Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 13:44



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Πόνος στην κοιλιά και αυξημένα λευκά αιμοσφαίρια 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Πόνος στην κοιλιά και αυξημένα λευκά αιμοσφαίρια
Ερώτηση
Πριν 2 ημέρες με έπιασε ένας πόνος στην κοιλιά,και πρήξιμο. Γνωρίζοντας ότι είναι έντερο, πήρα ένα χάπι (duspatalin) και ένα buscopan plus. Ο πόνος δεν μειώθηκε, αλλά το βράδυ αυξήθηκε. Με πόναγε η κοιλιά μου γύρω από τον αφαλό και σε μεγάλη έκταση, και έκανα και δύο φορές έμετο. Επίσης, είχε στεγνώσει τελειώς το στόμα μου.
Πήγα στο νοσοκομείο, όπου μου έκαναν γενική αίματος και εκεί βρέθηκε ότι τα λευκά μου ήταν 18.500 και το σάκχαρο 134. Η ακτινογραφία και ο υπέρηχος, δεν έδειξαν τίποτα, παραμόνο μία κύστη στο αριστερό νεφρό.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν τα λευκά και το σάκχαρο, ανεβαίνουν όταν έχεις δυνατούς πόνους.
Σαφέστατα, θα πάω να κάνω μία επανάληψη των εξετάσεων την Δευτέρα, αλλά επειδή είμαι πολυ αγχωμένη, θα ήθελα -αν είναι δυνατόν- να μου απαντήσετε.
Επίσης, και συγγνώμη για το τόσο μεγάλο μήνυμα, δεν ξέρω πια τι να τρώω. Δεν τρώω φρούτα και λαχανικά και δημητριακά και όσπρια, λόγω του ότι φοβάμαι μην με ξαναπιάσει ο πόνος στο έντερο. Και τώρα που είδα στις απαντήσεις και το σάκχαρο, δεν τρώω τίποτα.

Απάντηση
Τα λευκά μπορεί να ανέβουν με το στρες , την αφυδάτωση και τον πόνο, αλλά σπάνια τόσο πολύ. Το σάκχαρο όχι.
Δεν μπορώ να σας πω τι να τρώτε, θα πρέπει αυτός που σας είδε κατά τη διάρκεια του πόνου να σας ενημερώσει


08 Οκτ 2012, 20:36
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.