Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 07:49



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin

Εγγραφη: 23 Δεκ 2009, 02:17
Δημοσ.: 420
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Θεανώ σύμφωνα με τους κανόνες του forum, πρέπει να γράφεις με Ελληνικά με πεζά γράμματα.


16 Ιαν 2011, 17:28
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γειά σου Θεανώ. Καταρχάς είναι πολύ σημαντικό που σε στηρίζει ο αρραβωνιαστικός σου. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, αλλά είσαι νέα και αντέχεις. Είμαι σίγουρη ότι θα το παλέψεις. Επειδή γνωρίζω απο ομοιοπαθητική, έχω να σου πω ότι απο την στιγμή που ξέρεις κάτω απο ποιες συνθήκες προέκυψε το πρόβλημα, ένας καλός ομοιοπαθητικός θα μπορέσει να σε βοηθήσει. Θα μου πείς πήγες, αλλά δεν έγινε τίποτα. Είναι πολύ δύσκολο να σου βρούν το χάπι που σου ταιριάζει. Για μένα να ξαναπροσπαθήσεις. Αν θέλεις στείλε ένα μήνυμα στον ομοιοπαθητικό στην κατηγορία "Ρωτήστε τον ειδικό" που υπάρχει στην ιστοσελίδα αυτή να δείς τι θα σου πεί. Τώρα για την κρέμα, έχουν γραφτεί πολλά, η απόφαση είναι δική σου.


16 Ιαν 2011, 17:40
Προφίλ

Εγγραφη: 17 Ιαν 2011, 21:38
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα!έχω εδώ και ένα χρόνο λεύκη στα δάκτυλα των χεριών μου και στα βλέφαρα. Μπορείτε να μου στείλετε τη διεύθυνση του και το τηλ?Σας ευχαριστώ


17 Ιαν 2011, 21:44
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Ιαν 2011, 00:16
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπερα πρασινοματα
Κατ αρχας σε ευχαριστω παρα πολυ που με παροτρυνεις να αρχισω την ομοιπαθητικη ξανα, ισος να ειναι παλι ενα αρκετα μεγαλο βημα για εμενα. Ξερεις σε οσους γιατρους ειπα οτι ειχα κανει παλιοτερα ομοιοπαθητικη δεν παραδεχοταν οτι ειχε αποτελεσμα.. και καθε αλλο απο το να με ενθαρρυνουν με απογοητευαν και σταματισα να ασχολουμαι με τον εαυτο μου. Το φορουμ σας μου εδωσε ελπιδα και υπομονη..ευχαριστω παρα πολυ για την κατανοηση, να εισαι παντα καλα. Αρχικα οπως με συμβουλεψες θα ρωτησω τον ειδηκο για πληροφοριες.Επισης θα ηθελα να σε ρωτησω κατι, εαν δεν σου κανει κοπο θα μπορουσες να αφιερωσεις λιγο απο τον πολυτιμο χρονο σου που απ οτι βλεπω δηλαδη οχι απλα αφιερωνεις... τις συμβουλες σου αλλα και με ολη σου την καλη καρδια βοηθας απλοχερα οποιον σου το ζητησει. Θα ηθελα λοιπον και εγω ενα τηλ η καποια διευθυνση η οτι θεωρεις εσυ οτι θα μου ηταν χρησιμο να ρηξω μια ματια κυριως για το θεμα τησ αλειφης. Ευχαριστω παρα παρα πολυ. Θα τα πουμε συντομα.


17 Ιαν 2011, 23:01
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Ιαν 2011, 00:16
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Λευκη--- Ψαχνω ομοιοπαθητικο η τροπους για θεραπεια της
Καλησπερα! Ειμαι 23 χρονων και εχω λευκη περιπου απο τα 6 μου.. Εχω καιρο να ασχοληθω με αυτο το θεμα και θα ηθελα αν ηταν ευκολο ενα τηλ ομοιοπαθητικου για να δω τι μπορω να κανω με αυτο. Θεωρω βεβαια οτι θα ηταν καλο να σας πω οτι ειχα ακολουθησει παλιοτερα θεραπεια με ομοιοπαθητικη αλλα τη σταματησα. Επισης στα 6 μου περιπου λογώ κορτιζονουχου αλειφης η λευκη μου εξαπλωθηκε ομως εχει μεινει στασιμη εδω και χρονια. Που θα μπορουσα να απευθυνθω?? οποιαδηποτε αλλη πληροφορεια θα μπορουσα να εχω πανω στο θεμα "λευκη" και "νεες θεραπειες" πυ φυσικα δεν επιβαρυνουν την υγεια μου θα εκανε την αναζητιση μου ευκολοτερη - Με εκτιμιση και σεβασμο - ευχαριστω πολυ!


17 Ιαν 2011, 23:24
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Ιαν 2011, 00:16
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
πρασινοματα συγνωμη και παλι.. ξεχασα να σου γραψω το ε μειλ μου για να μου στειλεις εκει το τηλ του γιατρου του φραμακοποιου και οτιδηποτε αλλο εσυ θεωρεις χρησιμο.. brokenup_withlove@hotmail.com σε ευχαστιστω παρα πολυ -- με μεγαλη εκτημιση και σεβασμο -Θεανω


18 Ιαν 2011, 00:06
Προφίλ

Εγγραφη: 09 Σεπ 2010, 13:31
Δημοσ.: 11
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά. Κάνω τη θεραπεία του φαρμακοποιού εδώ και 4 μήνες περίπου. Βάζω την αλοιφή κάθε βράδυ και ταυτόχρονα κάνω άσκηση και διατροφή από διατροφολόγο. Έχω δει κάποια αποτελέσματα αλλά όχι αυτά που διαβάζω από κάποιους άλλους στο forum. Δηλαδή σε μένα δεν έχει κλείσει κανένα σημείο ακόμα, απλά βλέχω ότι έχουν αρχίσει και μπαίνουν μικρά στιγματάκια από υγιή δέρμα ανάμεσα στα σημεία που έχουν λεύκη. Σε κάποια σημεία όχι σε όλα. Να σας πω την αλήθεια με αυτά που διάβαζα περίμενα ότι θα είχα πιο σύντομη θεραπεία. Δεν απογοητεύομαι όμως. Θα συνεχίσω βέβαια και βλέπουμε. Πολλά φιλιά σε όλους. :P


18 Ιαν 2011, 11:38
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
betty κατά την γνώμη μου πρέπει να επικοινωνήσεις με τον φαρμακοποιό και να του πεις πως πας. Μπορεί να χρειαστεί να την βάλεις και το πρωί. Εγώ θυμάμαι μου είχε πει να την βάζω πρωί-βράδυ. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι την βάζουμε μόνο το βράδυ γιατί δεν μπορούμε να περιμένουμε το πρωί να απορροφηθεί.
Καλά έκανες και έγραψες πως πας, πρέπει να ακούγονται τα πάντα.


18 Ιαν 2011, 16:45
Προφίλ

Εγγραφη: 05 Φεβ 2011, 03:16
Δημοσ.: 6
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα κι από μένα- καινούρια στο blog αλλά 'παλιά' στην αναζήτηση θεραπείας/ καταστολής της λεύκης. Θα ήμουν παραπάνω απο ευγνώμων αν μπορούσα να έχω κι εγώ τα στοιχεία επικοινωνίας και τη διεύθυνση του φαρμακοποιού για να μπορέσω να προμηθευθώ την αλοιφή που συστήνετε ελπίζοντας πως θα δω αποτελέσματα! Prasinomata σ'ευχαριστώ κι εγώ όπως όλοι μας για την βοήθεια!το e-mail μου είναι effotei@hotmail.com περιμένω με αγωνία e-mail σου!


05 Φεβ 2011, 03:27
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Οκτ 2010, 12:45
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και δύο χρόνια εμφάνισα λεύκη στα χέρια. Δοκίμασα ομοιοπαθητική και βελονισμό χωρίς κάποια εμφανή βελτίωση στο πρόβλημα. Τους τελευταίους 3 μήνες με ταλαιπωρεί ένα εκτεταμένο έκζεμα στα χέρια. Από τα δάχτυλα, τις παλάμες μέχρι και τους καρπούς τα χέρια μου είναι πρησμένα, κόκκινα και κατά διαστήματα βγάζουν υγρό. Κατά την έρευνά μου για εναλλακτικές προσεγγίσεις διάβασα κάποια άρθρα για το βιοσυντονισμό. Από αυτά που διάβασα ένα γρήγορο συμπέρασμα είναι ότι με το βιοσυντονισμό προσλαμβάνονται οι ηλεκτρομαγνητικές δονήσεις του σώματος μέσω ηλεκτροδίων και στη συνέχεια τροποποιούνται και στέλνονται πίσω στο σώμα.(Οι υγιείς δονήσεις ενισχύονται και οι παθολογικές εξασθενούνται.) Ως μέθοδος ολιστικής ιατρικής λέγεται ότι θεραπεύει ή ανακουφίζει σχεδόν όλες τις ασθένειες, μεταξύ των οποίων και τις αυτοάνοσες. Ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Αν και δε βρήκα πουθενά κάποια άποψη αρνητική που να μιλάει για τυχόν κινδύνους της μεθόδου, είμαι πολύ σκεπτική. Το μελετάω ακόμη και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος συμπάσχων στο forum έχει σχετική εμπειρία και θα ήθελε να τη μοιραστεί μαζί μας.

Ευχαριστώ.


09 Φεβ 2011, 13:36
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.