Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 19 Απρ 2024, 07:13



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Δισκοκήλη 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Δισκοκήλη
Ερώτηση
EIMAI ANTΡΑΣ 25 ΧΡΟΝΩΝ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟΚΗΛΗ ΣΤΟ 05-Ι1 ΣΠΟΝΔΥΛΟ ΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.ΕΤΣΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΑΣΜΕΝΟΣ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΣΚΟΚΗΛΗ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΕΠΙΑΝΟΜΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ Σ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΦΥ
ΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ Π ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΕ ΜΟΥΔΙΑΖΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ?ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ?ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΗΝΕΡΧΟΜΟΥΝ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ.Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΘΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ν ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΠΙΣΚΕΥΤΩ.ΠΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ 3ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΤΠΤ ΠΟΝΟΥΣΑ ΣΕ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΜΕΣΗ ΔΕΞΙΑ ΤΠΤ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΙΖΕΡ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΕΡΔΙΚΗ.ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΠΤ 4ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΛΕΙΖΕΡ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΠΤ.500ΕΥΡΩ ΕΤΣΙ ΤΖΑΜΠΑ.Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ ΑΠΟ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟ DRX9000ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ O ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΙΟΥΝΙΟ ΑΛΛΑ2000ΕΥΡΩ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΠΟΝΟ-ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΟΦΟ ΜΟΥ.ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ 3ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΠΕ ΕΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ 4 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΥΠΟΦΕΡΩ 8ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΗ ιΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.

Απάντηση
Λυπάμαι για το επίμονο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις με τη μέση σου. Από αυτά που αναφέρεις, φαίνεται ότι υπάρχει κάποια δισκοκηλη στην οσφυϊκή μοίρα της σπονδυλικής στήλης, η οποία είναι αρκετά ανθεκτική στη συντηρητική αγωγή. Όλα αυτά που έκανες δεν ήταν λάθος, απλά φαίνεται ότι ανήκεις στο μικρό ποσοστό (περίπου 5%) των ασθενών στους οποίος δεν πετυχαίνει η συντηρητική αγωγή και χρειάζονται χειρουργική θεραπεία.
Η γνώμη μου είναι να κάνεις μία νέα μαγνητική τομογραφία και στη συνέχεια να απευθυνθείς σε κάποιον ορθοπεδικό, με στόχο την χειρουργική θεραπεία.
Ελπίζω τα παραπάνω να προσφέρουν κάποια βοήθεια, αλλά μη διαστάσεις να επικοινωνησεις και πάλι μαζί μου για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.


10 Αύγ 2011, 12:18
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.