Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 25 Απρ 2024, 22:09



Απάντηση στο θέμα  [ 17 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 04 Ιουν 2011, 23:13
Δημοσ.: 9
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
Γεια σου Ντίνα μου.Ελπίζω να είσαι καλά.Πραγματικά είμαι καλύτερα, από την προηγούμενη παρασκευή έκοψα τα πλακενίλ και ξεκίνησα κορτιζόνη.Είναι θαυματουργή.Οι πόνοι υποχώρησαν κι ενώ υπάρχουν προβλήματα εγώ αισθάνομαι καλά. θυμήθηκα τα παλιά χρονιά που ότι κι αν είχα το ξεπερνούσα με την βοήθεια του χρόνου.Τελικά αυτό που με κάνει χειρότερα είναι οι πόνοι οι σωματικοί.Αυτό που τελικά πραγματικά δεν μπορώ να αντιμετωπίσω είναι ότι δεν μπορώ να έχω την ενεργεία που είχα πριν.Ελπίζω σε λίγο καιρό να έχω καλά νέα να σου πω γιατί έβαλα μπροστά για 2ο παιδί. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και κύριος με λίγες δυσκολίες και λιγότερους πόνους Σε φιλω.


15 Ιούλ 2011, 23:17
Προφίλ

Εγγραφη: 04 Ιουν 2011, 23:13
Δημοσ.: 9
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
Δεν έχω κανένα μήνυμα ίσως κάτι πάτησα και δεν μου ερχόταν τίποτα.Είμαι μια χαρά αν και ακόμα δεν είμαι έγκυος.Επιτέλους δεν πονάω και με τν σύζυγο μια χαρά.Δύο μήνες χωρίς πλακενίλ και μόνο με ένα χάπι κορτιζόνης και όλα καλά.Ελπίζω να πάνε όλα καλά και στην συνεχεία γιατί δεν αντέχω χωρίς αλάτι(αν και τρώω κάποιες φορές)τα καταφέρνω μια χαρά.


31 Αύγ 2011, 00:10
Προφίλ

Εγγραφη: 20 Σεπ 2011, 22:48
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
Γεια σας κι απο μενα.Κωνσταντινα το πλακενιλ γιατι το εκοψες;νομιζω οτι αυτο πρεπει να το παιρνουμε παντα εστω κι αν ειμαστε χρονια σε υφεση.


20 Σεπ 2011, 22:55
Προφίλ

Εγγραφη: 04 Ιουν 2011, 23:13
Δημοσ.: 9
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
γιωτα έγραψε:
Γεια σας κι απο μενα.Κωνσταντινα το πλακενιλ γιατι το εκοψες;νομιζω οτι αυτο πρεπει να το παιρνουμε παντα εστω κι αν ειμαστε χρονια σε υφεση.

Το ξέρω αλλά όταν είσαι έγκυος τι γίνεται?Ο γυναικολόγος μου είπε να το κόψω γιατί έχει παρενέργειες στο έμβρυο,
πίνω κορντιζονη εδώ και 3 περίπου μήνες και είμαι καλά.Δεν έχω πόνους καθόλου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλά. Ελπίζω να τα καταφέρω και όλα να πάνε καλά.


21 Σεπ 2011, 21:57
Προφίλ

Εγγραφη: 20 Σεπ 2011, 22:48
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
δικιο εχεις ειναι η εγκυμοσυνη.ευχομαι ολα να πανε καλα και με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου :)


25 Σεπ 2011, 03:43
Προφίλ

Εγγραφη: 04 Ιουν 2011, 23:13
Δημοσ.: 9
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά προσπαθώ 3 μήνες.Δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα και πιστεύω ότι ο κακός ο λύκος δεν αφήνει να έρθει.Του πάω κόντρα κι ελπίζω να καταφέρω να των ξεγελάσω.Δεν σου κρύβω οτι έχω αρχίσει και απογοητεύομαι γιατί είναι η κορντοζονη στην μέση και είναι δύσκολα τα πράγματα. Σκέφτομαι αυτό το μηνά να κόψω και την κορντιζονη και αν δεν τα καταφέρω τελος. Εσύ έχεις παιδάκια?


25 Σεπ 2011, 21:14
Προφίλ

Εγγραφη: 20 Σεπ 2011, 22:48
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ Σ.Ε.Λ
Σου ευχομαι Κωνσταντινα να μεινεις συντομα εγκυος και να αποκτησεις ενα υγιες παιδακι.Απ΄οσο ξερω παντως αν και χρειαζεται προσοχη στην εγκυμοσυνη εν τουτοις μπορεις να κανεις παιδι.οποτε δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι και εχω την εντυπωση οτι επιτρεπεται και η κορτιζονη.παντως θα σε συμβουλευα να μην κανεις κατι χωρις την εγκριση του γιατρου σου.σ΄αυτες τις περιπτωσεις νομιζω πως πρεπει να υπαρχει συνεργασια γυναικολογου και ρευματολογου.
εγω παιδακια εχω μεγαλα.


25 Σεπ 2011, 22:50
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 17 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.