Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 18 Απρ 2024, 19:59



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Παρακαλώ να επικοινωνείται μεταξύ σας με προσωπικά μηνύματα και να μην δημοσιεύεται προσωπικά σας στοιχεία π.χ email


27 Απρ 2011, 00:49
Προφίλ

Εγγραφη: 30 Απρ 2011, 09:32
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινοματα μπορώ να έχω τα στοιχεια του φαρμακοποιού? :?: η θεία μου πασχει από λεύκη ελπίζω να βοηθήσει..εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους όσοι αντιμετωπίζουν ένα παρόμοιο πρόβλημα. ;) θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα..anastasiakara@windowslive.com


30 Απρ 2011, 09:38
Προφίλ

Εγγραφη: 06 Μάιος 2011, 18:45
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΨΩΡΙΑΣΗΣ,ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΚΚΙΝΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΛΕΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΛΥΝΣΗ ΘΑ ΦΥΓΕΙ,ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΤΟ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ 8Α ΦΥΓΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ,ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΕΒΓΑΛΑ ΕΝΑ ΚΑΥΚΑΛΟ ΑΣΠΡΟ ΣΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΑΚΟΣ,ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΓΝΩΣΕ ΨΩΡΙΑΣΗ ,ΜΕ ΕΨΑΞΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΚΤΟΓΕΝΗΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ,ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΟΙΦΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΠΙΣΤΑ ΕΩΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ,Ο ΑΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΑΛΙ,Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΧΩΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


06 Μάιος 2011, 19:04
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
teo74 σου έστειλα προσωπικό μήνυμα.


07 Μάιος 2011, 01:13
Προφίλ

Εγγραφη: 15 Μάιος 2011, 00:30
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Geia sou prasinomata!

Katarxin bravo sou gia autin sou tin prospa8eia na voi8iseis kai alla atoma mesw tis dikias sou empeirias :)
Loipon enas poli kalos mou filos exei leuki kai parallila kai psoriasi, opote katalavaineis oti molis diavasa to post pou exeis kanei 8elisa amesws na epikoinwnisw mazi sou. An 8eleis grapse kapou to email sou giati den to vrika sto blog, alliws an mporeis steile mou esi ena email me ta stoixeia tou farmakopoiou sto [url]themitsi8@gmail.com[/url] PLEEEEASE!!! Thanks ek twn proterwn :)


15 Μάιος 2011, 00:44
Προφίλ

Εγγραφη: 05 Φεβ 2011, 03:16
Δημοσ.: 6
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα απο τη βροχερή Αγγλία! Όπως σας υποσχέθηκα στέλνω τις πρώτες μου εντυπώσεις απο τη θεραπεία που ξεκίνησα πριν 2 μήνες για τη λεύκη με τη φυτική κρέμα του φαρμακοποιού.
Ήδη έχουν φύγει εντελώς τα λευκά σημαδάκια που είχα στη μασχάλη αλλά και στο στήθος- ο φαρμακοποιός μου είχε πει πως οι μασχάλες, το στήθος και το πρόσωπο έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό ίασης. Και όντως σε δύο μήνες μόλις δεν έχω πια λευκά σημάδια σε αυτές τις περιοχές. Θα ξεκινήσω την θεραπεία στο πρόσωπο το χειμώνα καθώς είναι πιο ευαίσθητη περιοχή και θέλω να τη διαφυλάξω απο την υπερβολική καλοκαιρινή ηλιοφάνεια.
Κάποια σημαδάκια που έχω στα γόνατα και στα δάχτυλα των χεριών έχουν αρχίσει να κοκκινίζουν και θα ξαναστείλω για να ενημερώσω πως εξελίσσονται.
Τρέφομαι σωστά και ασκούμαι γύρω στισ 3-4 φορές την εβδομάδα για μία ώρα. Βάζω την κρέμα πρωί- βράδυ κι έχω θετική σκέψη!
Καλή συνέχεια σε όλους μας και πολλά ευχαριστώ στην πρασινομάτα
!!


22 Μάιος 2011, 00:08
Προφίλ

Εγγραφη: 30 Ιούλ 2010, 00:36
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα σε όλους ! Χρησιμοποιούσα και εγώ τις κρέμες του γνωστού φαρμακοποιού και για τα αποτελέσματα έχω αναφερθεί σε παλαιότερο post.
Τώρα που έχουμε περισσότερο ήλιο και το δέρμα μαυρίζει παρατηρώ ότι τα περισσότερα σημάδια έχουν μειωθεί αισθητά και κυρίως στο πρόσωπο.
Θέλησα να ξαναβάλω την κρέμα που μου είχε μείνει από την τελευταία φορά (πριν 5 μήνες ) αλλά παρατήρησα ότι μου δημιουργούσε πονοκέφαλο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είχε τέτοια συμπτώματα.
Επίσης θα ήταν καλό τώρα που έρχεται το καλοκαίρι όσοι έχουν χρησιμοποιήσει κάποια αντηλιακή κρέμα που βοηθάει στην κάλυψη των περιοχών με λεύκη να ενημερώσουν και τους υπόλοιπους. Καλή επιτυχία σε όσους ξεκινούν τώρα την αγωγή.


24 Μάιος 2011, 11:24
Προφίλ

Εγγραφη: 05 Φεβ 2011, 03:16
Δημοσ.: 6
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους από Αγγλία!
Πολύ καλή ιδέα το να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον για τρόπους κάλυψης των λευκών σημείων. Προσωπικά χρησιμοποιώ στο πρόσωπο -και είμαι πολύ ευχαριστημένη- ένα προιόν της Shisheido (Sun Protection Liquid Foundation me SPF 30) το οποίο έχει διπλή χρήση make up για κάλυψη αλλά και αντιηλιακού. Είναι αδιάβροχο και το φοράω στην παραλία- διαρκεί άπειρες ώρες όσες βουτιές και αν κάνω!!
Δεν έχω βρει άλλο make up με τόσο υψηλό SPF και θα ήθελα πολύ να ακούσω τι χρησιμοποιούν οι υπόλοιποι.
Για το σώμα δε χρησιμοποιώ κάτι μιας και δεν είναι εμφανής η λεύκη αλλά και πάλι θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν προιόντα που παρέχουν πλήρη κάλυψη.
Τα λέμε σύντομα- καλή συνέχεια!!! :D


25 Μάιος 2011, 01:32
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Μάιος 2011, 14:25
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
θα ηθελα σας παρακαλω να μαθω τη διευθυνση του φαρμακειου κ κατα ποσο η κρεμα ειναι αποτελεσματικη
ευχαριστω


26 Μάιος 2011, 14:32
Προφίλ

Εγγραφη: 30 Μάιος 2011, 20:23
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπερα.Με λενε Ελενη και εχω λευκη εδω και δεκα χρονια.Το καλοκαιρι παντα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα γι΄αυτο θαθελα και εγω το τηλ του φαρμακοποιου .Καλο καλοκαιρι ναχουμε ολοι.Ευχαριστω.το μειλ μου ειναι elengik@yahoo.gr Περιμενω μην με ξεχασετε


30 Μάιος 2011, 20:36
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.