Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 18 Απρ 2024, 18:27



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Ομαλός Λειχήνας 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Ομαλός Λειχήνας
Ερώτηση
Πριν 3 μηνες διαγνωστηκα απο ορλ , δερματολογο και στοματολογο, οτι πασχω απο ΟΛ. Εχω κανει ολες τις εξετασεις (κολονοσκοπιση, cea, υ/χ ανω-κατω κοιλιας, υπατικους δεικτες, Β και Γ αρνητικα, ακτινογραφια θωρακος κλπ., και ολα ηταν φυσιολογικα). Στα κατω ακρα, και ειδικα στους αστραγαλους, η φαγουρα πολλες φορες ειναι τρομερη. Με διαφορες κρεμες, και ειδικα με advantan αυτο το προβλημα εχει σχεδον λυθει και η κατασταση ειναι πολυ καλυτερη.
Το θεμα μου ειναι ο ΟΛ στο στομα. Δεν εχει κανει πληγες, αλλα εχει σχηματιστει το κλασικο δαντελοειδες "σταμπαρισμα". Λογω φοβου, εκανα το τεστ VIZILITE για ca και ηταν αρνητικο. Κανω μπουκωματα 2 φορες την ημερα με STOMATOVIS και αρχισα σημερα και με NYSTAMYCYN.
Το θεμα μου ειναι οτι οπως εχω διαβασει σχετικα ρθρα, ο ΟΛ δυσκολα θεραπευεται, αν και πολλοι θεωρουν οτι απλα κανει υφεσεις και εξαρσεις.
Η ομοιοπαθητική πόσο μπορεί να βοηθήσει;

Απάντηση
Η ομοιοπαθητικη φαρμακολογία εχει πλουσιο υλικο τοσο για τις στοματικες βλαβες ειδικα του ΟΛ όσο και για τη νοσο που αφορα ολο τον οργανισμο και εκδηλωνεται με βλαβες τυπου ΟΛ και η οποια εχει μεγαλη σημασια για τη συνολικη υγεια σας τα επομενα χρονια.


24 Μάιος 2011, 22:43
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.