Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 28 Μαρ 2024, 11:53



Απάντηση στο θέμα  [ 2 δημοσιεύσεις ] 
ΚΥΣΤΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!! 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση ΚΥΣΤΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!!
Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς πως μπορώ να απαλλαγώ απο μία κύστη που έχει εμφανιστεί στο πρόσωπο μου; (μάγουλο).
Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Εμφανίστηκε περίπου 5 μήνες πριν ..στην αρχή νόμιζα οτι ήταν εσωτερικό σπυράκι..γιατι γενικά έχω και τάσεις ακμης& τοπροσωπο μδεν ησυχάζει ποτε , όλο και κάποιο σπυράκι πετιέται.. Οπότε κι εγώ δεν ασχολήθηκα στη αρχή...κάποια στιγμή πήγα και το πείραξα (χεράκια-νυχάκια..κλπ) αλλα αυτό κράταγε αντίσταση σθεναρά....Μετα απο περίπου 2 μήνες απο την εμφάνιση φιλοτιμήθηκα και πήγα δερματολόγο (στο ΙΚΑ ...κουκουρούκου ήταν η κυρία αλλα το αντιπαρέρχομαι).
Μου έδωσε 2 κουτιά αντιβίωση και κάτι κρέμες (ιndoxyl και μια άλλη με γέλη νομίζω ).
Ακολούθησα την θεραπεία ....και τώρα έχει μεν υποχωρήσει αλλα όχι τελείως και μου έχει αφήσει στο σημείο μια μικρή κοκκινίλα (σαν σημάδι απο σπυράκι ασ πούμε).

Πήγα και στο ΚΑΤ στοναρχι- δερματολόγο και αφού με ψευτοψηλάφισε μου λέει¨'' εεε...ΚΥΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ???" (σωωωωωπα!!!! μου ρθε να του πω...τί κανω είναι το θέμα??)

Μου έδωσε κι αυτός άλλη κρέμα με γέλη (λες και η άλλη που είχα δεν έκανε) και μου λέει ζήσε με αυτό ...όταν μολύνεται και φλεγμαίνει θα παίρνεις αντιβίωση!!!τόσο απλά ..λεσ κι είναι στραγάλια!!

Αν το βγάλεισ μου λέει θα μείνει σημάδι!!!

Μετά πήγα και στον αρχι-πλαστικόχειρούργο στο ΚΑΤ και μου είπε οτι αν αποφασίσω να την βγάλω σίγουρα θα το κάνω χειμώνα και φυσικά θα αφήσει σημάδι...

Τώρα βάζω πρωι βράδυ την αλοιφή με την γέλη για να την κρατάω σε ύφεση...

Τί αλλο να κάνω;Δεν υπάρχει τρόποσ να την ξεφορτωθώ χωρίσνα μείνεισ ίχνοσ;;;πχ lazer ???

Ευχαριστώ


09 Ιουν 2011, 13:21
Προφίλ

Εγγραφη: 27 Μαρ 2018, 18:12
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΚΥΣΤΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!!
Καλησπερα.Θέλω να ρωτήσω πόσο περίπου κοστιζει η χειρουργική αφαίρεση μίας κυστης προσώπου;Ευχαριστώ


27 Μαρ 2018, 18:25
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 2 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.