Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 08:36



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Κονδηλώματα 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Κονδηλώματα
Ερώτηση
Εγώ και η κοπέλα μου έχουμε περάσει κονδυλώματα της οικογένειας 11 και 16. Μετά από αυτό η κοπέλα μου έκανε το εμβόλιο για τον τράχηλο της μήτρας που προστατεύει απο τις οικογένεις 16 , 18 , 6 και 11 . Αφου θεραπευτήκαμε εγώ είχα σεξουαλική επαφή και με άλλα άτομα και τώρα ξαναεμφάνισα κονδυλώματα. Μπορεί να είναι και ο ίδιος ιός που είχα πριν 2 χρόνια η το έχω κολλήσει από κάποια άλλη σύντροφο; Η κοπέλα μου είναι καλυμμένη με το εμβόλιο ή υπάρχει πιθανότητα να την έχω κολλήσει και σε τί ποσοστό; Μου είναι δύσκολο να της πω ότι είχα ερωτική επαφή και με άλλες. Το κρίνετε αναγκαίο; Μέχρι τώρα πάντως δεν έχει εμφανίσει κάποιο σύμπτωμα.

Απάντηση
Δυστυχώς με βεβαιότητα 100% δεν μπορούμε να απαντησουμε. Επειδή ο χρόνος επώασης λέμε ότι είναι συνήθως ενα ετος, το ιο πιθανόν είναι να μιλάμε για νέα μόλυνση. Υπαρχει ομως και και μικρότερη πιθανότητα να αποτελει αναζωπύρωση της παλιας.
Η κοπελα στην αναζωπυρωση ειναι καλυμενη, ενώ στην περιπτωση της νεας μολυνσης, κινδυνευει να την εχεις κολησει κάποιο νεο τυπο ιού.


25 Ιουν 2013, 12:09
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.