Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 18 Απρ 2024, 06:05



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 30 Αύγ 2010, 13:42
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημερα και απο εμενα.θα ηθελα απο οποιον μπορεσει το τηλεφωνο του φαρμακοποιου...
dimi_mour@hotmail.com
ευχαριστω προκαταβολικα..


01 Σεπ 2010, 01:45
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
kalispera sas,sas parakalw para polu opoios mporei na mou steilei k emena ti dieuthunsi tou farmakopoiou sto mail mou : sandy87.gr@hotmail.com
Euxaristwwww


02 Σεπ 2010, 15:40
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Proteinw terapii GIA thn leukh
mih12qw@yahoo.com


04 Σεπ 2010, 17:03
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει
ή έχει παρατηρήσει κάποια σχέση της λεύκης
με κάποιο είδος αλλεργίας.
Συγκεκριμένα μήπως κάποιες τροφές (όχι λιπαρές) που
παλαιότερα δημιουργούσαν κάποια αλλεργία
μπορούν τώρα να επιδεινώνουν τη λεύκη?


07 Σεπ 2010, 10:52
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Kalispera paidia,

Tha mporouse kapoios na mou steilei kai emena thlefwno kai dieuthynsh toy pasignwstou pleon farmakopoiou? a_davelis@hotmail.com

Euxaristw


07 Σεπ 2010, 13:58
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
[quote="SIDERIS75"]Καλημέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει
ή έχει παρατηρήσει κάποια σχέση της λεύκης
με κάποιο είδος αλλεργίας.
Συγκεκριμένα μήπως κάποιες τροφές (όχι λιπαρές) που
παλαιότερα δημιουργούσαν κάποια αλλεργία
μπορούν τώρα να επιδεινώνουν τη λεύκη?[/quote

Ενα απο τα πράγματα που πρέπει να κάνουμε για να αντιμετωπίσουμε την λεύκη είναι να ενισχύσουμε το ανοσοποιητικό μας. Οπότε καλό είναι να προσέχουμε τι τρώμε, γιατί η διατροφή παίζει πρωταρχικό ρόλο στο ανασοποιητικό. Αν έχεις παρατηρήσει κάποια επιδείνωση όταν τρως κάτι, καλό είναι να το αποφεύγεις.


07 Σεπ 2010, 16:11
Προφίλ

Εγγραφη: 07 Σεπ 2010, 14:56
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Πρασινοματα, γεια σου. Χαιρομαι που επικοινωνω μαζι σου, χαιρομαι που ακομα υπαρχουν ανθρωποι σαν εσενα και θελω να σε συγχαρω για την προσπαθεια που κανεις να βοηθας τοσο κοσμο που ερχεται σε επαφη μαζι σου. Τελευταια, πριν μερικους μηνες, το "προβλημα" της λευκης, ηρθε να απασχολησει την αδελφικη μου φιλη, που το παιδι της εμφανισε λευκη. Θα ηθελα, να μαθω και γω το τηλεφωνο και την διευθυνση του φαρμακοποιου που φτιαχνει τις αλοιφες που χρησιμοποιεις. Το email μου ειναι: marycrj@otenet.gr Σε ευχαριστω πολυ, για την βοηθεια σου και τελος να σου θυμισω, οτι η ομορφια βρισκεται στην καρδια, την ψυχη και το χαμογελο του καθενος και οχι στην οποια διαφορα εχει το χρωμα, η μυτη, τα ματια, το υψος........ Το παιδι το δικο μας, θα παραμεινει ενα υπεροχο παιδι με την λευκη η χωρις αυτην, δεν εχει καμμια σημασια, αλλωστε δεν την βλεπουμε......


07 Σεπ 2010, 18:02
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Μια φίλη του φόρουμ, μέσω email μου είπε ότι έχει λεύκη γύρω απο μια ελιά και ο γιατρός της είπε οτι αυτη η λεύκη είναι πολύ ιδιαίτερη. Με ρώτησε λοιπόν αν ξέρω τίποτα για τον τύπο αυτής της λεύκης. Ρώτησα δερματολόγο μέσω email που συνεργάζεται με την ιστοσελίδα και έχει μεγάλη εμπειρία αλλά και γνώσεις και είπε:

"Αυτό που μάλλον έχει είναι Σπίλος του Sutton. Γυρω απο μια ελιά, εμφανίζεται λεύκη. Το πιο πιθανό είναι ότι σε κάμποσο καιρό θα εξαφανιστεί η ελιά! Απλως παρακολούθηση θέλει και προστασία από τον ήλιο με αντηλιακό."

Δηλαδή η κοπέλα δεν έχει λεύκη!!!

Απο αυτό το γεγονός θέλω να σας πω ότι πρέπει να σιγουρευτείτε ότι οι άσπρες κηλίδες στο σώμα σας ότι είναι ή δεν είναι λεύκη. Δυστηχώς πολλές φορές η διάγνωση δεν είναι η σωστή. Ούτε στην βιοψία να έχετε απολύτη εμπιστοσύνη.
Εγώ έκανα 3 βιοψίες, στην πρώτη μου είπαν ότι είχα μήκυτες. Χαρά εγώ, έκανα όμως την θεραπεία και δεν έφευγαν. Κάνω 2 βιοψία σε μεγάλο νοσοκομείο με ειδικότητα στα δερματολογικά και μου απάντησαν ότι δεν είχαν τα μηχανήματα για να κάνουν μεγαλύτερη ανάλυση οπότε δεν ήξεραν αν είχα λεύκη. Κάνω και 3 βιοψία που έλεγε ότι έχω λεύκη. Βαρέθηκα και εγώ και άρχισα να βάζω την κρέμα, που τόσο καιρό δεν έβαζα για διευλευκάνω πρώτα τι έχω.
Θα μου πείτε όμως σε ποιον να έχουμε εμπιστοσύνη; Για μένα σε κανέναν, όλα θα τα αμφισβητείτε μέχρι να δείτε κάποιο αποτέλεσμα. Και πάνω απ' όλα δεν θα σταματάτε να ρωτάτε και να το ψάχνετε. Κάπου υπάρχει μια θεραπεία και για σας αλλά πρέπει ν' αγωνιστείτε για να την βρείτε. Πιστέψτε με μέσα απο ψάξιμο αυτό γίνεστε καλύτεροι άνθρωποι.


07 Σεπ 2010, 21:51
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Exw rwtisei k egw gia ti leuki pou emfanizetai girw apo tis elies k pira tin idia apantisi pou dinei i prasinomata pio panw. Vevaia egw exw k leuki se olo to swma pleon k tautoxrona ton "Spilo", opou oles sxedon oi elies asprizoun k sto telos eksafanizontai. Xrisimopoiw tin krema tou farmakopoiou pleon 2 mines (me dialeimma mias evdomadas stis diakopes mou pou dn tin evaza). Ta apotelesmata einai pleon orata. Me argo rithmo ta simeia me tin leuki exoun arxisei na mikrainoun. Sto proswpo kiriws. I diafora den einai perissoteri apo to 10% sta simeia pou vazw.. alla estw k auto einai simantiko. Eimai aisiodoksi k sinexizw. Apla thelw na anaferw oti sinexizw tin diatrofi k tin kathimerini askisi. Thewrw oti paizei poli simantiko rolo stin prospatheia pou kanw.


09 Σεπ 2010, 11:06
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
kalispera pedia,

ithela na rotiso autous pou kanous tin therapia ean paratiroun na emfanizontai nees perioxes me leuki eno sixronos mionontai ta leuka simadia siga-siga stis perioxes pou vazoun krema.

exei di kapios apotelesmata mono me tin krema + diatrofi? 'h pisteuete pos ine aparetitos o sindiasmos kai ton trion?


09 Σεπ 2010, 16:41
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.