Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 07:38



Απάντηση στο θέμα  [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Επόμενο
ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 26 Ιούλ 2015, 18:03
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Σε ευχαριστω για την απαντηση eleoq,μπραβο για την προσπαθεια,εφερε αποτελεσματα!Απλα σκεφτομαι τελικα,αν η μη ενασχοληση με τη λευκη την επιβραδυνει,ο φιλος μου δε φαινεται να αγχωνεται οταν τον ρωτησα αν ανησυχει..Μου ειπε οτι εχει κ ο μπαμπας του σε χερια ποδια και του ειπα πως εγω και παλι γοητευτικο θα τον βρισκω,κι αυτο ειναι αληθεια,οταν αγαπας εναν ανθρωπο,τελος.Απλα,μου ειπε σε καποια φαση οτι δε θελει να γινει σαν το μπαμπα του στο θεμα αυτο,κι αν υπαρχει κατι που να μποεω να κανω για αυτον,θελω να το κανω.Δε θελω μονο να τον αγχωσω και να υποτροπιασει..


26 Ιούλ 2015, 19:33
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Γεια σας φιλοι!!ειχα γραψει παλαιοτερα για την περιπτωση της λευκης μου...1 με 2 σελιδες πριν...ειχα παει στον φαρμακοποιο...αξιολογος πραγματικα ανθρωπος...ειληκρινης....δεν φαινεται καθολου να εμπορευεται κ να εκμεταλλευεται... ξεκινησα τη θεραπεια μα γεμισα στην κυριολεξια σπυρακια στο προσωπο....εβαζα στην περιοχη γυρω απο τα ματια.... γεμισα.... ηταν λαθος μου που δεν πηγα να το δει γιατι σιγουρα θα ειχε να μου προτεινει κατι.... φυγαμε για Πασχα κ μετα τα παρατησα.... λυπαμαι....


30 Αύγ 2015, 09:02
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
http://www.ortf.eu/p.IRO-100ml-Kiraloif ... 46176.html
Βρηκα αυτο....δεν το εχω δοκιμασει....


30 Αύγ 2015, 09:02
Προφίλ

Εγγραφη: 18 Οκτ 2014, 09:41
Δημοσ.: 7
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Για την κοπελα που εγραφε νωριτερα για την ψυχολογια...πραγματικα με αγγιξαν στην καρδια μου τα λογια της...τοσο που ηθελα να τα εκτυπωσω να τα διαβαζω και πρωι... τα ορια...αυτα τα ορια...... εχω υπομεινει 1 σχολικο χρονο...μια φορα την εβδομαδα..... να με παρενοχλει σεξουαλικα ο καθηγητης πιανου στο μουσικο σχολειο που πηγαινα... και δεν μιλαγα γιατι φοβομουν... ντρπομουν....και ποσα αλλα.... απο κει και περα ομως με τη λευκη πραγματικα δεν εχω εμμονη....κι ομως εξαπλωνεται.....


30 Αύγ 2015, 09:08
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Σεπ 2015, 03:05
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Εγω χρησιμοποιω αλοη και κανει πολυ καλή δουλεια τοσσο τοπικα με κρεμες αλοης οσο και με χυμο αλόης , τα παιρνω απο εδω
https://www.aloeverahealthproducts.flp.com

Πολυ καλα προιοντα εχω βρει την υσιχια μου , επίσης καλό νομιζω πως μου κάνει και η κεραλοιφή


08 Σεπ 2015, 03:12
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Σεπ 2015, 13:18
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλησπέρα σε όλους! Ηθελα να σας πω και γω την εμπειρια μου με την λεύκη. Μου εμφανίστηκε σε μικρή ηλικία (δημοτικού) μετά απο ενα βαθυ χτύπημα που ειχα στο γόνατο. Στο σημειο αυτό, μετα που εκλεισε η πληγη, το δερμα έμεινε ασπρο και αργοτερα μου εμφανιστηκαν ασπρες περιοχες σε αστραγαλους αγκωνες καθώς και στο αλλο γονατο. Δεν μπορω να θυμηθω ποιά φαρμακα έπερνα τότε, αλλα σίγουρα έπερνα και καποιες βιταμίνες, όπου είχαν αποτέλεσμα να μην εμφανιστούν άλλα σημάδια. Ο δερματολόγος τότε είχε συστήσει στην μητέρα μου να μην βγαίνω στον ήλιο για να μην επιδεινώνεται η κατάσταση. Για καλή μας τύχη όμως μια φορά που η μητερα μου μίλαγε με την φαρμακοποιο για την καταστασή μου, μια κυρία που έτυχε να ακούσει την κουβέντα, της πρότεινε το εξής "γιατροσόφι": Να κάνω ηλιοθεραπεία και στα σημεία που είναι ασπρα να μου βαζει ελαιολαδο μαζί με κρεμμυδι που θα το χει λειωσει εκεινη την στιγμή. (!) Οντως για ενα καλοκαιρι καθομουν τα μεσημερια στην αυλή μας και έκανα ηλιοθεραπεία με ελαιόλαδο/κρεμμύδι στα γονατα και στους αγκωνες. Δεν έβαζα όμως στα σημαδια στους αστραγαλους γιατι ως δραστήριο παιδί ήθελα να φοραω σπορτεξ! :) Το αποτελεσμα ήταν σιγα σιγα να παρατηρω πως η λευκη περιοχη στα σημεια αυτα να μειώνεται και να μαυρίζει κανονικά. Σημερα πλεον δεν εχω κα8ολου σε γόνατα και αγκώνες παρα μονο τα άσπρα σημάδια στους αστραγαλους, για τα οποία δεν έχω κανει κατι τόσα χρονια καθώς δεν με ενοχλούν, τα θεωρώ κατί σαν "σημα κατατεθέν" :P . :))) Τέλος να σημειώσω πως πιστευω πως ο αγχώδης χαρακτήρας μαζί με την μη ισορροπημένη διατροφή (φρουτα, λαχανικα, βιταμίνες, αντιοξειδωτικα) είναι τα θεμέλια αυτών των παθήσεων.


08 Σεπ 2015, 13:55
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Οκτ 2015, 13:42
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Πρασινομάτα θα ήθελα το όνομα και την διεύθυνση του φαρμακείου για την κρέμα.Επίσης αν γίνεται να μου στείλετε και τα στοιχεία του ομοιοπαθητικού, του κυρίου Λουκά.Αφορά ένα αγοράκι 3 χρονών και είναι στο αρχικό στάδιο της λεύκης.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


08 Οκτ 2015, 13:55
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Οκτ 2015, 13:42
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Το e-mail είναι dasounna@yahoo.gr.


08 Οκτ 2015, 13:56
Προφίλ

Εγγραφη: 08 Ιουν 2011, 13:09
Δημοσ.: 17
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
καλησπέρα σε όλους,

είχα πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ μια και είχα αποφασίσει να μην ασχολούμαι με τη λεύκη. Η αλήθεια είναι οτι ήταν σε σταθερή κατάσταση βέβαια. Πέρυσι το καλοκαίρι μετά απο μια εντονη ψυχολογική κρίση η αγαπημένη μου λεύκη με ξαναθυμήθηκε -μου έκανε poke -και άρχισα να ξαναψάχνομαι.

Επισκέφθηκα λοιπόν πρόσφατα εναν δερματολόγο ειδικευμένο στην λεύκη -με οργανωμένο site στο ιντερνετ και διδάκτωρ σε πολύ γνωστό ΑΕΙ. Κάλεσα Σεπτέμβρη μου έκλεισε ραντεβού Οκτώβρη. Στο ενδιάμεσο μου έστειλε ταχυδρομικά παραπεμπτικό για ειδικές εξετάσεις αίματος τις οποίες είχα μαζί μου στην επίσκεψη. Τη μέρα του ραντεβού η γραμματέας με εβαλε να συμπληρώσω ενα ερωτηματολόγιο με ερωτήσεις ψυχολογικού περιεχομένου τύπου ...είστε ευχαριστημένος απο τη ζωη σας.... σκέφτεστε ποτε να αυτοκτονήσετε και τέτοια... και κάποιες άλλες εστιασμένες στο κατα πόσο σε επηρεάζει η λεύκη στην καθημερινότητα σου και στην ψυχολογία κλπ κλπ...μετά στο σαλονάκι που καθόμουν έπαιξε μια μισάωρη παρουσίαση του τι εστι λεύκη - αιτια - τρόποι αντιμετώπσης - τροφές που την καταπολεμούν κλπ κλπ. Μετά ήρθε η ώρα μου...Ο δόκτωρ αφου με ρώτησε γενικες πληροφορίες περι ιστορικού στην οικογένεια - ποτε εμφανίστηκε η λεύκη - σε ποια σημεία - τι φάρμακα έχω χρησιμοποιήσει -πως είναι η ψυχολογία μου κλπ με εβαλε σε ενα δωμάτιο με ειδικό φωτισμό και αρχισε να τραβάει φωτογραφίες τα προβληματικά σημεία.
Στη συνέχεια τα πέρασε στον υπολογιστή και εκανε προβολή σε μια οθόνη για να βλέπω κι εγω.....

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ (τι καλά δηλαδή... οταν είδα την πουά μούρη μου..μου έπεσε το σαγόνι)


στο παρασύνθημα....

μου έδωσε μια λίστα με τροφές που θα πρέπει να εντάξω στη διατροφή μου
μου έδωσε μια κρέμα - φτιαχτή - για πρωί και μια για βράδυ τις οποίες μπορώ να προμηθευτώ απο συγκεκριμένο φαρμακείο στο κέντρο της Αθήνας ΚΑΙ ΜΟΝΟ και μάλιστα χωρίς να έχω τη συνταγή. Εγω απλά θα πάω να παραλάβω απο το συγκεκριμένο φαρμακείο...
μου ανακοίνωσε οτι θα πρέπει να ενταχθώ σε ένα 8μηνο πρόγραμμα που περιλαμβάνει 4 επισκέψεις (ανα δίμηνο). Η επόμενη επίσκεψη θα είναι τον Δεκέμβριο. Ακολουθώντας την αγωγη που μου συνέστησε τον Δεκέμβριο μου υποσχέθηκε οτι θα εχω 30% μείωση στη ζημιά του προσώπου και τότε -στην επίσκεψη του Δεκεμβρίου (ταρα τατάααααμ) θα πρέπει να προκαταβάλω 1850 ζεστά ευρωπουλάκια στον δόκτωρα για όλη την υπόλοιπη θεραπεία.Παρεμπιπτόντως στην πρώτη επίσκεψη έδωσα 150 ευρώ.

Αρα 150 ευρώ + 100 ευρώ οι εξετάσεις + 100 ευρώ τουλάχιστον οι κρέμες + 1850 (???) ευρώ + οι υπόλοιπες κρέμες/φάρμακα που θα χρειαστούν.

Πείτε με υπερβολική αλλα λίγο παράξενα μου φάνηκαν όλα αυτά και ήθελα να ρωτησω αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει τον εν λόγω κύριο και τι εμπειρία είχε.

Αν θέλετε μπορώ να στείλω τα στοιχεία του σε PM.

Ευχαριστώ

Μ.


30 Οκτ 2015, 00:35
Προφίλ

Εγγραφη: 26 Σεπ 2014, 23:32
Δημοσ.: 4
Δημοσίευση Re: ΙΝΟΜΥΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΗ
Καλημέρα mariagela23 και στην υπόλοιπη παρέα.
Αρχικά φαντάζομαι πως ούτε κι εσύ είδες βελτίωση με την αλοιφή του φαρμακοποιού και τις βιταμίνες. Κρίμα για τους περισσότερους, τσάμπα χρόνος και χρήμα.
Όσο αφορά το Δρ. για τον οποίο πρώτο άκουσα πριν 3 χρόνια και θέλω να επισκεφθώ, πάντα κάτι με κρατάει και δε το κάνω. 2 είναι οι βασικοί λόγοι: τα πολλά χρήματα που ζητάει και τα κορτιζονούχα σκευάσματα που δίνει βαπτίζοντας τα φυσικά. Δε θέλω να επιλέξω εγώ τη θεραπεία που θα κάνω και με τι σκευάσματα, δεν είμαι γιατρός, αλλά θα το εκτιμούσα αν ήταν ειλικρινείς στις δηλώσεις του λέγοντας τι ακριβώς μας συνταγογραφεί. Βέβαια δε γνωρίζω αν σε όλους συμβαίνει αυτό ή σε κάποιες μόνο περιπτώσεις ασθενών.
Όπως και να' χει όμως δε μου είναι εύκολο να τον επισκεφθώ.
Τέλος θέλω να πω ότι όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Αν είναι ικανοποιητικό ίσως και να αξίζει.
mariagela23 θέλω να σε ρωτήσω αν στις αιματολογικές που έκανες συμπεριλαμβανόταν η Β12 και επίσης θα μας βοηθούσες όλους αν μας έκανες μια αναφορά με τις τροφές που σου είπε να εντάξεις στη διατροφή σου;
Εύχομαι καλά αποτελέσματα..


06 Νοέμ 2015, 14:53
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 588 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.