Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 13 Μάιος 2024, 22:45



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 09 Οκτ 2014, 19:18
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας!

Πρασινομάτα, σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα τα στοιχεία του φαρμακοποιού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


09 Οκτ 2014, 19:33
Προφίλ

Εγγραφη: 22 Αύγ 2014, 17:14
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
kalispera se olousas edo kai dio ewdomades xrisimopio ti therapia tou farmakopiou ala den exo dei mexri stigmis kapia alagi kai me perni apo kato sas parakalo opios exei kanei ti therapia tou farmakopiou as mou pi meta apo poso kairo eide kapia veltiosi please mpas kai paro ligo ta pano mou sas efxaristo olous ek ton proteron


16 Οκτ 2014, 18:16
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
dody έγραψε:
kalispera se olousas edo kai dio ewdomades xrisimopio ti therapia tou farmakopiou ala den exo dei mexri stigmis kapia alagi kai me perni apo kato sas parakalo opios exei kanei ti therapia tou farmakopiou as mou pi meta apo poso kairo eide kapia veltiosi please mpas kai paro ligo ta pano mou sas efxaristo olous ek ton proteron

dody μην πανικοβαλεσαι.........ακομη τουλαχιστον, 2 εβδομαδες ειναι λίγος καιρος. Αλλα γενικα αν αγχωνεσαι τα κανεις χειροτερα τα πραγματα γιατι απελευθερωνονται πιο πολλες τοξινες στον οργανισμος σου.Αν στους 2μηνες δεν δεις τιποτα , τοτε απογοητευσου. Εγω τουλαχιστον παρατηρησα οτι αν εβαζα κρεμα 2 φορες την μερα αντι μια τα αποτελεσματα ηταν καλυτερα. Αν δηλαδη θελεις να το τρεξεις, βαλε περισσοτερες φορες κρεμα, αλλα μην ξεχνας να ενυδατωνεις το δερμα σου. Ηρεμια, αισιοδοξια και ολα θα πανε καλα.


16 Οκτ 2014, 18:38
Προφίλ

Εγγραφη: 22 Αύγ 2014, 17:14
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
se efxaristo poli prasinomata gia to kouragio pou mou dinis tha eithela na se rotiso an eixes kai sto prosopo kai se poso kairo eides ta prota apotelesmata se efxaristo poli


16 Οκτ 2014, 19:06
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας κι απο μενα....
εχω κι εγω λευκη σε πολυ μεγαλο μερος του σωματος μου...
εχει εξαπλωθει εδω και 10 χρονια....
πλεον με ενοχλει αρκετα, αν και πιστευω οτι ειναι πολυ πιο ανεκτη ασθενεια απο οποιαδηποτε αλλη....δεν ποναει...δεν ειναι κατι αηδιαστικο...
γιαυτην την κρεμα μου ειχε μιλησει ενας νοσηλευτης, στο μαιευτηριο που ειχα παει, δυστυχως για να γεννησω νεκρο το 3ο μου μωρακι, 5 μηνων....
μου ειχε πει οτι εχει λιγη λευκη και αυτος και πηγε σενα γνωστο φαρμακειο, μου ειπε και το ονομα, μου ειπε και που ειναι....και οτι βαζοντας την κρεμα, του εφυγε η λευκη, βεβαια οταν την σταματησε καποια σημεια επανηλθαν....
εγω ετσι οπως ημουν ψυχολογικα δεν συγκρατησα κανενα απο τα στοιχεια του φαρμακοποιου...
και τωρα που ειμαι παλι εγκυος στο 3ο μου μωρακι στον 3ο μηνα, το θυμηθηκα...και στην αναζητηση μου, φαρμακοποιος , κρεμα , λευκη, βρηκα εσας!
θα ηθελα με μαιλ τα στοιχεια του φαρμακοποιου στο julias30v@yahoo.gr
Θα ξαναμπω να σας γραψω και οσα εχω κανει αυτα τα χρονια....
να ειστε καλα!και μη ξεχναμε καθε μερα να δοξαζουμε το Θεο για την αρρωστια που μας εχει δωσει....
Δεν μας ποναει...
Δεν μας πεθαινει...
δεν αποκρουει κανεναν...
μαθαινουμε να ημαστε ταπεινοι...


18 Οκτ 2014, 09:58
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
dody έγραψε:
se efxaristo poli prasinomata gia to kouragio pou mou dinis tha eithela na se rotiso an eixes kai sto prosopo kai se poso kairo eides ta prota apotelesmata se efxaristo poli

dody ναι ειχα και στο προσωπο. Δεν ξερω αν συμβαινει και σε σας, κάποια λευκά σημεία πανω μου είναι πιο απαλά και αλλα πιο βαθια. Θα προσπαθησω να το εξηγησω καλυτερα π.χ εχω βγαλει λευκη μετα απο ξυσιμο (δεν ηξερα τοτε οτι ειχα λευκη και ενω ειχα φαγουρα.....ξύστηκα), τα σημεια αυτα εχουν εντονο/βαθυ λευκο χρωμα και θελει πολυ χρονο με τη κρεμα για να φυγει. Απεναντίας εχω και λευκη με ηπιο χρωμα....που για να φανει δηλαδη πρεπει να μαυρισω πολυ το καλοκαιρι και μου εφυγαν σε 1 μηνα με την κρεμα.
Στο προσωπο τα σημεια δεν ηταν εντονα και εφυγαν σε 1 μηνα περιπου.


20 Οκτ 2014, 00:00
Προφίλ

Εγγραφη: 22 Αύγ 2014, 17:14
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
se efxaristo poli prasinomata gia tis pliroforie sou eithela na se rotiso kai kati alo sta simia pou sou fewgi i lefki stamatas na wazis krema? kai ean meta to stamatima tis kremas sou efmfanizete pali se afto to simio?


20 Οκτ 2014, 18:07
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
dody έγραψε:
se efxaristo poli prasinomata gia tis pliroforie sou eithela na se rotiso kai kati alo sta simia pou sou fewgi i lefki stamatas na wazis krema? kai ean meta to stamatima tis kremas sou efmfanizete pali se afto to simio?


Όταν σε ενα σημειο μου φυγει εντελως η λευκη, σταματαω να βαζω την κρεμα. Μέχρι στιγμης δεν μου εχει ξαναβγει στο ιδιο σημειο. Αλλα οσο η αιτία της λευκης παραμενει, που ειναι οι τοξινες, η λευκη εξακολουθει να εμφανιζεται σε διαφορα σημεια του σωματος. Δεν θα εκπλαγω αν βγαλω λευκη παλι στο ιδιο σημειο, καποια στιγμη.


20 Οκτ 2014, 18:45
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Πρασινοματα μου, περιμενω οταν μπορεις τα στοιχεια του φαρμακοποιου, ισως και με πμ, αν και δεν ξερω που θα το δω το πμ, αλλιως με μαιλ, το οποιο το ανα φερω στο προηγουμενο μηνυμα...


21 Οκτ 2014, 09:59
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Λαθος θεση το προηγουμενο μηνυμα :roll:
πρασινοματα μου περιμενω μηνυμα με τα στοιχεια!!!

Φιλοι!
θα ηθελα κι εγω να μοιραστω μαζι σας τη δικη μου σχεση με τη λευκη μου....
εγω και η διδυμη αδερφη μου ειχαμε απο μωρα, ελαχιστα σημαδακια λευκης, στα γεν/κα οργανα...1 με 2 σημαδακια...μονο αυτο....
οταν πηγα να σπουδασω σε επαρχιακη πολη, περναγα πραγματικα πολυ δυσκολα...καταθλιπτικα και βουλημικα....πηρα μεσα σε λιγους μηνες πολλα κιλα...και τα ρουχα μου δεν μου κανανε...ημουνα παντα 56 κιλα περιπου και ειχα παει 70...
με την πιεση να κατεβαζω και να ανεβαζω τα παντελονια, αρχισε να βγαινει λευκη στα σημεια των γοφων....μικρα στην αρχη που ολο και μεγαλωναν....
δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια και ηταν μονο εκει....
το 2002 περιπου....
τωρα....12 χρονια μετα....εχω σχεδον παντου λευκη....
στα χερια μου, οοοολα τα δαχτυλα και σχεδον λιγο πριν τον καρπο...στους αγκωνες και σε ολη την μεσα πλευρα των χεριων, επεκτεινεται, με κουκιδες μεγαλες που το επομενο καλοκαιρι, απο τον χειμωνα που περναει, παρακαλω οτι εννωνονται....στα ματια κι εχει αρχισει και γυρω απο το στομα...στο λαιμο γυρω απο το κορδονι του μαγιου.......στην κοιλια....σε ολη την επιφανεια κατω απο το εσωρουχο.....πισω τα ποδια μεχρι τις γαμπες οοολη η επιφανεια και μπροστα, στα γονατα, ολα και στους αστραγαλους μεγαααλη επιφανεια...καινξεκινησε και στα δαχτυλα των ποδιων.....
αυτα....
οπως καταλαβαινετε...εχω σε πολυ μεγαλο μερος τους σωματος μου....ισως το 60 τις εκατο.....
ολα αυτα τα χρονια παλευα και παλευω με τα κιλα, οπωτε και δεν εδωσα πολυ χωρο στη λευκη....
βεβαια εχοντας περασει καποιες τραγικες καταστασεις...
θα αναφερω στην πορεια....
Ολοκληρωμενη θεραπεια δεν εκανα δυστυχως πουθενα και οπως διαβασα και στα μηνυματα του φορουμ, ειναι χαρακτηρηστικο γνωρισμα πολλων....
ισως απογοητευομαστε....ισως ποτε δεν πιστεψαμε σε μια θεραπεια.....ισως περιμενουμε πιο γρηγορα αποτελεσματα....δεν ξερω....
εγω πηγα σε μια κορυφαια δερματολογο, δεν θυμαμαι ονομα, θυμαμαι οτι η αμοιβη της ηταν μεγαλη και ηταν διευθυντρια στο Συγγρος....
πληρωσα τοτε ενα πακετο με φωτοθεραπειες και πηγαινα καηε μερα, για 2 μολις μερες :? Κορυδαλλο, Συγγρος για να κανω 5 λεπτα θεραπεια....αποφασισα οτι δεν μπορουσα να το κανω αυτο, ακουσα κια αρκετα αρνητικα για τις φωτοθεραπειες και σταματησα.....
μετα ζουσα Κομοτηνη με τον αντρα μου, συντροφος μου τοτε....και με ειχε πλησιασει μια κυρια στη δουλεια που δουλευα και μου ειπε οτι ο γιος της ειχε λευκη....και του εφυγε....μου ειπε για εναν ομοιοπαθητικο στη θεσνικη και πως εκανε πολλη προσευχη στον Αγιο Ραφαηλ! Να ειναξ καλα εκεξνη η μανουλα!κι ο γιος της εγινε καλα!τοτε εψαξα και πηγα σεναν ομοιοπαθητικο καλο σφην Ξανθη και εκανα περιπου ενα μηνα μια θεραπεια που μου εδωσε....οταν μου ειπανε για μια ομοιοπαθητικο στην Αλεξανδρουπολη που θεραπευει συνεχεια λευκη....και πηγα εκει....μου εδωσε κατι βαμματα να βαζω 2 φορες τη μερα.....ομως ηταν πολλα τα σημεια της λευκης και κουραζομουν και απογοητευομουν καθε που το εκανα, ετσι και σταματησα....
ηρθαμε πειραια καξ μεναμε παλι μονιμα, οταν ενας κυριος, ηρθε στη δουλεια που εργαζομαι, απο το πουθενα, γιατι αυτος ο ανθρωπος, δεν εχει ξαναρθει και μου λεει: "αυτο πουεχεις, το ειχα...."....τον ρωτησα, πως θεραπευτηκε και μου ειπε πως ζουσε Κομοτηνη και ο χοτζας, δεν ξερω πως τους λενε, σενα χωριο στην Ξανθη, γερος μου λεει ητανε, του εκανε μια κρεμα, δεν ηξερε απο τι? Και η λευκη του εξαφανιστηκε....δεν ξερω ομως, λεει να σου πω αν ζει ή πεθανε γιατι ηταν γερος.....
πηρα κι εγω τηλεφωνα και ανεβηκα με υον αντρα μου πανω....
μου ειπαν οτι πεθανε εκεινος ο γερος, αλλα οτι ισως μπορει να με βοηθησει ο επομενος του....
πηγαμε κιεμεις σενα σπιτι, βγαλαμε τα παπουτσια μας, αυτος μου ειπε οτι αυτο που ειχα ειναι δεμονικο και πρεπει να φυγει.... εξω θυμαμαι μπουμπουνιζε, και μεσα εμεις περναγαμε μεγαλη καταπιεση.... μου εδωσε ενα χαρτακι που ουτε ξερω τι εγραφε, να το βαλω σε νερο, στο φεγγαρι για μερες, να λουζομαι μαυτο κλπ.....και αλλα που δεν θελω ουτε να τα θυμηθω να τα αναφερω....μου διαβαζε και κατι πογ πραγματα και μου ελεγε να λεω αμην....μας ζητησε και 200 ευρω για να με διαβαζει απο μακρια, δωσαμε 50 και ειπε τα αλλα να του τα στειλουμε....
κλαμα εγω μολις βγηκα εξω....δεν πιστευα τι καθομουν και εκανα......η χαζη....
τελος παντων.....
και τοτε σταματησα να ασχολουμαι με τη θεραπεια της λευκης......
για αλλο προβλημα μου, για πετρες στη χωλη, πηγα κιεγω στην Ευθυμιαδου στου Θεσνικη....πηγα αυθημερων απο Αθηνα με την κορουλα μου τοτε 6 μηνων και γυρισαμε....
θεραπευει οντως τη λευκη, αρκει για ολη σου τη ζωη να κανεις αλλοντροπο ζωης μεσω της διατροφης.....οχι ψαρι κρεας γαλακτοκομικα.....σχεδον ωμοφαγεια.....θαυμαζω οποιον τα καταφερε ....εγω δυστυχως με την διατροφη εχω θεμα....και ισως φταιει που εξαπλωνεται ραγδαια η λευκη μου ....δεν ξερω..... δεν δινει βεβαια μονο διατροφη, δινει και σταγονιτσες, βοτανα κλπ....εγω μια μερα πεταξα και ολες τις σημειωσεις που ειχα απο εκει....
μια μερα προσφατα στον μανδραγωρα, βρηκα μια κοπελα που δουλευε εκει η οποια μου ειπε οτι ειχε εκ γεννετης λευκη.... πολυυυυυ λευκη...και με 5 χρονια ομοιοπαθητικη απο μικρη της εφυγε.....
δεν ξερω πραγματικα δεν ξερω....
ο καθενας εχει την πορεια του σαυτη τη ζωη ....
τον αγωνα του.....
τις επιλογες του....
μακαρι να ημουν κι εγω πιο δυνατη, να ειχα παλεψει πιο αποτελεσματικα καποια πραγματα....
ισως καποτε το καταφερω....
ισως καποτε βρω τη θεραπεια που εμενα θα μου ταιριαξει....
σας φιλω!


21 Οκτ 2014, 10:36
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.