Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 18 Απρ 2024, 18:59



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Εγώ έκανα βιοσυντονισμό. Πήγα για την ινομυαλγία. Για την λεύκη μου είπε ότι δεν μπορεί να βοηθήσει. Και μάλιστα επειδή ήταν και μια άλλη Κυρία που είχε λεύκη και είχε πάει να κάνει βιοσυντονισμό, η γιατρός μου ζήτησε (προς τιμή της) του τηλ του φαρμακοποιού. Για τα αυτοάνοσα μου είπε ότι απλά βοηθάει να μην εξελιχθούν και γενικότερα να βοηθήσει γενικότερα τον οργανισμό. Αν δεν δείς αποτέλεσμα τις πρώτες φορές με τον βιοσυντονισμό δεν έχει νόημα να συνεχίσεις (η γιατρός μου το είπε). Εμένα δεν με βοήθησε.


09 Φεβ 2011, 13:51
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Οκτ 2010, 12:45
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Σ' ευχαριστώ prasinomata ! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στην περιοχή μου κάνει βιοσυντονισμό μια ομοιοπαθητικός -όχι η ίδια- έχει εκπαιδεύσει δύο άτομα που δεν είναι γιατροί. Δεν ξέρω αν πρέπει να τους εμπιστευτώ. Εντάξει να το δοκιμάσω κι αυτό κι ας μη βοηθήσει. Αλλά φοβάμαι να μη δημιουργήσει επιπλέον προβλήματα... Στο μεταξύ σκέφτομαι να δοκιμάσω κι έναν καινούργιο ομοιοπαθητικό. Όπως λες κι εσύ: δε θα σταματήσω να ψάχνω τη λύση στο πρόβλημα...


09 Φεβ 2011, 14:22
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Και εγώ στην γιατρό που πήγα, είχε και 5 άτομα που τα είχε εκπαιδεύσει. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται ιατρικές γνώσεις, ένα μηχάνημα είναι. Αλήθεια την κρέμα για την λεύκη που βάζω εγώ την δοκίμασες καθόλου;
Χαίρομαι που το ψάχνεις, στο τέλος θα τα καταφέρεις. Καλή συνέχεια.


10 Φεβ 2011, 10:40
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Μαρ 2010, 20:32
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Θελω να ρωτησω τα εξεις:

1)Πρασινοματα, εσυ περνεις την αλοιφη απο τον φαρμακοποιο, και σε τι φαση εισαι?
2)εχω διαβασει ολες της σελιδες της ενοτητας και βλέπω οτι πολυ εχουν παρει την διατροφη και την αλοιφη απο τον φαρμακοποιο,ειδε κανενας βελτιωση?Το οτι δεν απανταει κανεις τι σημαινει πωσ οχι? η οπως κανουν ολοι οταν βρισκουν λυση στο προβλημα ξεχναν τα παντα.Μπορει να μας απαντηση κανεις απο αυτους που περνουν την αλοιφη?


11 Φεβ 2011, 23:34
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Ιουν 2010, 09:50
Δημοσ.: 5
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Προς dimten
Το σχόλιο σου δείχνει ότι δεν έχεις διαβάσει όλες τις σελίδες .

Διάβασε προγενέστερες καταχωρήσεις μου πριν απο την σελ 15 .

Η βελτίωση (όπου αυτή υπάρχει) είναι πολύ χρονοβόρα για να συμπεραίνουμε κάτι για τους υπόλοιπους συμμετέχοντες στο forum.


12 Φεβ 2011, 09:14
Προφίλ

Εγγραφη: 28 Μαρ 2010, 20:32
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Συγνώμη

αλλα εγω ρωτησα την prasinomata,οσο για την διευκρηνηση σου, δεν το ηξερα και ευχαριστω που με ενημερωσες.


14 Φεβ 2011, 10:45
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Οκτ 2010, 12:45
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
prasinomata, την κρέμα τη δοκίμασα αλλά τα παράτησα πολύ γρήγορα για να έχω αποτελέσματα. Η όλη διαδικασία μου δημιουργούσε πίεση και άγχος. Ίσως κάποια άλλη στιγμή το ξαναπροσπαθήσω. Προς το παρόν η λεύκη πέρασε σε δεύτερη μοίρα γιατί το έκζεμά μου είναι "τραγικό". Ολόκληρη η επιφάνεια των χεριών μου μέσα έξω είναι γεμάτη σπυριά και πληγές. Το να βάλω τα χέρια μου κάτω από νερό είναι κάθε μέρα μια περιπέτεια. Αποφεύγω τις εξόδους γιατί οι αλλαγές της θερμοκρασίας το χειροτερεύει - για να μη μιλήσω για το ψυχολογικό και αισθητικό πρόβλημα. Αναζητώ μια εκ των έσω αντιμετώπιση για τη γενικότερη αποκατάσταση της υγείας μου. Έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο ("Το θαύμα της αλκαλικής διατροφής", Dr. Young, Εκδόσεις Διόπτρα). Το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται να το ψάξει παραπάνω. Είναι σκληρή διατροφή, ειδικά η φάση της αποτοξίνωσης, αλλά υπόσχεται ανακούφιση ή και πλήρη ίαση από τις σοβαρότερες ασθένειες. Αν βρω το κουράγιο να την ξεκινήσω και έχω τα οποιαδήποτε αποτελέσματα, θα επανέλθω για να τα αναφέρω. Καλή συνέχεια σε όλους.


14 Φεβ 2011, 13:35
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
dimten δεν φαίνεται ότι έχω λεύκη. Δεν το ξέρει κανένας. Σε κάποια δύσκολα σημεία όμως εξακολουθώ να βάζω για προληπτικούς λόγους. Αλλά αν στεναχωρηθώ πολύ σε κάποιο σημείο μπορεί να ξαναβγάλω.Η κρέμα καταπολεμά το σύμπτωμα όχι την αιτία.


14 Φεβ 2011, 14:37
Προφίλ
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Zoe πρέπει να δράσεις και γρήγορα μάλιστα. Η θα κάνεις ομοιοπαθητική ή αν σε ενδιαφέρει η διατροφή, υπάρχει στην Θεσσαλονίκη μια γιατρός που κάνει θαύματα με την διατροφή. Διαλέγεις και παίρνεις. Αν θέλεις τηλ μπορώ να σου δώσω.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά.


14 Φεβ 2011, 14:45
Προφίλ

Εγγραφη: 16 Οκτ 2010, 12:45
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
prasinomata, έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική εδώ και 5 μέρες. Περιμένω αν και προς το παρόν είμαι χειρότερα. Στείλε μου το τηλέφωνο της γιατρού σε παρακαλώ. Ευχαριστώ.


14 Φεβ 2011, 14:52
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.