Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 28 Μαρ 2024, 11:47



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 05 Φεβ 2011, 03:16
Δημοσ.: 6
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γειά σας κι απο εμένα!Μόλις σήμερα ξεκίνησα τις κρέμες του φαρμακοποιού παράλληλα με άσκηση και διατροφή. Θα σας ενημερώνω για τι πώς πάει. Μέχρι τότε θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση- οι κοκκινίλες και η ξηροδερμία που εμφανίζονται είναι έντονες? Σίγουρα καθ'ότι έρχεται καλοκαίρι με έντονο ήλιο ανησυχώ! Σκεφτόμουνα να εφαρμόσω τις κρέμες αρχικά σε σημεία εκτός προσώπου, να δω πως αντιδρά το δέρμα μου και μετά να ξεκινήσω πρόσωπο. Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσα να έχω μία γνώμη από μέκη που έχουν ήδη κάνει τη θεραπεία! Ευχαριστώ προκαταβολικά και..καλή μας τύχη :P


25 Μαρ 2011, 02:59
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
efrosyni καλή αρχή εύχομαι και να πάνε όλα καλά.
Ανεξάρτητα απο την ξηροδερμία είναι καλή ιδέα, να την ξεκινήσεις σε ένα σημείο εκτός προσώπου νς δείς πως την δέχεται το δέρμα σου. Είπαμε κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
Κοίτα ξηροδερμία δημιουργεί. Σε εμένα θυμάμαι με τον καιρό δεν ήταν τόσο έντονη η ξηροδερμία.
Αν βάζεις ενυδατική και τη αντιλιακή σου δεν θα έχεις πρόβλημα. Τουλάχιστον δεν έιχα εγώ.


25 Μαρ 2011, 06:54
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Στην πρισπαθειά μου να δούμε την βελτίωση όχι που έχουν όσοι δοκίμασαν την κρέμα, ξεκίνησα ένα δημοψήφισμα http://forums.dromostherapeia.gr/viewtopic.php?f=12&t=820 .
Σας παρακαλώ να συμμετάσχετε όσοι βάζετε την κρέμα.

Τέλος, τώρα που η μέρα μεγαλώνει κα ο καιρός φτιάχνει, εκμεταλευτείτε τον ήλιο.
20 λεπτά την ημέρα θα βοηθήσουν πολύ στην απελευθέρωση των μελανοκυττάρων σε συνδυασμό με την κρέμα και διατροφή.


25 Μαρ 2011, 06:59
Προφίλ

Εγγραφη: 27 Μαρ 2011, 17:26
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΥΚΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ .ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ .ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΩ Η ΛΕΥΚΗ ΕΞΑΠΛΩΝΟΝΤΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ, ΑΓΚΩΝΕΣ, ΠΡΟΣΩΠΟ Κ.Λ.Π ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΓΙΑ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΜΟΝΟ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΝΩΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΑ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΕΡΔΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΧΑΣΩ 8 ΚΙΛΑ ΑΠΟ 55 ΕΓΙΝΑ 47 ΚΙΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ ΞΟΔΕΥΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΕΠΡΑΤΤΑ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ. θΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΦΑΡΜΟΖΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΟΥΣΑ ΑΛΛΑ Η ΛΕΥΚΗ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΠΛΩΝΕΤΑΙΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ. ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΥΚΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ. ΤΟ e-mail ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ mariaiakobaki@yahoo.gr


27 Μαρ 2011, 17:57
Προφίλ

Εγγραφη: 09 Σεπ 2010, 13:31
Δημοσ.: 11
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Πρασινομάτα μόλις μπήκα στο site και ψήφισα για τα αποτελέσματα της κρέμας. Ξεκίνησα τη θεραπεία με την κρέμα του φαρμακοποιού τον Σεπτέμβριο. Κάνω διατροφή και άσκηση και παίρνω και παίρνω επίσης και τις βιταμίνες που μου συνέστησε ο φαρμακοποιός. Επίσης τώρα πού άλλαξε ο καιρός εκμεταλεύομαι και τον ήλιο το μεσημέρι. Πάω αρκετά καλά. Σε κάποια σημεία μου έχει φύγει τελείως. Σε κάποια άλλα όχι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος που έχει ή είχε λεύκη στα πόδια από τον αστράγαλο και κάτω έχει δει βελτίωση και σε ποόσο διάστημα.
Αυτά τα λίγα.
Σας φιλώ όλους :lol:
Betty


28 Μαρ 2011, 10:01
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Απρ 2011, 18:33
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
αγαπητη πρασινοματα ειμαι καινουργιος στο site σας , ψαχνοντας για αλλη ασθενεια ηρθα σε σας και το βρισκω πολυ ενδιαφερον. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν η αλοιφη για την λευκη κανει για την ψωριαση . ειτε κανει ειτε οχι, στειλε μου σε παρακαλω το τηλεφωνο του φαρμακοποιου στο e-mail nikfelis@gmail.com. σε ευχαριστω πολυ.


08 Απρ 2011, 18:49
Προφίλ

Εγγραφη: 10 Απρ 2011, 21:54
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
καλησπερα σε ολους.ξεκινησα την θεραπεια περσι στα τελη ιουλιου.δεν εκανα τακτικη εφαρμογη της αλοιφης και δεν ακολουθησα καθολου διατροφη και ασκηση.εβαζα την αλοιφη μεχρι τον οκτωβριο περιπου και απο τοτε διεκοψα τελειως.εχω λευκη περιπου 25 χρονια και εχω δοκιμασει διαφορα λειζερ κορτικοστεροειδη ομοιπαθητικη φαρμακο απο κουβα και παει λεγοντας χωρις κανενα αποτελεσμα.με την αλοιφη ειδα αμεσα αποτελεσματα και το σημαντικοτερο ειναι οτι παραμενουν.στα γονατα εκλεισαν τελειως τα σημαδια στον ενα αγκωνα το ιδιο και στον αλλον σχεδον τελειως.στα δαχτυλα εχω δει μικρη βελτιωση αλλα μικρη σε σχεση με την εκταση της λευκης.ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ευγνωμων τοσο στο φαρμακοποιο οσο και στην πασινοματα.σε επικοινωνια με τον φαρμακοποιο δεν με ρωταει αν βελτιωνομαι με την αλοιφη αλλα αν εχω βελτιωσει την διατροφη μου και το σωματικο μου βαρος αυτο θεωρει πρωτιστο.σκοπευω να συνεχισω αλλα θελω το κανω σωστα.εχω συστησει και σε αλλους την αλοιφη απλα δεν ξερω ποσοι απο αυτους την χρησιμοποιησαν.παντως ενα φιλος ο οποιος παρουσιασε προσφατα λευκη βαζοντας την αλοιφη οχι και τοσο τακτικα αλλα προσεχοντας διατροφη και ακολουθοντας ασκηση βελτιωθηκε αισθητα και μια γνωστη της μητερας μου η οποια εχει χρονια λευκη και της οποιας παρουσιασε και η κορη της χρησιμοποιησαν την αλοιφη και εμαθα οτι ειχαν πολυ καλα αποτελεσματα.η κορη εχω την εντυπωση οτι βελτιωθηκε τελειως και η μητερα της παρα πολυ.εχω την εντυπωση οτι αξιζει καποιος να δοκιμασει.οσο για παρενεργειες μια ελαφρια κοκκινιλα στη αρχη και λιγο ξηροδερμια αν θεωρουνται παρενεργειες και οχι ενδειξεις οτι δρα η αλοιφη.αυτη ειναι η προσωπικη μου εμπειρια εως τωρα.


10 Απρ 2011, 22:56
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Ιουν 2010, 16:38
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Για τον φιλο τον nikio που ρωτησε για την κρεμα στην ψωριαση.Εγω ειχα στους αγκωνες
μικρες επιφανειες χρησιμοποιησα την κρεμα ελαχιστα και την εξαφανισε. Δεν ξερω για την
πορεια αλλα εντυπωσιαστηκα,βεβαια διατροφικα εχω αλλαξει στο μεγαλυτερο ποσοστο.
Για την λευκη δεν εχω αποψη γιατι δεν την χρησιμοποιησα ,το προβλημα ειναι οτι η κρεμα
κιτρινιζει και επειδη την εβαζα στο προσωπο δεν βοηθουσε αισθητικα.
Επισης η ενυδατικη κρεμα ειναι πολυ καλη.


10 Απρ 2011, 23:58
Προφίλ

Εγγραφη: 17 Απρ 2011, 17:04
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεία σας, ειμαι νέο μέλος κ θα ήθελα το τηλ και το όνομα του φαρμακοποιού για την κρέμα της λεύκης. το εμαιλ μου είναι marinakafe@yahoo.gr


17 Απρ 2011, 17:21
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Απρ 2011, 13:59
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα και απο εμένα.

Είμαι κι εγώ καινούργιο μέλος. Έχω λεύκη γύρω από τα μάτια και με την protopic δεν έχω δει καμία βελτίωση 4 μήνες τώρα.
Θα παρακαλούσα κι εγώ να λάβω αν γίνεται το τηλέφωνο και τη διεύθυνση της φαρμακοποιού από το Περιστέρι.
Το mail μου είναι kzerva@gmail.com.

Εύχομαι σε όλους καλό κουράγιο και καλή δύναμη!


26 Απρ 2011, 14:11
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.