Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 19 Απρ 2024, 22:47



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ΜΑΗΡΑ χάρηκα πολύ που σε γνώρισα, έστω και μέσα από τα λίγα λόγια που έγραψες.
Το μεγαλείο της ψυχής σου είναι πολύ μεγάλο και είναι τυχεροί οι άνθρωποι που σε έχουν κοντά τους.
Ελπίζω να σε εκτιμούν όπως σου αξίζει.
Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες, απλά για να φτάσει κάποιος σε αυτό το επίπεδο, πρέπει να έχει "πονέσει" πολύ στην ζωή του. Είμαι σίγουρη όμως ότι τώρα δεν σε "αγγίζει" τίποτα πια!!!


06 Μαρ 2015, 05:47
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Σεπ 2014, 23:32
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα φίλοι μου. Θα ήθελα να γράψω για τα αποτελέσματα της θεραπείας μου με την αλοιφή του φαρμακοποιού. Την ακολούθησα λοιπόν έξι μήνες γεμάτους με χρήση της αλοιφής δυο φορές την ημέρα και ακολουθώντας τη σωστή διατροφή. Άσκηση και γυμναστική δεν έκανα τόσο συχνά είναι η αλήθεια. Τα αποτελέσματα δεν είναι καθόλου ικανοποιητικά. Το δέρμα μου κάπως κοκκινίζει και ροζίζει αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Δεν έχει καλυφθεί κανένα κομμάτι λεύκης.
Επίσης ήθελα να αναφερθώ στο μήνυμα του nicolis σελ. 51. Νομίζω πως είναι ο τελευταίος που γράφει σχετικά με τη θεραπεία και την δική του περίπτωση. Θα ήταν εύλογο να γράψουμε όλοι τη δική μας περίπτωση βοηθώντας αυτή τη προσπάθεια. Η θεραπεία αυτή κρίνεται από την πλειοψηφία των αποτελεσμάτων. Αν όλοι όσοι ακολούθησαν αυτή τη θεραπεία έγραφαν τα αποτελέσματα τους τώρα θα ξέραμε όλοι περί τίνος πρόκειται.
Έτσι στην καλή περίπτωση θα υπήρχε θεραπεία για πολλούς και στην άλλη ενημέρωση για μια μή αξιόπιστη θεραπεία κερδίζοντας έτσι χρόνο και χρήμα.
Φοβάμαι πάντως πως οι περισσότεροι δεν είναι ικανοποιημένοι και ο λόγος είναι πως δε γράφουν τα αποτελέσματα τους. Δε μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος διάβασε εδώ για τη λεύκη, ακολούθησε τη θεραπεία, είχε ικανοποιητικά αποτελέσματα και δεν είναι τόσο χαρούμενος που να μας το γράψει αμέσως.
Αυτή βέβαια είναι η δική μου περίπτωση και το δικό μου σκεπτικό, ο καθένας κρίνει μόνος του.
Να είστε όλοι καλά, καλή συνέχεια..


06 Απρ 2015, 12:20
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
jepetoo έγραψε:
Καλημέρα φίλοι μου. Θα ήθελα να γράψω για τα αποτελέσματα της θεραπείας μου με την αλοιφή του φαρμακοποιού. Την ακολούθησα λοιπόν έξι μήνες γεμάτους με χρήση της αλοιφής δυο φορές την ημέρα και ακολουθώντας τη σωστή διατροφή. Άσκηση και γυμναστική δεν έκανα τόσο συχνά είναι η αλήθεια. Τα αποτελέσματα δεν είναι καθόλου ικανοποιητικά. Το δέρμα μου κάπως κοκκινίζει και ροζίζει αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Δεν έχει καλυφθεί κανένα κομμάτι λεύκης.
Επίσης ήθελα να αναφερθώ στο μήνυμα του nicolis σελ. 51. Νομίζω πως είναι ο τελευταίος που γράφει σχετικά με τη θεραπεία και την δική του περίπτωση. Θα ήταν εύλογο να γράψουμε όλοι τη δική μας περίπτωση βοηθώντας αυτή τη προσπάθεια. Η θεραπεία αυτή κρίνεται από την πλειοψηφία των αποτελεσμάτων. Αν όλοι όσοι ακολούθησαν αυτή τη θεραπεία έγραφαν τα αποτελέσματα τους τώρα θα ξέραμε όλοι περί τίνος πρόκειται.
Έτσι στην καλή περίπτωση θα υπήρχε θεραπεία για πολλούς και στην άλλη ενημέρωση για μια μή αξιόπιστη θεραπεία κερδίζοντας έτσι χρόνο και χρήμα.
Φοβάμαι πάντως πως οι περισσότεροι δεν είναι ικανοποιημένοι και ο λόγος είναι πως δε γράφουν τα αποτελέσματα τους. Δε μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος διάβασε εδώ για τη λεύκη, ακολούθησε τη θεραπεία, είχε ικανοποιητικά αποτελέσματα και δεν είναι τόσο χαρούμενος που να μας το γράψει αμέσως.
Αυτή βέβαια είναι η δική μου περίπτωση και το δικό μου σκεπτικό, ο καθένας κρίνει μόνος του.
Να είστε όλοι καλά, καλή συνέχεια..


Αγαπητε jepetoo, θελω να σε ευχαριστησω προσωπικα, που μπηκες στον κοπο και εγραψες την εμπειρια σου, με την περιβόητη πια κρεμα του φαρμακοποιου.
Εχει μαλλιασει η γλωσα μου να επαναλαμβανω να γραφετε την εμπειρια σας, ανεξαρτητα του αποτελέσματος.
Και εγω εχω καταλήξει οτι η κρεμα δεν κανει για όλους. Εχω εξηγησει και στο παρελθον, ότι η αιτία που εκδηλώνεται η λευκη στον καθενα ειναι διαφορετική, οποτε και τα αποτελεμστα της ειναι διαφορετικα.
Δυστυχως δεν ξερω καποιον τροπο, για να σας πω, πως μπορειτε να ξερετε εκ των προτερων αν θα σας βοηθησει ή όχι. Δυστυχως πρεπει να δοκιμασετε, οπως εκανα και εγω.
Αν ομως δεν σας βοηθησει, μην τα παρατατε, στο φορουμ αναφερονται και άλλες λύσεις π.χ αλοη.
Το σιγουρο ειναι οτι η λευκη θεραπευεται το πως, πρεπει να το βρειτε εσεις.
Τελος θελω να αναφερω, οτι στο παρελθον εχω μιλησει με πολλα ατομα με email και μου εχουν αναφερει τα θετικα αποτελεσματα της κρεμας στην περιπτωση τους. Τους παρακαλεσα μαλιστα να μπουν να γραψουν δυο λογια στο φορουμ και ειπαν οτι καποια στιγμη θα το κανουν.......ακομα περιμενω. Δυστυχως πολλοι κοιτανε τον εαυτο τους και δεν τους καιγεται καρφι για τους αλλους ή για να ειμαστε και λιγο καλοπροαίρετοι ξεχαστηκαν μεσα στην καθημερινοτητα τους.


08 Απρ 2015, 02:46
Προφίλ

Εγγραφη: 07 Απρ 2015, 10:30
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα κι απο μενα .εγω θα ήθελα να μου πει κάποιος Τη γνώμη του για τον δερματολόγο στην Κοζάνη επειδη εγω πήγα και μου ζήτησε ενα τεράστιο ποσο και δεν ξερω τι να κανω;


08 Απρ 2015, 07:34
Προφίλ

Εγγραφη: 25 Απρ 2015, 13:50
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα σας,ειμαι νέος στο forum και με απασχολέι ενα πρόβλημα λεύκης στο πρόσωπο εδω και δυο χρόνια.Αρχικά εμφανιστήκε μια μικρή κηλίδα κατω απο τα χείλη και σημερα εχει επεκταθεί και σε άλλα σημεία γυρω απο το στόμα και το μετωπο.Η θεραπεία που εκανα απο δερματολογους με αλοιφες κορτιζόνης βοήθησαν αλλα οχι για πολυ,το προβλημα ξαναεμφανίστηκε οχι απαραιτητα στα ιδια σημέια.Απευθυνομαι αρχικα στην prasinomata, αν μπορεις να με ενημερωσεις σχετικα με την αλοιφη του φαρμακοποιου που διαβασα και στο blog σου ή σε οποιο αλλο μελος εχει σχετικη εμπειρία.
Σας ευχαριστώ και Καλή δύναμη εύχομαι σε όλους.


25 Απρ 2015, 14:03
Προφίλ

Εγγραφη: 25 Απρ 2015, 13:50
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους ,θα ηθελα καταρχην να ευχαριστησω την prasinomata για την αμεση ανταποκριση της και για τις πληροφοριες σχετικα με τον φαρμακοποιο.Τον επισκεφτηκα μόλις χθες, καναμε μια ωραια κουβεντα για αποτοξινωση του οργανισμου και ξεκινω σημερα την θεραπεια με αισιοδοξια.Θα ενημερωσω σχετικα για την εξελιξη και την πορεια της θεραπειας.Ευχομαι σε ολουςνα βρουν τις απαντησεις και τις λυσεις στο προβλημα.Καλο Βραδυ


29 Απρ 2015, 22:53
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Σεπ 2014, 23:32
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Την καλησπέρα μου σε όλους
Το elenaki περιμένει μια απάντηση - γνώμη για το δερματολόγο στην Κοζάνη η οποία δεν ήρθε ποτέ. Ας μας ενημερώσει κάποιος που τον έχει επισκεφθεί. Ευχαριστώ.


08 Ιουν 2015, 16:14
Προφίλ

Εγγραφη: 25 Απρ 2015, 13:50
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Αγαπητοι φιλοι καλημερα.Εχω καιρο να δω καποια δημοσιευση και λυπαμαι γιατι νομιζω πως πρεπει να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας αλλα και οτι μπορει να μας βοηθησει.Σας γραφω λοιπον δυομισι μηνες μετα την αρχη της θεραπειας μου απο τον γνωστο φαρμακοποιο.Τα αποτελεσματα ειναι κατι παραπανω απο ενθαρυντικα.Στα περισσοτερα σημεια το προβλημα εχει διορθωθει.Δεν θα ηθελα να γραψω λεπτομερειες οποιος θελει μπορει να με ρωτησει.Ακολουθησα σε μεγαλο βαθμο τις συμβουλες διατροφης(χοιρινο αρνι γαλακτοκομικα εκτος)εκανα λιγη γυμναστικη (χρειαζεται πολυ περισσοτερο) και φυσικα καθε μερα την αλοιφη. Η διαθεση και η ψυχολογια ειναι παντα πολυ βασικα και πρεπει παντα να το αναφερουμε. Να ευχαριστησω και δημοσια για αλλη μια φορα την πρασινοματα που ανιδιοτελως και με αγαπη προσφερει τις πληροφοριες της για την συγκεκριμενη θεραπεια.
Να ειστε ολοι καλα με πιστη και αισιοδοξια.
Καλο καλοκαιρι :D


09 Ιούλ 2015, 13:52
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Ιούλ 2015, 18:03
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας παιδια,ειμαι καινουρια στην παρεα,κι εχω διαβασει το καθετι με πολλη προσοχη και κατανοηση.Το θεμα της λευκης δεν αφορα εμενα αλλα το συντροφο μου,αρχικα το εντοπισε κατω απο το ματι αλλα επεμενε πως ειναι απο καποιο εγκαυμα που ειχε παθει παλιοτερα,στη συνεχεια,εντοπισα ασπρες κηλιδες στη βουβωνικη περιοχη και προσφατα,στα δαχτυλα,εκει νομιζω πως ειναι προσφατες γιατι ειναι υπολευκο το χρωμα η απλα τις παρατηρησαμε τωρα που ειναι καλοκαιρι.
Η λευκη του ειναι κληρονομικη μιας και μου ανεφερε οτι την εχει ο πατερας του απο πολυ μικρος.Κι εδω ερχεται η δικη μου απορια..Μπορω να κανω κατι για να τον βοηθησω για ενα κληρονομικο χαρακτηριστικο;Η αληθεια ειναι οτι ο ιδιος δε φανηκε να επηρεαζεται οταν τον ρωτησα αν ανησυχει για αυτο.Ο πατερας του το εχει στα χερια και τα ποδια του,οποτε για το φιλο μου η εικονα αυτη ειναι συνηθισμενη.Δεν ξερω αν πρεπει να παει σε δερματολογο,δε θελω να τον βαλω σε μια διαδικασια να ασχοληθει με αυτο,γιατι διαβασα πως το αγχος ειναι ο παραγοντας που επιταχυνει τη λευκη.Γενικοτερα,ειναι ανθρωπος που δεν ασχολειται με την υγεια του ιδιαιτερα και νιωθω πως θελω να βοηθησω αλλα δεν ξερω πως..Πρασινοματα,ποια ειναι η γνωμη σου;Η αλοιφη του φαρμακοποιου ειναι και για την κληρονομικη λευκη αραγε;;η μηπως να μην ασχοληθει καθολου για να μην αγχωθει;Φαινεται παντως να ειναι στην αρχη του κι ισως δεν τον ενοχλει τοσο..Χιλια συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα παιδια,η γνωμη σας θα μου ηταν πολυτιμη.. υπαρχει καποιος που να πηρε την κρεμα του φαρμακοποιου,εχοντας κληρονομικη λευκη;;Σας ευχαριστω εκ των προτερων!


26 Ιούλ 2015, 18:29
Προφίλ

Εγγραφη: 12 Σεπ 2014, 05:02
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Εχω ειχα κανει την θεραπεια για 4 μηνες.Αλοιφη 2 φορες την ημερα,καθε μερα γυμναστικη και μια αλλαγη στην διατροφη μου.
Μπορω να πω πως ειχα μια μικρη βελτιωση.
Το χρωμα στο δερμα δεν επανηλθε αλλα φιτρωσαν μερικες-αρκετουτσικες τριχες σε σημειο που δεν ειχα καθολου.


26 Ιούλ 2015, 18:33
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.