Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 25 Απρ 2024, 23:37



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Πείνα λόγω θεραπείας στο στομάχι 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Πείνα λόγω θεραπείας στο στομάχι
Ερώτηση
Εδώ και μερικές βδομάδες έχω ένα πρόβλημα με το στομάχι μου. Είχα έντονους πόνους στο πάνω μέρος του στομαχιού, μικροδιάρροιες, τάσεις προς εμετό, πόνους πείνας, έτρεχα στα νοσοκομεία έκανα εξετάσεις ακτινογραφίες κτλ. Τα συμπτώματα και οι πόνοι, μου πέρασαν όταν μου έβαλαν ορό. Επίσης μου έδωσαν laprazol για 5 μέρες, ένα αντιδιαρροικό φάρμακο σε σακουλάκια, primperan και μου είπε τι πρέπει να τρώω και τι να μην τρώω. Το πρόβλημά μου είναι ότι πεινάω σχεδόν συνέχεια, με αποτέλεσμα να ξυπνάω και αργά το βράδυ. Πριν 4 μέρες πήγα στον Γαστρεντερολόγο, έκανα γαστροσκόπηση και μου είπε πως έχω οξεία γαστρίτιδα. Μου έδωσε elkostop για ένα μήνα και primperan πρώι & βράδυ. Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι πως μπορώ να βοηθήσω τον εαυτό μου ώστε να μην πεινάω συνέχεια, αν υπάρχει κάποιο βότανο, κάποιο φάρμακο, κάποιο πρόγραμμα διατροφής ή κάτι τελος πάντων που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να επιταχύνω την θεραπεία. Γιατί είναι πραγματικά αφόρητο να πεινάω συνέχεια χωρίς να έχω πρόσβαση σε αρκετά είδους φαγητά που δεν περιέχουν πρωτείνη, είναι επίσης κουραστικό να ξυπνάω κάθε λίγες ώρες για να βάλω κάτι στο στομάχι μου ώστε να μπορέσω να συνεχίσω τον ύπνο μου.

Απάντηση
Δεν υπάρχει τρόπος να σταματήσετε την πείνα, απλά μόλις ηρεμήσει το στομαχι σας θα σταματήσετε να έχετε πόνο όταν πεινάτε. Ούτε υπάρχει βότανο εγκεκριμένο για να σας βοηθήσει.
Θα ακολουθήσετε τις συμβουλές του γιατρού σας και σιγά σιγά θα αρχίσετε να τρώτε από όλα τα φαγητά.


06 Δεκ 2011, 14:05
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.