Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 04 Δεκ 2022, 02:26

Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Υπογονιμότητα και άγχος 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Υπογονιμότητα και άγχος
Ερώτηση
Είμαι 33 ετών και δεν μπορώ να μείνω έγκυος. Έχω κάνει όλες τι ςεξετάσεις κα εγώ και ο άντρας μου αλλά δεν βρίσκουν κάτι. Οι γιατροί λένε ότι είναι απο το άγχος. Η αλήθεια ότι γενικά είμαι πολύ αγχώδης και νευρικιά θα έλεγα. Τι μπορεί να κάνει η ομοιοπαθητική στην περιπτωσή μου;

Απάντηση
Η διαδικασια της συλληψης δεν ειναι ενα απλο μηχανικο/ορμονικο θέμα,ασχετα με τα διδάγματα της τεχνοκρατικής κρατουσας αντίληψης.Ειναι σε μεγαλο βαθμο θεμα γενικοτερης οικονομίας μταξυ δυο ενεργειακών συστημάτων ,στο οποίο δεν μπορεί κανεις να παρεμβει παρα μονον μεσα απο διαδικασιες πληροφορικές ,που να απευθύνονται και στην ολότητα και στην φυσιολογία της σύλληψης. Επομενως μονον η ομοιοπαθητική, με τις σημερινες γνωσεις, ειναι σε θέση να βοηθήσει στοχευμενα και αποτελεσματικά. Προσωπικά εχω ασχοληθεί ειδικότερα με το θέμα, μια και εμπιπτει σε μια απο τις πολυετεις μετεκπαιδευσεις μου, αυτης στο πεδιο της γυναικολογικής και περιγεννητικής παθολογιας.

29 Απρ 2011, 16:47
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: