Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 19 Απρ 2024, 23:17



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 12 Ιούλ 2010, 20:33
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
[quote="admin"]Ευχαριστούμε πολύ την prasinomata που δέχθηκε να συνεργαστεί μαζί μας ώστε να βοηθήσουμε όσο περισσότερο κόσμο μπορούμε. Η prasinomata εδώ και 6 μήνες έχει φτιάξει το blog http://osoipistoiproselthete.blogspot.com/ στην προσπάθειά της να μεταδώσει ότι είχε μάθει από την διαδρομή της στους γιατρούς και τις θεραπείες. Ο κόσμος ανταποκρίθηκε άμεσα. Έτσι δέχθηκε να μεταφέρει και να συνεχίσει εδώ το forum του blog της. Σ' αυτή την ενότητα μπορείτε να επικοινωνείτε με την πρασινομάτα.[/quo
ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Η ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ ΖΩΗΣ


12 Ιούλ 2010, 21:14
Προφίλ

Εγγραφη: 12 Ιούλ 2010, 20:33
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤO E MAIL MOY ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΥ MANOSKOYR@YAHOO.GR ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΖΩΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΥΧΕΙ ΤΗΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ


12 Ιούλ 2010, 21:24
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
[quote="Λου"]Γειά σας και από εμένα... Είχα γράψει και παλαιότερα στο forum και είχα ζητήσει το τηλ του φαρμακοποιού από την πρασινομάτα. Θεωρώ ότι είμαι από τις δύσκολες περιπτώσεις γιατί έχω λεύκη εδώ και 30 χρόνια περίπου και το πήρα και κληρονομιά από τη γιαγιά μου που το είχε ο πατέρας της (προπάππους μου). Δοκίμασα την εν λόγο κρέμα και πράγματι είδα αποτελέσματα μεσα σε δύο μήνες. Μετά έμεινα έγκυος και σταμάτησα γιατί φοβήθηκα, παρ' όλο που ο φαρμακοποιός μου είχε πει ότι δεν επηρεάζει. Αφού έκλεισα το επικύνδηνο πρώτο τρίμηνο άρχισα ξανά να βάζω τηη κρέμα και βλέπω διαφορά. Παιδιά δοκιμάστε τη. Έχω πατέρα γιατρό και αδερφή και όπως καταλαβαίνετε το έχω ψάξει το θέμα παρά πολύ και με ομοιοπαθητική και κλασική ιατρική. Αποτέλεσμα είδα μόνο με την θεραπεία αυτή. Μόλις γεννήσω θα συνεχίσω πιο σωστά με γυμναστική, βιταμίνες κλπ. Φιλια και κουράγιο σε όλους[/quote]

αγαπητη Λου εχω και γω λευκη τα τελαυταια χρονια και επισκεφτηκα πριν λιγες μερες τον φαρμακοποιο προκειμενου να ξεκινησω την θεραπεια. Επειδη αναφερεις πως εχεις συγγενεις γιατρους γνωριζεις εαν η συγκεκριμενη αλοιφη περιεχει κορτιζονη? εγω δεν μπορω να το ελεγξω με καποιον τροπο διοτι η αλοιφη ειναι σε λευκο σωληναριο χωρις καμια ενδειξη. θα το εκτιμουσα εαν μου απαντησεις, καλη συνεχεια στην θεραπεια


14 Ιούλ 2010, 15:32
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Την κρέμΑ που σας προτείνω και βάζω και εγώ μου την σύστησε η ομοιοπαθητικός μου!! Όταν κάνεις ομοιοπαθητική δεν κάνει να χρησιμοποιείς κατιζόνη. Η ομοιοπαθητικός, μου είχε πεί και αυτή ότι είναι φυτική και μπορούμε συγχρόνως να συνεχίσουμε κσι την ομοιοπαθητική θεραπεία.


14 Ιούλ 2010, 16:04
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Kalispera!!!!Tha ithela ki ego an einai eukolo ti dieuthinsi tou farmakopoiou.To mail mou einai ranaki21@hotmail.com.Euxaristo ek ton proteron!!! :)


19 Ιούλ 2010, 19:46

Εγγραφη: 19 Ιούλ 2010, 16:13
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
καλημερα ,
θα ηθελα το τηλ του φαρμακοπειου σας παρακαλω πασχει η κορουλα μου απο λευκη εδω και 2 χρονια φετος εχει εξαπλωθει παρα πολυ και στο προσωπο , το ε-μαιλ ειναι info@makon.gr περιμενω με αγωνια ευχαριστω


20 Ιούλ 2010, 13:58
Προφίλ

Εγγραφη: 20 Ιούλ 2010, 13:34
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Καταρχήν, δεν έχω λεύκη εγώ, αλλά το παιδί μου. Μακάρι να είχα εγώ αντί για αυτό.

Υπάρχει κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω. Αν η συγκεκριμένη αλοιφή έχει τόσο θαυματουργά αποτελέσματα γιατί δε δοκιμάζεται κλινικά έτσι ώστε να ενταχθεί στη συμβατική ιατρική και να γίνονται όλοι καλά;

Ο λόγος που το ρωτάω αυτό είναι γιατί από ότι καταλαβαίνω πρόκειται για κάποιο σκεύασμα της ομοιοπαθητικής η οποία δεν θεωρείται αποδεκτή από την επιστήμη της ιατρικής. Οι άνθρωποι οι οποίοι έχουν κάποια ασθένεια για την οποία δυστυχώς δεν υπάρχει θεραπεία, είναι ψυχικά ευάλωτοι και γενικά θα δοκίμαζαν τα πάντα (που δεν κάνουν κακό) μήπως και σταθούν τυχεροί. Αυτό δημιουργεί το κατάλληλο έδαφος για να δράσουν οι διάφοροι επιτήδειοι και να πουλήσουν δήθεν θαυματουργές θεραπείες (όπως πχ είχε γίνει κάποτε με τις φραπελιές).

Πως ξέρουμε ότι δεν είναι μια τέτοια περίπτωση κι εδώ; Γιατί δε δημοσιεύεται το όνομα της αλοιφής και τους φαρμακείου που την παρασκευάζει;

Τα ερωτήματα που κάνω είναι εντελώς λογικά και δεν τα κάνω με επιθετική διάθεση. Το μόνο που με νοιάζει είναι να γίνει το παιδί μου καλά (αν αυτό είναι δυνατόν), αλλά δε θέλω και να πέσω θύμα επιτήδειων. Αν η αλοιφή όντως δίνει αποτελέσματα γιατί να μην την συστήνουν όλοι οι δερματολόγοι και να χρειάζεται να επισκεπτόμαστε φαρμακεία με προσωπικές συνταγές; Δεν είμαι λάτρης της συνωμοσιολογίας και απαντήσεις της μορφής «υπάρχουν συμφέροντα που δε θέλουν» κλπ δεν μπορώ να τις δεχτώ.


20 Ιούλ 2010, 14:08
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Κα Δημητρα καλο απογευμα καταρχιν...σχετικα με τα ερωτηματα σας για την συγκεκριμενη αλοιφη το μονο που εχω εγω να πω ειναι το εξης: περυσι το καλοκαιρι νοσηλευτηκα στον περιφερειακο νοσοκομειο της Πατρας προκειμενου να υποβληθω σε εξετασεις απο τους καλυτερους δερματολογους της πολης. Η μονη θεραπεια που ειχαν να μου προτεινουν ηταν να ξεκινησω φωτοχημειοθεραπειες με πιθανοτητες 50% να περιοριστει σε καποια σημεια η λευκη.....Προυποθεση για να ξεκινησω ηταν να υπογραψω ενα χαρτι πως θα εκανα την θεραπεια με δικη μου ευθυνη κ με τεραστιο κινδυνο να προσβληθω απο χειροτερες ασθενειες (τυπου καρκινου του δερματος κ.τ.λ).Θα εκτιμουσα εαν οι γιατροι μου ελεγαν να μην κανω καμια απολυτως θεραπεια κ να μαθω να ζω με αυτο (οπως μου ειχε πει καποιος αλλος πασιγνωστος δερματολογος επειδη η επιδερμιδα μου ειναι αρκετα λευκη κ δεν ειναι ιδιαιτερα εμφανες το προβλημα μου) Ομως προφανως εψαχναν για καποιο πειραματοζωο. Φυσικα εφυγα αμεσως απο το νοσοκομειο..........Θελω να πω πως δεν σημαινει οτι ειναι 100% ακινδυνες ολες οι θεραπειες που προτεινει η Ιατρικη...Αλλωστε εχουν γραψει κ ατομα τα οποια εχουν συγγενεις γατρους πως η αλοιφη ειναι τελειως ακινδυνη, και εαν εχεις καποιον εμπιστο δικο σου φαρμακοποιο μπορεις να τσεκαρεις τι υλικα περιεχει η κρεμα......Εγω δεν μπορω να σου μηλησω κ να σε πεισω για την αλοιφη γιατι την βαζω 10 μερες περιπου απλα ηθελα να σου αναφερω την εμπειρια μου κ ευχομαι να σε βοηθησα λιγακι
Μακαρι να βρεθει η καταλληλη θεραπεια για το παιδακι σου. να σαι καλα


20 Ιούλ 2010, 17:02

Εγγραφη: 20 Ιούλ 2010, 19:24
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
θα ηθελα κι εγω το τηλ του φαρμακοποιου ( gianna214@gmai.com)


20 Ιούλ 2010, 19:35
Προφίλ

Εγγραφη: 20 Ιούλ 2010, 19:24
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
εχω κι εγω το ιδιο προβλημα θα μπορουσατε να μουδωσετε το τηλ του φαρμακοποιοθ ευχαριστω (gianna214@gmail.com)


20 Ιούλ 2010, 19:40
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.