Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 18 Απρ 2024, 12:04



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 14 Ιουν 2011, 02:01
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινομάτα καλημέρα απο Κρήτη είμαι η Ρένα. Δεν έλαβα κάποιο μήνυμα ακόμα όσον αφορά το τηλέφωνο του φαρμακοποιού και εσύ είπες να σου το υπενθυμίζουμε γιατί τόσοι πια που είμαστε πως να τους προλάβεις όλους. σου έχω στείλει τα στοιχεία μου.


14 Ιουν 2011, 14:08
Προφίλ

Εγγραφη: 07 Ιουν 2011, 16:04
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
seyxaristw polu prasinomata gia tis plhrofories...tha paw na thn parw apo vdomada k tha sas steilw na sas pw pws paei...elpizw na exw thetika apotelesmata k egw...kalh sunexeia se olous!


17 Ιουν 2011, 15:25
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα!!

Εγώ έχω ήδη προμηθευτεί την κρέμα και μια ενυδατική και βιταμίνες και ένα σαπούνι με χαμομήλι...όλα κατόπιν παρότρυνσης του φαρμακοποιού. Τώρα ψάχνω να βρώ πως θα στρώσω την διατροφή μου...να αντικαταστήσω "ανούσιες "τροφές με βιταμινούχες...
Παράλληλα παίρνω 4 διαφορετικές βιταμίνες ως συμπλήρωμα....Γυμναστήριο δεν έχω γραφτεί ακόμα ...θα γίνει κι αυτό...

Το θέμα είναι οτι τον τελευταίο καιρό (την κρέμα είναι 4 μέρες που την ξεκίνησα)συνεχώς ανακαλύπτω νέες ασπρίλες!!!Πέρα απο το πρόσωπο που είχα εντοπίσει εξαρχής το πρόβλημα...τώρα έχω στα χέρια ...στην μασχάλη...κάτω απο τη γραμμή του μπικίνι...και έχω εντοπίσει και μία πολύ πολύ μικρή κηλιδίτσα στην κοιλιά ...κάθε τρείς και λίγο κοιτιέμαι παντού μπάς και δώ κάτι καινούριο....
Ασε που και να μην είναι εγώ έχω τη φοβία οτι το καθετί είναι απο τη λεύκη...


Ετσι θα ζώ τώρα;;;;;Κι αν με τα χρόνια γίνω δίχρωμη;;;ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥΥΥΥ!!!!


Συγγνώμη για την μετάδοση του άγχους μου (και ξέρω οτι δεν κάνει καλό) αλλά που να τα πώ ???

Σε οποιον λέω το πρόβλημα μου με περνάει για υπερβολική !! "Εγώ δεν βλέπω τίποτα"

"Δεν φαίνεται τίποτα" ...."θα φύγει" ...."αφού βάζεις την κρέμα θα φύγει" λες και υπέγραψα συμβόλαιο....!!

ΟΥΦΦΦΦ!!!!τουλάχιστον εδώ υπάρχουν συμπάσχοντες που καταλαβαίνουν!!

Αυτά

ΥΓ: κι αν έχετε καμιά ιδέα περι προσεγμένης διατροφής καλοδεχούμενη.


17 Ιουν 2011, 19:25
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Οκτ 2010, 12:45
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα mariagela.

Το άγχος θρέφει τη λεύκη όπως και όλα τα νοσήματα. Κι επειδή είναι εξαιρετικά δύσκολο να το ελέγξει κανείς, ιδιαίτερη στη φάση που είσαι (και είμαι), θα σου πρότεινα παράλληλα να ψάξεις και κάποιον καλό ομοιοπαθητικό. Είναι κάτι που το προτείνει και η prasinomata σε προηγούμενα post. Προσωπικά είδα μεγάλο όφελος σε σοβαρά δερματικά προβλήματα (οξύ εκτεταμένο έκζεμα)! Η λεύκη είναι σταθερή (τουλάχιστον δεν εξαπλώνεται). Είναι απαραίτητο να ρυθμίσεις το θέμα του άγχους κατά τη γνώμη μου. Διατροφή απ'ότι ξέρω δίνει ο φαρμακοποιός. Μας είχε υποσχεθεί και μια κοπέλα ότι θα στείλει μια ειδική διατροφή αλλά δεν είχα νέα της. Σου εύχομαι καλή τύχη!


17 Ιουν 2011, 19:59
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Μαρ 2010, 20:32
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Εγω πιστευω πως δεν κανει τιποτα η κρεμα αφου τοσος κοσμοσ που την εχει παρει κανεισ δεν γραφει την πορεια του π.χ εαν οντως σε αλλαζει χρωμα ,εαν τα αποτελεσματα ειναι μονιμα,δεν βλεπω να προκυπτει τιποτα απο τα παραπανω.


18 Ιουν 2011, 08:05
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Για την διατροφή: ψάρια, λαχανικά , φρούτα, λαδερά και όσπρια. Να αποφεύγετε το κρεας, τα λιπαρά, τα γλυκά.
Η κρέμα δεν μπορεί να κάνει για όλους. Η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Έχει βοηθήσει όμως πολύ κόσμο.
Οι περισσότεροι όταν πηγαίνουν καλά δεν ξανασχολούνται και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να το γράψουν στο φόρουμ.
Αυτό είναι και το μεγάλο μου παράπονο.
Από περιέργια dimten την κρέμα την έβαλες;


18 Ιουν 2011, 12:05
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Zoe καλησπέρα!!

Η αληθεια είναι οτι μου πρότεινε και μια φίλη μου την ομοιοπαθητική αλλά (αν και δεν το έχω ψάξει ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ) δεν την έχω και σε μεγάλη υπόληψη. Γενικώς θεωρώ οτι βασίζεται πολύ στην αυθυποβολή του ατόμου. Με αυτή τη λογική αν πιστεψεις οτι η κρέμα θα σου κάνει καλό, τότε θα σου κάνει.....

Παρόλαυτά δεν την απορρίπτω σαν επιστήμη και δεν αποκλείεται αν δω τα σκούρα να το προσπαθησω....

Ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως και θα την έχω υπόψην!


ΥΓ: Αυτη η φίλη μου μου πρότεινε να βρώ κάποιο Αγιουρβεδικό σκεύασμα (εσύ που ασχολείσαι με ομοιοπαθητική ίσως γνωρίζεις τί είναι... ) που βοηθάει το ήπαρ να απαλλαγεί απο τοξίνες ...

Εαν βρώ κάτι (ίσως το παραγγείλω απο εξωτερικό) θα σας πώ...

Μεχρι τότε... Καλή τύχη στον εφιάλτη στο δρόμο με τη λεύκη!!!! :lol:


19 Ιουν 2011, 00:58
Προφίλ

Εγγραφη: 21 Ιουν 2011, 16:13
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
καλησπέρα σε όλους.

Κι εγώ πριν 2-3 βδομάδες επιβεβαιώσα ότι έχω λευκη (γύρω από τα νύχια, κάποια πολύ μικρά σημαδάκια και στα γεννητικά όργανα.) Διάβασα αρκετά από το θέμα και ομολογώ πως κάπως χαλάρωσα.

Είμαι 30 χρονώ, δεν υπαρχει κληρονομικό στην οικογενεια μου και για αυτό δεν το σκέφτηκα εξ αρρχής. Ο πρώτος δερματολόγος που πήγα εκτός απο αντηλιακό και μια ενυδατική κρέμα μου συνταγογράφησε κάποιες σταγόνες fremomet. Δεν ξέρω αν είναι σωστό που γράφω το όνομα. Η αλήθεια είναι ότι αυτό που παρατήρησα είναι ότι συνεχίζει να αυξάνεται. Δεν ξέρω αν πρέπει να πάω σε κάποιο άλλο δερματολογο για να δοκιμάσω μια εναλλακτική θεραπεία ή κατι τέτοιο. Προσπαθώ να κάνω και καποια βήματα στη διατροφή αν και είναι δύσκολο.

Καλή συνέχεια σε όλους.


21 Ιουν 2011, 16:21
Προφίλ

Εγγραφη: 23 Ιουν 2011, 03:04
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας παιδια! θα μπορουσα να εχω το τηλ και διευθυνση του καλου μας φαρμακοποιου;
sylvia.sayn@gmail.com

eυχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλη υγεια σε ολους μας!


23 Ιουν 2011, 03:11
Προφίλ

Εγγραφη: 21 Ιουν 2011, 16:13
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
ξεχάστηκα με το χθεσινο να βάλω το μαιλ..eimaityxeros@gmail.com..ευχαριστώ και καλή μέρα σε όλους


23 Ιουν 2011, 09:52
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.