Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 12:22



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
maria έγραψε:
kalispera pedia,

ithela na rotiso autous pou kanous tin therapia ean paratiroun na emfanizontai nees perioxes me leuki eno sixronos mionontai ta leuka simadia siga-siga stis perioxes pou vazoun krema.

exei di kapios apotelesmata mono me tin krema + diatrofi? 'h pisteuete pos ine aparetitos o sindiasmos kai ton trion?


Μαρία η κρέμα αντιμετωπίζει τις υπάρχουσες λευκές κηλίδες. Φυσικά και μπορείς να ξαναβγάλεις, γι' αυτό επιμένω να κάνετε ομοιοπαθητική, να πάρετε βιταμίνες κ.α ώστε να ενισχύσετε το αναοσοποιητικό σας και να σταματήσει η λεύκη να βγαίνει. Με το συνδυασμό και των τριών, έχετε τα μέγιστα θετικά αποτελέσματα.


10 Σεπ 2010, 00:59
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Ιουν 2010, 09:50
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Σε απάντηση προς την Μαρία

α)Δεν εμφανιζονταν νέες κηλίδες κατά την θεραπεία στην κόρη μου(η θεραπεία κράτησε 6-8 μήνες κι εξαφάνισε κηλίδες μεγέθους 0,5 ως 5 εκατοστών)

β)Η αποβολή των τοξινών από τον οργανισμό με την άσκηση και η αποφυγή πρόσληψης καινούριων με τη σωστή διατροφή , θεωρώ οτι βοηθά όχι μονο στη λεύκη αλλά και στη γενικότερη ισορροπία της υγείας του σώματος.


10 Σεπ 2010, 09:08
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
σας ευχαριστω για την απαντηση σας. θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα
εγω εχω μεγαλα σημαδια σε πολλα σημεια του σωματος μου (περιπου 10-15 εκατ). γενικα δεν εχω προβλημα βαρους, κανω σωστη διατροφη και ξεκινησα κ εντατικη ασκηση. στους δυο πρωτους μηνες ειδα ελαχιστη διαφορα σε 2 σημεια απο τα δεκαδες που εχω. σημειωνω οτι δεν εκανα ασκηση τωρα ξεκινησα.
με βασει την προσωπικη σας εμπειρια πιστευετε πως τοσο μεγαλα σημαδια μπορουν να εξαφανιστουν?

πρασινοματα οταν λες ομοιοπαθητικη, εννοεις πως πρεπει να επισκεπτομαι ομοιοπαθητικο συχνα (το εκανα στο παρελθον με μηδενικο αποτελεσμα) ή οτι πρεπει να παιρνω βιταμινες και συμπληρωματα διατροφης σε συνδιασμο με τα διατροφη κ ασκηση?

ευχαριστω


10 Σεπ 2010, 09:31
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας παιδακια,μικρα κ μεγαλα.
Κανω κ γω τη γνωστη πλεον θεραπεια του''γνωστου'' σε ολους μας πια φαρμακοπειου.Ξεκινησα πριν 1,5 μηνες κοντα ,δεν εχω δει καμια διαφορα,περα απο ξηροδερμια.ο ιδιος μου ειχε πει οτι αποτελεσματα θα δω απο 3 μηνες κ πλεον.διατροφη κανω,γυμναστικη εκανα κ συνεχιζω να κανω,τωρα λιγο με τις τοξινες (γιατι χτυπαω κ κανα σουβλακι,πιτσα,cheese ktl,κανα παγωτακι)σε επιτρεπτα ορια παντα.κ ομοιοπαθητικη κανω.
αν δω κατι αλλο θα σας ενημερωσω.
ΥΓ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ?


10 Σεπ 2010, 14:30
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Μαρία παίζει ρόλο και ο ομοιοπαθητικός, αν πας σε άλλον μπορεί να έχεις αποτελέσματα. Μπορεί όμως η λύση για σ' ενα να είναι άλλη θεραπεία. Ψάξτο, το θέμα είναι να ενισχύσεις το ανοσοποιητικό σου.
Μαρία το θέμα είναι να αρχίσεις να βλέπεις βελτίωση, αυτό σημαίνει ότι το δέρμα σου την δέκτηκε την κρέμα οπότε είναι θέμα χρόνου να φύγουν οι λευκές κηλίδες, ακόμα και οι μεγάλες.


10 Σεπ 2010, 14:53
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινοματα σευχαριστω για την απαντηση. εχω ακριβως δυο μηνες θεραπειας και εχω δει οπως ειπα καποια πολυ μικρη βελτιωση (σημειωνω χωρις να κανω ασκηση).
τωρα που ξεκινησα και γυμναστικη πιστευω πως θα παω καλυτερα
σημασια εχει πως φαινεται καποια βελτιωση και με ωθει στο να προσπαθω πιο πολυ

οσοι ξεκινησατε την θεραπεια και βλεπετε εστω και 1% βελτιωση μην τα παρατησετε. εννοειτε πως δεν γινεται να εξαφανιστουν ολα μεσα σε 3-4 μηνες (αναλογα και την εκταση λευκης που εχει ο καθενας). δεν ειναι μαγικη η κρεμα, θελει και θυσιες.

εγω πιστευω πως θα κανω αρκετο καιρο γιατι ειναι τεραστια τα σημαδια αλλα δεν με νοιαζει. εχω αρκετο καιρο μπροστα μου για να ειμαι το επομενο καλοκαιρι οπως ημουν πριν 5 χρονια.
αλλα και βελτιωση να μην εχω παλι δεν με νοιαζει, υπαρχει τοση δυστυχια και τοσα προβληματα στον κοσμο που θεωρω το δικο μας θεμα ασημαντο!

καλη τυχη σε ολους


11 Σεπ 2010, 09:36
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα κι από μένα,
παρακολουθώ εδώ και μήνες το φόρουμ και σήμερα ας μοιραστώ και γω μαζί σας τα δερματικά μου προβλήματα!Είμαι 28 χρονών και υποφέρω από τα 5 μου από ψωρίαση ήπιας μορφής. Τα τελευταία χρόνια παρουσίασα και λεύκη(είναι και τα δυο αυτοάνοσα και η συνύπαρξη τους ειναι σύνηθες) σε διάφορα σημεία του σώματος, σχετικά μεγάλη εκταση στα γεννητικά και μικρες κηλίδες στα χέρια, στηθος, γόνατο και αγκώνες..την λεύκη τη συνειδητοποίησα φέτος, εφόσον νόμιζα ότι ήταν ψωριαση επειδή η ψωρίαση το καλοκαιρί με τον ήλιο μου φεύγει και ασπρίζει αρχικά όπως η λεύκη!!Τους δερματολόγους τους είχα παρατήσει εδώ και χρόνια,έτσι η διάγνωση της λεύκης επιβεβαιώθηκε με μια νέα επισκεψη σε δερματολόγο προ μηνών. Η ψωριαση όλα αυτα τα χρόνια δεν μ ενόχλησε ποτε ιδιαιτερα, κρατιέται σε ανεκτά επίπεδα και το καλοκαιρι με τον ήλιο καθαριζω τελείως, ο χειμώνας ειναι παντα δυσκολος.Στα πρώτα χρόνια της εμφανισης της ψωριασης οι γόνεις με πήγανε παντου με αποτέλεσμα κανένα..εγώ έμαθα να ζω μ αυτήν και να συντηρούμαι με μια κορτιζονούχα αλοιφή!! Η λέυκη όμως με ταρακούνησε πολύ και για μήνες τώρα έχω αφοσιωθεί σε μια προσωπική έρευνα για την αντιμετωπιση τους...είμαι άνεργη τον τελευταιο καιρό κι αυτό με βοήθησε σε πλεονασμα χρόνου στην έρευνα μου, πολλές ώρες στο διαδικτυο, πολλα ταξιδια, πολλά τηλεφωνήματα, επαφές με θεραπευτικά κέντρα και στο εξωτερικό, πολλά βιβλία και φυσικά χρησιμοποιώ ήδη τις αλοιφές του φαρμακοποιου μας!!
Θέλω λοιπόν με μεγάλη ευσυνειδησία να μοιραστώ μαζί σας αυτά που αποκόμισσα με μεγάλη αφοσίωση όλο αυτον τον καιρό και απο αυτα που κάνω σε πράξη και αρχίζω να βλέπω ουσιαστικά αποτελέσματα!!!
Καταρχήν να ξερετε ότι οι δερματοπάθειες μας δεν είναι αθεραπευτες, όπως η συμβατικη ιατρική υποστηρίζει..τις ασθένειες μας απλά τις διαχείριζονται!!!!Και μόνο ότι μας λένε να μάθουμε να ζούμε μ αυτό μπορούμε να καταλάβουμε τι συμφέροντα κρύβονται πισω απο όλα αυτα με φαρμακευτικές κτλ..Η λεύκη δεν είναι η ασθένεια μας, είναι απλά η έκφραση της ασθένειας μας, ένα σύμπτωμα και η συμβατική ιατρική επιμένει να κουράρει το σύμπτωμα και να μην αναζητά την αιτία, αφού τάχα γι αυτην είναι αδύνατη η διάγνωση της αιτίας..αυτοάνοσο σου λένε και σε στέλνουν σπίτι σου!!Δεν θέλω να μιλήσω για ομοιοπαθητική ή αλοιφές...θέλω να περάσω ένα σημαντικό μήνυμα..ότι η υγιειά μας είναι θέμα προσωπικό και πρέπει να την πάρουμε στα χέρια μας.Ο οργανισμός μας είναι ένας τέλειος μηχανισμός που μπορεί να αυτοθεραπευτεί εαν του δώσουμε την ευκαιρία..έχουμε την ευθύνη να κρατάμε σε τάξη τον πολυτιμό ναό μας σε συνέργασια με την Φυση!!!
Ηρθα σε επαφή με πολύ κόσμο με τις ιδιες παθήσεις...ελάχιστοι είναι αυτοί που εξαφάνισαν το πρόβλημα και είναι ελάχιστοι διότι είναι οι μόνοι που άλλαξαν ριζικά την διατροφή τους!!!Μεσα από την αναζήτηση μου έμαθα μια μεγάλη αλήθεια,ότι οι δερματικές παθήσεις είναι καθαρα θέμα διατροφής, προέρχονται απο ανεπάρκειες του οργανισμού σε βασικά θρεπτικά συστατικά..η σύγχρονη διατροφή μας άλλωστε είναι από μόνη της ένα σκάνδαλο (υπάρχει αραγε κανείς που μπορεί να το αμφισβητήσει αυτο), είμαστε γεμάτοι τοξίνες και παθογόνους μικροοργανισμούς, η πολυφαγια και η κρεατοφαγία έχει μολύνει το αίμα μας!!! Ακόμα και όσοι πιστεύετε ,ότι κάνετε υγιεινη διατροφή στην ουσία δεν κάνετε και μας έχουν περάσει λάθος μηνύματα για το τι είναι υγιείνη διατροφή!!Υγιεινή διατροφή έιναι η κατάναλωση τροφών σε πρωτογενή μορφή, έτσι οπως μας τα δίνει η φύση..ζωντανές φυσικες οργανικές τροφες, ωμοφαγία δηλαδή..τι κι αν τρώμε σπανακι μαγειρεμένο, έχει χάσει όλα τα θρεπτικα του συστατικά και ο οργανισμος δεν το αναγνωρίζει..τι κι αν προτιματε τους φυσικους χυμούς στα σουπερ μαρκετ, έχουν υποστεί οξείδωση...όλα τα ζωικά και γαλακτομικα δεν χωνεύονται απο τον οργανισμό μας, το κρέας σαπίζει στο παχυ μας έντερο και μολύνει το αίμα μας..
Εχω 3 μήνες που έκοψα όλα τα ζωικά, γαλακτομικά, και οτιδήποτε έχει υποστεί χημική ή βιομηχανική επεξεργασία,κοινώς ότι είναι συσκευασμένο, ζάχαρη ,αλάτι, λευκό αλεύρι και όλα τα παραγωγά του..Τρώω μόνο φρεσκά φρούτα και λαχανικά εποχής, φρεσκοστυμμένους χύμους, ωμούς κ αναλατους ξηρούς καρπούς, βλαστάρια, φύτρα από όσπρια και σιτηρά, 2λίτρα νερό καθημερινά και καθημερινούς καθαρισμούς εντέρου με απλά κλύσματα, τις τελευταίες μέρες ξεκίνησα να πίνω και σιταροχυμό που τον κάνω μόνη μου, 4 με 5 φορές την εβδομαδα γυμναστικη(αεροβια και αναερόβια), θετική σκέψη, όχι πολλα νεύρα και πάνω απ όλα πίστη και αφοσίωση!!!Τα αποτελέσματα είναι τόσο ενθαρρυντικά που θέλω να βγώ στο μπαλκόνι μου και να το φωνάξω σε όλους!!Η ψωρίαση είναι στα καλύτερα της, έχουν μείνει μόνο σκιές και οι κηλιδες της λεύκης έχουν αρχίσει να γεμίζουν με χρώμα,έχω δρόμο ακομα αλλά ξέρω ότι θα φτάσω στην πλήρη εξαφάνιση τους!Κάθε μέρα παρατηρώ και γενικότερα οφέλη στην υγιέια μου και στην διαθεσή μου!
Ξέρω ότι όλα αύτα σας ακούγονται κάπως και είναι λογικό γιατι και μενα μου φαινόνταν εξωγηινα και δύσκολα..αλλα ετσι μας μαθανε να πιστευουμε και να αντιδρουμε, την φυσιολογικη διατροφη του ανθρωπου που είναι οι ζωντανες φυσικές τροφες να την αμφισβητούμε και να την θεωρούμε αφύσικη..μας δίνουν να τρώμε ότι ενισχύει τα έσοδα και την οικονομία τους..μεγαλώνουμε με παστεριωμένο γάλα τα παιδια μας, ψάξτε να βρείτε τι σημαίνει παστεριωση στο γάλα, τρώμε κρέας από χορτοφάγα ζώα που τα κάνανε σαρκοφάγα και παμφάγα με προσθηκες ορμονων και αντιβιοτικών και αλλα τοσα παραδειγματα που όλα αυτα μας αφορουν ολους..η διατροφη δεν ειναι απλα ικανοποιηση της γευσης, ότι καταναλώνουμε φέρνει συνέπειες μεσα μας, ο όργανισμος μας δεν είναι σκουπιδαριό!Η κατανάλωση δυσκολοχωνευτων τροφιμων, όπως κρεας, κρατα απασχολημενο τον οργανισμο και του αποσπα πολυτιμη ενεργεια που προοριζοταν για θεραπευτικες εργασιες μεσα μας. Οι ασθένειες είναι αποτελεσμα της συγχρονης μας διατροφης και η θεραπεια μας βρίσκεται παλι εκεί..στην τροφή μας!!!Κανένας δερματολόγος δεν μιλάει για διατροφη επειδή στα πανεπιστημια τους μαθαίνουν να αντιμετώπιζουν τα συμπτωματα με τα φάρμακα της συμβατικης ιατρικής..διατηρουν ενα σύστημα!!
Η αναζήτηση μου στηριχθηκε σε βιβλιογραφιες, σε αρθρα στο διαδικτυο, σε μαρτυριες αλλων ασθενων,σε φυσιοθεραπευτες κτλ ολοι αυτοι δεν έιχαν να μου πουλήσουν κατι, μοιραζόντουσαν απλα την αληθεια της γνωσης για
την υγιεια μας...πείστηκα, είπα μέσα μου θα το κάνω, θ αλλαξω για ένα -δυο χρόνια, τι θα παθω, μονο καλο μπορω να δω, το δοκιμασα και το καλο το βλέπω καθε μερα..και είναι μια θεραπεια που για πρωτη φορα δεν μου κοστισε λεφτα, ισα ισα αποταμιευω που δεν αγοραζω πια όλες εκεινες τις αηδιες απο τα σουπερ μαρκετ..διαβάζω καθημερινα και μαθαίνω πως πρεπει να τρωω σωστα και πως να προετοιμαζω την τροφή μου, και καθε μερα μου γίνεται πιο οικειο!!
Εμενα με επισκεφτηκαν δυο μεγάλες δερματοπαθειες, ψωριαση και λευκη, ξερω πολυ καλα τι είναι να ζεις μ αυτες, ξέρω πως ειναι να κρυβεις το σωμα σου, ξέρω πως ειναι να ζεις με το φοβο της παραμόρφωσης..τα ξέρω όλα από πρωτο χέρι!!!Αλλά το σώμα ειναι δικό μου και θα κανω τα πάντα για να το κάνω καλα..πρωτα με τη δικη μου θεληση, με τις δικες μου θυσιες...δεν θα ερθει ποτε ενεση που θα μου τα εξαφανισει εαν πρωτα δεν παρω την ευθυνη της υγιειας στα χερια μου..παρεπιπτοντως η συμβατικη ιατρικη εδινε σε ασθενεις ψωριασης ακριβοπληρωμενες ενεσεις απο τις οποιες καποιοι εχουν χασει τη ζωη τους και ένα σωρο άλλες παρενεργειες!!!
Οσο για τον φαρμακοποιο μας έχω μιλήσει μαζί του και έχω πάρει τις αλοιφές του...για τον φαρμακοποιο εμαθα απο την πρασινομάτα μας αλλα επειδη μέσα απο την αναζήτηση μου έμαθα καθε πληροφορια να την φιλτραρω πολλες φορες ηρθα σε επαφη με ανθρωπους που κατηγόρησαν τον φαρμακοποιο ότι προωθει κορτιζονουχα σκευασματα και οτι αντι να δουν καλυτερευση έγιναν χειρότερα...ομως κατέληξα σε ενα ασφαλες συμπερασμα ότι όλα τα αρνητικα σχόλια ήρθαν από ανθρωπους που δεν θα έκαναν ποτε περικοπες στα καφεδακια, στα τσιπουρακια, στα τηγανητα, στα λιπη, στα γλυκά, στα λουκάνικα, δεν θα δοκίμαζαν κανενος είδος φυσικής άσκησης και απλά περιμένουν το θαυμα αλοιφη που θα τους εξαφανίσει το προβλημα...λογικο να περιμενουν ενα θαυμα αλοιφη, έτσι μας έμαθαν να αντιμέτωπιζουμε την ιαση μας, και αφου δεν το βλεπουν κατηγορουν τον φαρμακοποιο, τον γιατρο κτλ...ο ιδιος φαρμακοποιος μου τονισε "βασιλική πρωτα ειναι η διατροφή και η ασκηση και μετα η αλοιφη" και τωρα ξέρω πολυ καλα τι εννοουσε, η αλοιφη απλα βοηθάει σε άλλους πολυ σε άλλους λίγο..ο σωστος συνδυασμος όλων θεραπευει!!!!
Οσοι θέλετε να μαθέτε περισσοτερες πληροφοριες για την θεραπεια που ακολουθω με μεγαλη μου χαρα να σας συστησω βιβλιογραφια, σελιδες στο διαδικτυο, συμβουλες διατροφης,φυσιοθεραπευτες, ότι θελετε, σας δίνω το email μου και είμαι εδω να μοιραστώ μαζί σας οτι έχω μάθει και συνεχίζω να μαθαινω, να σας φέρω σε επαφη με αφιλοκερδεις συλλογους φυσικης υγιεινης, για την παραγωγη του σιταροχορτου και σιταροχυμου...είπα θεραπεια πριν δεν θέλω να παρεξηγηθω, ούτε προτεινω κατι επικινδυνο, επιστροφη στους νομους της φυσης, σωστη διατροφη..συμβουλες και μόνο που εμενα με εφεραν κοντα στην αληθεια και είμαι πολυ κοντα στο να καθαρισει το δερμα μου!!!
Οπως έλεγε και ο ιπποκρατης "η τροφή ας είναι το φαρμακό σου"
vikonitz@hotmail.com


13 Σεπ 2010, 01:03
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Βασιλική διαβάζοντας το μηνυμά σου, είπα τελικά άξιζε η προσπάθεια! Ξέρεις πόσες φορές είπα να τα παρατήσω; Στην αρχή πάλευα μόνη μου και έλεγα ότι η αλοιφή με βοήθησε πολύ. Όλοι διάβαζαν τα μηνυματά μου αλλά ήταν καχύποπτοι, μήπως είχα συμφέροντα κ.τ.λ Η αλήθεια είναι ότι δεν τους αδικούσα. Ξαφνικά 1 άτομο την πήρε την κρέμα και πήγε καλά. Αργότερα προστέθηκε και άλλος και σήμερα πολλοί είναι αυτοί που την εφαρμόζουν στο δέρμα τους. Άρχισαν να μου στέλνουν μηνύματα ότι πηγαίνουν καλά. Η χαρά μου απερίγραπτη! Αλλά εσύ όμως πραγματικά όλα όσα λέω τα ρούφηξες και πήγες πολύ πιο πέρα. Σε όλους λέω ψάξτε, ρωτήστε δεν φτάνει μόνο η κρέμα πρέπει να βελτιώσετε το ανοσοποιητικό σας. Εσύ το έκανες και πραγματικά χαίρομαι που θέλεις να βοηθήσεις όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι και θα επικοινωνήσω μαζί σου. Θέλω όμως να συμπληρώσω κάτι σε αυτά που γράφεις. Ναι η διατροφή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε το άγχος, την στεναχώρια και γενικότερα την ψυχολογία μας. Ίσως να χρειάζεται να κάνουμε κάτι και γι' αυτό. Για να καταλάβετε τι εννοώ π.χ το έντονο άγχος μπορεί να δημιουργήσει κακό στην πέψη μας. Οπότε ότι και να τρώμε δεν αφομοιώνουμε σωστά τις τροφές και ο οργανισμός δεν κάνει τις λειτουργίες που πρέπει π.χ να δημιουργήσει αμινοξέα. Ακόμα το μόνιμο στρες μπορεί να δημιουργήσει υπερπαραγωγή της αδρεναλίνης και το μυικό σύστημα να είναι στην τσίτα συνέχεια με αποτέλεσμα πόνους κ.τ.λ
Κλείνοντας θέλω να σας πω ότι ρώτησα έναν διατροφολόγο που ασχολείται και με συμπληρώματα διατροφής και μου είπε ότι στην λεύκη βοηθάνε πολύ τα πεπτικά ένζυμα και το αμινοξύ L-PHENYLALANINE.
Χαίρομαι πιο πολύ γιατί έχουμε γίνει μια παρέα και μαθαίνουμε ο ένας με τον άλλον. Είμαι σίγουρη ότι όλοι μαζί θα πετύχουμε.


13 Σεπ 2010, 02:04
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Ηθελα να σας ενημερωσω σχετικα με την θεραπεια.Μετα απο δυο μηνες περιπου απο τοτε που αρχισα την θεραπεια εχω αρχισει να εμφανιζω σε πολλα σημεια κουκιδες με χρωμα και σε καποια σημεια εχουν βγει σε μεγαλυτερη διασταση. Στους αγκωνες και στα γονατα ειναι μεγαλη η βελτιωση στα χερια οχι στον ιδιο βαθμο αλλα και εκει εμφανιζονται σημαδια. Ολο αυτο το διαστημα εφαρμοζω την αλοιφη αλλα υπαρχουν και μερες που την ξεχασα τελειως και δεν εχω ξεκινησει ακομα προσεγμενη διατροφη και καποια αθλητικη δραστηριοτητα. Πιστευω αν ημουν πιο τυπικος στη διαδικασια θα ειχα ακομη καλυτερα αποτελεσματα αλλα ειναι πολυ ενθαρυντικο οτι βλεπω προοδο.Εχω πολυ δρομο ακομα αλλα πιστευω οτι θα βελτιωθει αρκετα η κατασταση. Στο παρελθον σε οτι και αν δοκιμασα ειτε laser ειτε φαρμακα απο Κουβα ειτε δερματολογοι ειτε ομοιοπαθητικη ποτε δεν ειχα το παραμικρο αποτελεσμα οποτε καταλαβαινειτε οτι η προοδος που βλεπω ειναι σημαντικη για μενα.Αν εχω περαιτερω προοδο θα σας ενημερωσω. Πρασινομάτα σε ευχαριστω και παλι για την προσπαθεια σου , χαρη στην οποια μπορεσα και εγω να βρω ενα τροπο να βελτιωσω την κατασταση μου.


13 Σεπ 2010, 21:12
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Έχω προσωπική επικοινωνία με πολλούς απο σας και ανταλλάσουμε τις εμπειρίες μας. Μια φίλη του φόρουμ μου είπε για ένα πολύ καλό καλυπτικό το οποίο μπορείς να το βάλεις και στη θάλασσα γιατί είναι αδιάβροχο. Είναι spray της ARTDECO και το βρίσκεις στο Hondos. Αχρείαστο να' ναι το παραπάνω αλλά εγώ σας τα λέω όλα. Να' στε όλοι καλά.


13 Σεπ 2010, 21:17
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.