Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 08 Δεκ 2022, 07:05

Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Πόνος στον ώμο 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Πόνος στον ώμο
Ερώτηση
ΕΙΜΑΙ 40ΕΤΩΝ 80ΚΙΛΑ 1,85ΥΨΟΣ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΠΟΝΟ ΔΥΝΑΤΟ ΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΩΜΟ.
ΠΗΓΑ ΣΕ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΛΕΥΚΑ 13500 CRP64,2 TKE 28.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΔΕΚΑΤΑ 37,3. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΤΙΝΙΓΡΑΦΕΙΑ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΟΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΛΕΓΜΟΝΗ.
ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑΡΕΝ ΧΑΠΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΙΣΟ.
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣΧΩ. ΝΑ ΨΑΧΤΩ ΠΕΡΙΣΣΣΟΤΕΡΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Απάντηση
Οι εξετάσεις αίματος που μου δείξατε δείχνει φλεγμονή σε κάποιο σήμείο του σώματος σας. Δε νομίζω να είναι από τον ώμο σας τα αποτελέσματα αυτά, γιατί τότε δε θα παιρνούσε ο ώμος σας με τη κορτιζόνη και τα χάπια voltaren. Προφανώς, είχατε κάποια τενοντίτιδα στο στροφικό πέταλο του ώμου (έτσι λέγονται οι μυς που καλύπτουν των ώμο) και γι αυτό σας περνάει με τη θεραπεία αυτή. Καλό θα ήταν να επαναλάβεται τις εξετάσεις αίματος για να δείτε αν η φλεγμονή που υπήρχε σε κάποιο σημείο του σώματος σας έχει υποχωρήσει και για των ώμο σας χρειάζονται οποσδήποτε φυσικοθεραπείες. Ευχαρίστως να επικοινωνήσετε μαζί μου για οποιαδήποτε άλλη απορία σας.

15 Οκτ 2011, 13:13
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: