Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 19 Απρ 2024, 00:22



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Ινομυαλγία 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Ινομυαλγία
Ερώτηση
Είμαι 35 ετών και μου έχει γίνει διάγνωση ινομυαλγίας. Πονάω παντού περπατάω με πολύ πονο και για λίγο, δεν ανεβαίνω σκαλιά, δεν σηκώνω πάνω απο ένα κιλό στο κάθε χέρι. Παίρνω cymbalta των 60 mgr. Έχω κάνει ομοιοπαθητική σε πολλούς αλλά δεν με βοήθησε καθόλου. Τόσο δύσκολο είναι να με βοηθήσουν; Όλοι λένε ότι η ομοιοπαθητική βοηθάει.

Απάντηση
Καταρχην πιστεύω ότι εχετε κανει ηδη ολες τις κλινικοεργαστηριακες εξετασεις για την διερευνηση του προβλήματος και ότι είναι αρνητικές για καποια οργανικη πάθηση.Στην περίπτωση σας χρειάζεται επιπλέον ένα εμπεριστατωμένο διαχρονικό ομοιοπαθητικό ιστορικό,που να επιτρέπει τη διαλεύκανση των αιτίων και συνθηκών εμφανισης αλλα και της παθογένειας της διαταραχής,ώστε να χορηγηθεί η σωστή ομοιοπαθητική αγωγή.Η αγωγη αυτή θα αποσκοπεί στην αντιμετωπιση όλων των υποκείμενων παθοφυσιολογικών διαταραχών και των όποιων βαθύτερων προδιαθέσεων νόσου.
Τα αποτέλεσματα της οποιας θεραπευτικής αποτιμώνται όχι τόσο από το πόσους θεραπευτες επισκεφθήκατε αλλα κυρίως από το αν τηρήθηκαν οι ανωτέρω προδιαγραφές.


06 Δεκ 2010, 20:19
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.