Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 07:39



Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 
Τριχόπτωση 
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημοσίευση Τριχόπτωση
Είμαι 29 ετών και έχω πρόβλημα τριχόπτωσης. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, αλλά τώρα έχει παραγίνει, έχει αρχίσει και φαίνεται το κεφάλι μου. Πήγα σε δερματολόγο μου εδωσε θεραπεία, μου είπε να μην αγχώνομαι αλλά τίποτα. Δεν ξέρω τι να κάνω, ακούω δεξιά και αριστερά για σαμπουάν, αμπούλες, εξετάσεις διάφορες αλλά δεν έχω λεφτά για πέταμα, θέλω κάτι που θα με βοηθήσει σίγουρα.


24 Απρ 2010, 20:30
Δημοσίευση Re: Τριχόπτωση
Και εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα και γύριζα στους γιατρούς. Τόσα λεφτά χάλασα, έχασα τον χρόνο μου, τίποτα δεν έκανα. Πρέπει να το πάρεις απόφαση όπως έκανα και εγώ. Μην το σκέφτεσαι γιατί το κάνεις χειρότερα.


28 Απρ 2010, 05:16
Δημοσίευση Re: Τριχόπτωση
Εγώ τρελλάθηκα όταν άρχισα να χάνω τα μαλλιά μου. Τελικά ήμουν τυχερός και βρήκα κάποιον που πούλαγε ένα μπουκαλάκι (κάτι σαν λάδι είχε) και έβαζα κάθε μέρα στα μαλλιά μου και σταμάτησε η τριχόπτωση. Έχω βέβαια αραιό μαλλί, αλλά καλύτερα απο το καθόλου. Αυτός που το πουλάει είναι γνωστός, κάνει συνέχεια διαφήμηση. Δεν έμεινα ευχαριστημένος, έδωσα τρελλά λεφτά και μου μου είχε πεί ότι σε 6 μήνες θα έχω βγάλει και καινούργια μαλλιά. Μετά τους 6 μήνες μου είπε ότι χρειάζεται και άλλος χρόνος, το καθυστερούσε συνέχεια ώσπου βαρέθηκα και τα παράτησα. Κάνει δουλειά το μπουκαλάκι αλλά όχι όσα υπόσχονται, παραμυθιάζουν τον κόσμο.


30 Απρ 2010, 04:14
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 3 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.