Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 10:06



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
sto email mou yparxei _ anamesa sto vivian kai to papado.
vivian


10 Ιουν 2010, 19:19
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να μου στείλεις Πρασινομάτα τα στοιχεία επικοινωνίας του φαραμακοποιού στο e-mail μου geodimo@otenet.gr μήπως και τελικά την παλέψουμε την λεύκη στα χέρια!
Ευχαριστώ.


17 Ιουν 2010, 14:24
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Kalispera!!
prasinomata tha borouses na mou dosis ke emena to til tou farmakopiou?
se euxaristo
theonidede@yahoo.gr


17 Ιουν 2010, 17:58

Εγγραφη: 18 Ιουν 2010, 09:50
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Μετά από ενημέρωση από την prasinomata αποφάσισα κι εγώ να γραφτώ στο forum για να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που συνάντησα την prasinomata στην αναμονή του γραφείου του ομοιοπαθητικού στον οποίο είχα πάει για να αντιμετωπίσω την λεύκη που είχε η κόρη μου Ευγενία (6 ετων σήμερα) , μιας και μου σύστησε τον φαρμακοποιό και την αλοιφή στην οποία έχει κατ'επανάληψη αναφερθεί.Ακολουθώντας τις υποδείξεις του εν λόγω φαρμακοποιού είδαμε σε 5 με 6 μήνες τρομερή διαφορά που φτάνει σχεδόν στο επίπεδο της πλήρους απάλειψης των άσπρων κηλίδων.
Είχαν προηγηθεί θεραπείες με συμβατική ιατρική σε δερματολόγο οι οποίες όμως δεν είχαν αποτέλεσμα και επιβάρυναν και τον οργανισμό της κόρης μου με κορτιζονούχα σκευάσματα.

Για το θέμα της λεύκης και της ομοιοπαθητικής θα ήθελα να πώ ότι τα σημαντικά πράγματα είναι τα εξής:

-Θετική στάση απέναντι στη ζωή κι εξάλειψη του άγχους
-Σωστή διατροφή κι αποβολή των τοξινών του οργανισμού
-Ενίσχυση του ανοσοποιητικού με φυσικά μέσα και σωματική άσκηση
-Ανοιχτό μυαλό σε νέες θεραπείες ακόμα και της κλασσικής ιατρικής μιας και
κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
-Αντιμετώπιση της βαθύτερης αιτίας πρόκλησης της λεύκης (αν αυτή μπορεί
να εντοπιστεί)

Τελικά , ακόμα κι αν όλα αποτύχουν, δεν είναι δα κι η συντέλεια του κόσμου η διαφορετική εμφάνιση ενός ατόμου!!!Εφόσον συμβιβαστούμε με την ιδιαιτερότητα που έχουμε και δεν επιτρέψουμε να είναι αυτή που θα καθορίζει την καθημερινότητα μας, ούτε ο υπόλοιπος κόσμος θα ασχοληθεί με αυτή, ακριβώς γιατί έχουμε σοβαρότερα πράγματα στην ζωή μας να μας απασχολούν από την εμφάνιση μας.


18 Ιουν 2010, 11:06
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Θέλω να πώ κάτι που με στεναχωρεί. Όλοι που συμμετέχουμε σ ' αυτό το φόρουμ καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον, γιατί περνάμε ένα γολγοθά, ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Παρατηρώ ότι όταν κάποιος πάει καλά με την λεύκη λόγω της κρέμας, δεν σκέφτεται καθόλου να μπεί στο φόρουμ να γράψει λίγα λόγια και να ενθαρρύνει και τους υπόλοιπους. Το ξέρω γιατί προσπαθώ να κρατήσω επαφή μαζί σας και να μαθαίνω πως πάτε. Όσοι λίγοι πήρατε την κρέμα πάτε καλά, οι υπόλοιποι αν και μου ζήτασαν τα στοιχεία του φαρμακοποιού δεν την έχουν δοκιμάσει, διστάζουν. Καταλαβαίνω ότι δεν το πιστεύουν. Θα λένε ε καλά μπορεί να έτυχε στην πρασινομάτα, ή και που ξέρουμε αν λέει αλήθεια και τι συμφέροντα έχει..... Μόνο αν γράψουν και άλλοι, ότι τους βοήθησε η κρέμα θα τολμήσουν να την δοκιμάσουν. Έχω ξεκινήσει μια προσπάθεια να βοηθήσω όσους περισσότερους μπορώ αλλά χρειάζομαι και την βοηθειά σας. Ευχαριστώ τις 2 περιπτώσεις στα προηγούμενα μηνύματα που αφιέρωσαν 10 λεπτά για να καταθέσουν την εμπειρία τους απο την κρέμα.


18 Ιουν 2010, 22:52
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γειά σας και από εμένα... Είχα γράψει και παλαιότερα στο forum και είχα ζητήσει το τηλ του φαρμακοποιού από την πρασινομάτα. Θεωρώ ότι είμαι από τις δύσκολες περιπτώσεις γιατί έχω λεύκη εδώ και 30 χρόνια περίπου και το πήρα και κληρονομιά από τη γιαγιά μου που το είχε ο πατέρας της (προπάππους μου). Δοκίμασα την εν λόγο κρέμα και πράγματι είδα αποτελέσματα μεσα σε δύο μήνες. Μετά έμεινα έγκυος και σταμάτησα γιατί φοβήθηκα, παρ' όλο που ο φαρμακοποιός μου είχε πει ότι δεν επηρεάζει. Αφού έκλεισα το επικύνδηνο πρώτο τρίμηνο άρχισα ξανά να βάζω τηη κρέμα και βλέπω διαφορά. Παιδιά δοκιμάστε τη. Έχω πατέρα γιατρό και αδερφή και όπως καταλαβαίνετε το έχω ψάξει το θέμα παρά πολύ και με ομοιοπαθητική και κλασική ιατρική. Αποτέλεσμα είδα μόνο με την θεραπεία αυτή. Μόλις γεννήσω θα συνεχίσω πιο σωστά με γυμναστική, βιταμίνες κλπ. Φιλια και κουράγιο σε όλους


25 Ιουν 2010, 10:46
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Λου εγώ θα σου ευχηθώ καλή λευτεριά, να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι. Χάρηκα ιδιαίτερα με αυτά που έγραψες και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα την "Ξεχάσεις" την λεύκη όπως και εγώ.


26 Ιουν 2010, 01:50
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Ιουν 2010, 16:38
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπερα το τηλεφωνο του φαρμακοποιου θελω και εγω


28 Ιουν 2010, 16:43
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ΠΡΑΣΣΙΝΟΜΑΤΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΠΑΣΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΛΕΥΚΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΥ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ.verdim1@yahoo.com


28 Ιουν 2010, 18:43
Δημοσίευση ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΛΕΥΚΗ
Καλησπερα πρασινοματα, συγχαρητηρια για την βοηθεια που δινεις στον κοσμο.
Ο θεος να σε βοηθαει σε ολα.
θα ηθελα αν γινεται να μου δωσεις το τηλ ή και την διευθυνση του φαρμακειου να δοκιμασω και εγω την κρεμα. το e-mail μου εινα sokratisvel@gmail.com


Τελευταία επεξεργασία απο alexandros την 04 Ιούλ 2010, 13:18, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Το θέμα αυτό ήταν σε λάθος κατηγορία και μεταφέρθηκε εδώ



28 Ιουν 2010, 18:50
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.