Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 28 Μαρ 2024, 11:26



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Grinikol σου έστειλα προσωπικό μήνυμα.


30 Μάιος 2011, 20:56
Προφίλ

Εγγραφη: 07 Ιουν 2011, 16:04
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
καλησπέρα.όπως θα φαντάζεστε ταλαιπωρούμαι κ εγώ από λεύκη εδώ και δέκα χρονια.τώρα ειδικά το καλοκαίρι είναι η χειρότερη περίοδος για μενα.θα ήθελα κ εγώ το e-mail του φαρμακοποιού.και μια ερώτηση, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τη κρέμα τώρα το καλοκαίρι;μιας και ο ήλιος δεν είναι σύμμαχος μας, όπως μου έχουν πει διάφοροι δερματολόγοι που έχω επισκεφθεί.περιμένω την απάντηση σας.καλή δύναμη σε όλους


07 Ιουν 2011, 16:15
Προφίλ

Εγγραφη: 07 Ιουν 2011, 16:04
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
το e-mail μου είναι iokastimar@yahoo.gr. περιμένω με ανυπομονησία ευχαριστώ


07 Ιουν 2011, 16:17
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέραααα!!είμαι new entry στο forum ...ομολογώ πως όταν διάβασα τις συζητήσεις περι λεύκης αναπτερώθηκε λίγο το ηθικό. Λοιπόν εγώ εμφάνισα στο πρόσωπο μου πέρυσι το καλοκαίρι μια λευκή κηλίδα (στο μάγουλο). Στην αρχή δεν εδωσα σημασία ούτε πολυανησύχησα...Βέβαια αυτό παρέμενε....!Μερικούς μήνες μετά πήγα στο γυναικολόγο για μια εθιμοτυπική επίσκεψη ΤΕΣΤ ΠΑΠ ...εκεί που με εξέταζε γυρνάει και με ρωτάει ..."ΕΧΕΙΣ ΛΕΥΚΗ???? "...ΝΤΟΙΟΝΝΝΝ!!!τι είναι αυτό λέω? "ΟΧΙ απόσο ξέρω " του απαντάω ....μου λέει έχεις 2 λευκές κηλίδες κάτω κάτω (μου τις έδειξε κιολας)...
Μετά απο αυτό πήγα σε δερματολόγο ...δεν είχα άλλα σημεία οπότε μου λέει ή λεύκη είναι ή λειχήνας και μου έγραψε κατι τέτοιες κρέμες με κορτεκοστεροειδή κλπ. Μία για πρωί και μία για βράδυ... Πήγα και στο ΚΑΤ στους δερματολόγους
κι αυτοί μια απο τα ίδια (τρίτη κρέμα παρόμοιας σύστασης)...Τελικά ακολούθησα την αγωγή για μια βδομάδα και μετά τα παράτησα...(γενικώς μου τη δίνει να εξαρτώμαι απο σκευάσματα και κρέμες και αγωγές κλπ).
Τις τελευταίες 2 εβδομάδες παρατήρησα οτι έχω εμφανίσει λευκά σημαδάκια διάσπαρτα μικρά στα χέρια μου...Είμαι σίγουρη οτι είναι λεύκη και αρχίζω πλέον να φοβάμαι. Ειμαι αρκετά ανοιχτόχρωμη και σκέφτομαι μήπως χειροτερέψει η κατάσταση λόγω του 'ήλιου
Διάβασα για τις βιταμίνες PABA, για τις BIOMELANIN για ένα τζέλ aloe vera που έκανε το θάυμα σε κάποιον με το ίδιο προβλημα....θα τα πάρω όλα αρκεί να φύγει (ή τουλχ να μήν εξαπλωθεί αυτό το πράγμα),..
Ξέρω οτι αν μπλέξω με γιατρούς δε πρόκειται να δω προκοπή (πάρε αυτά ...έλα σε ενα μήνα να σε δώ....τα κλασσικά)


Prasinomata μπορώ σε παρακαλώ να έχω κι εγώ τα στοιχεία αυτού του καλού φαρμακοποιού να πάρω την θαυματουργη κρέμα;;;;;mariagela23@hotmail.com


και ότι άλλο έχετε υποψην σας που μπορεί να έχει αποτέλεσμα καλοδεχούμενο....


08 Ιουν 2011, 14:36
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!!!!βούρ στο φαρμακείο το συντομότερο !!εΙμαι και κοντά σχετικά ... Θα επιστρέψω για να σας παραθέσω την πορεία της κατάστασης....


Ευχαριστώ και πάλι!!!! :D


09 Ιουν 2011, 10:02
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Μαρ 2010, 20:32
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Επειδη οπως καταλαβαινω αρκετη ειναι αυτη που κάνουν την θεραπεια με την αλοιφη.Γιατη δεν αναφερεται και η πορεια της και εξελιξη της εφαρμογης της?Μηπως πανε πραγματι καλα και αρα ,ως συνηθως ,το προβλημα το ξεχναμε και ριχνουμε πισω ''πέτρα''?Νομιζω σωστο απο ολους ειναι να αναφερουν και την εξελιξη της πορειας τους.


12 Ιουν 2011, 17:11
Προφίλ

Εγγραφη: 12 Ιουν 2011, 20:27
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Παρακαλω στειλτε μου τα στοιχεια του φαρμακοποιου.
Το mail μου ειναι duomo@hol.gr
Ευχαριστω


12 Ιουν 2011, 20:37
Προφίλ

Εγγραφη: 14 Ιουν 2011, 02:01
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινομάτα γειά σου και απο εμένα που έχω λέυκη εδώ και τρία χρόνια και συγκεκριμένα απο τη μέρα που γέννησα/παράξενο όμως έτσι είναι. αυτό που θα ήθελα και εγω είναι το τηλέφωνο του φαρμακοποιού σου να επικοινωνήσω μαζί του και αν μπορεί να μου τα στείλει ταχυδρομικώς με αντικαταβολή ή με κάποιον άλλο τρόπο που θα συστήσει εκείνος εφόσον εγώ είναι λίγο δύσκολο να τον επισκευτώ απο Κρήτη. σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.


14 Ιουν 2011, 02:16
Προφίλ

Εγγραφη: 14 Ιουν 2011, 02:01
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινομάτα αν μπορείς να μου στείλεις διεύθυνση και τηλέφωνο του φαρμακοποιού σου στο email/ regero2@gmail.com ανυπομονώ και ευχάριστώ


14 Ιουν 2011, 02:23
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους.

ηδη προμηθεύτηκα την αλοιφή και κάποιες βιταμίνες και είμαι έτοιμη να ξεκινήσω...

Θα μπορούσε κάποιος συμπάχοντας να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο διαιτολόγιο; Ποιές τροφές σας βοήθησαν παράλληλα με την εφαρμογή της κρέμας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


14 Ιουν 2011, 13:05
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.