Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 19 Απρ 2024, 07:50



Απάντηση στο θέμα  [ 2 δημοσιεύσεις ] 
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ & ΦΑΓΗΤΟ......ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ.... 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 22:53
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ & ΦΑΓΗΤΟ......ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ....
Λοιπόν...μπήκα και εγώ στην παρέα σας. Εφόσον εδώ λέμε ο καθένας την ιστορία του...θα πω και εγώ τη δική μου. Πριν από 2 χρόνια χώρισα...(σιγά την ιστορία ε;)....έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...κυριολεκτικά...τώρα πατάω στην άκρη....κάτι είναι και αυτό ε; Εκείνη την περίοδο, επειδή η ψυχολογία μου ήταν στα κάτω της, κάθε βράδυ, μόλις έβαζα τη μικρή για ύπνο...καθόμουν στον καναπέ και έβλεπα τηλεόραση αγκαλιά με οτιδήποτε φαγώσιμο υπήρχε στο σπίτι....Ξεκίναγα δηλαδή το φαγητό στις 11 το βράδυ και το τελείωνα κατά τις 2. Ότι καλύτερο ε; :? Μέχρι που έφτασα το απροχώρητο...από τα κιλά. Έπαιρνα βάρος συνέχεια και δεν έδινα καμία σημασία....Ευτυχώς κάποια στιγμή είπα ότι θα προχωρήσω...εδώ πρέπει να ευχαριστήσω τη κουμπάρα μου για τη συμβολή της.... επισκέφθηκα έναν ειδικό παθολόγο, διαβητολόγο, παχυσαρκίας και μεταβολισμού. ΦΟΒΕΡΟΣ!!!!!! Είχα ξαναπάει σε διαιτολόγους αλλά αυτός μου έκανε το κλικ....δεν με άγχωσε....Αισθάνθηκα ότι θα είναι δίπλα μου....και ήταν. Ξεκίνησα λοιπόν να τρώω σωστά και όχι να φτιάχνω περίεργα φαγητά. Μαγείρευα φαγητά που μπορούσε να φάει και η μικρή. Το μυστικό ήταν ότι μου έλεγε ο γιατρός πως θα τα μαγειρέψω. Είχε κάτι συνταγές απίθανες. Δεν θα ξεχάσω τις μελιτζάνες στο φούρνο με λουκάνικα!!!!!
Ο στόχος μου είναι για 30 κιλά. Ξεκίνησα τέλη Σεπτεμβρίου, είναι Φεβρουάριος τώρα και έχω χάσει 15. Είμαι στη μέση αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Δεν έχω πεινάσει καθόλου και δεν με έχει δυσκολέψει καθόλου. Το μόνο που στεναχωριέμαι ειναι ότι λόγω οικονομικής κρίσης, δεν μπορώ να πηγαίνω στο ιατρειο του, οπότε συνεχίζω μόνη μου σύμφωνα με αυτά που μου έχει δώσει....Ελπίζω ότι θα αλλάξουν τα πράγματα και θα μπορέσω να ξαναπάω στο ιατρείο του. Αυτά από εμένα. Ο γιατρός, εάν ενδιαφέρει κανέναν, λέγεται Καπάνταης και είναι....the best...για μένα πάντα.


10 Φεβ 2010, 23:08
Προφίλ
Δημοσίευση Re: ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ & ΦΑΓΗΤΟ......ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ....
Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. . . . . Εγώ το τελευταίο χρόνο έχασα την δουλειά μου (πρωτότυπο ε;)και ήμουν πολλές ώρες (όλες δηλ) στο σπίτι. Βαρέθηκα την ζωή μου και το έριξα στο φαγητό!! Όλο γλυκά, μπισκότα, σοκολάτες, πατατάκια έτρωγα. Πήρα 15 κιλά. .. . Θα μου πείς σιγά τα πολλά, αλλά επειδή ήμουν αδύνατη, χάλασε το σώμα μου και έγινα αγνώριστη. Δεν μου άρεσα αλλά δεν μπορούσα να σταματήσω να τρώω. Όσπου μια μέρα ο άντρας μου, καθώς τρώγαμε με κοίταξε και μου είπε ΠΩΣ ΕΓΙΝΕΣ ΕΤΣΙ; Αυτό ήταν ξεκίνησα δίαιτα, μόνη μου βέβαια, αλλά τα πάω καλά σε 1 μήνα έχασα 5 κιλά. Η αλήθεια είνα ότι νιώθω καλύτερα και στην υγεία μου με το φαγητό είχα υπνηλία και καθόλου ενέργεια. Τώρα βρήκα και δουλειά όλα καλά.


04 Μάιος 2010, 04:05
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 2 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.