Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 07:59



Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Εξαιρετική Ρευματολόγος 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Εξαιρετική Ρευματολόγος
Εδω και 15 χρονια εχω παει σε πολλους γιατρούς μεταξυ άλλων και σε ρευματολόγους. Για να γινει η διαγνωση της ινομυαλγιας περασαν πολλα χρονια. Η αντιμετωπιση παντα η ιδια, μια τυπική εξεταση και στο τελος δεν εβρισκαν τιποτα παθολογικο, ολα τα ριχνανε στο ψυχολογικο.

Με τα πολλά εγινε η διαγνωση, μου εδωσαν ενα φαρμακο και καθε φορα που πηγαινα για επανεξεταση, μου ελεγαν καλα εισαι (και ας σηκωνομουν μετά βιας απο την καρεκλα), και συνεχισε το χαπι.

Ο αντρας μου επεμενε να πηγαινω καθε χρονο στον ρευματολογο και εγω του ελεγα ¨τι να παω να κανω, αφου δεν κανουν τιποτα".

Την τελευταια φορα πηρα τηλ στον ρευματολογο που με παρακολουθουσε και ειχε ραντεβου μετα από 4 μηνες.
Λεω πρεπει να αλλαξω ρευματολογο, να βρω καποιον κοντα μου και να ειναι και ευκαιρος (και απο το τηλεφωνο).
Ρωτησα την παθολογο μου και μου προτεινε μια Ρευματολογο στην Νεα Σμυρνη.

Πηγα και εγω χαλαρη, χωρις να εχω παρει καμια προηγουμενη εξεταση μαζι μου, καθως πιστευα οτι λεγοντας της οτι εχω ινομυαλγια θα με ξεπεταγε σε 5 λεπτά. Λοιπον για μενα η γυναικα ειναι κορυφη. Τελικα αλλος εχει το ονομα και αλλος την χαρη.

Μου εδωσε εξετασεις απο βιταμινη d μεχρι σιδηρο και αντισωματα και καποιες αλλες που ουτε τις ειχα ξανακουσει. Μου ειπε οτι μπορει να εχει προκυψει σε αυτα τα χρονια και αλλη παθηση....πραγματι απο τις εξετασεις υπαρχει υποψια για παθηση συνδετικου ιστου και πρεπει να το παρακολουθησουμε για να βεβαιωθουμε.

Μου εδωσε ενα συμπληρωμα με λιποικο οξυ, βιταμινη d φαρμακευτική που θα την παιρνω 1 φορα την εβδομαδα !!( μου ειπε οτι εχει βγει τους τελευταιους μηνες), σιδηρο. Μου ειπε να την παρω τηλ σε 1 μηνα και οταν της ειπα να της στειλω email μου ειπε οχι θα με παρεις τηλεφωνο θελω προσωπικη επαφη!!!!

Επισης υπαρχουν και βοτανα που βοηθανε μου ειπε και μπορει να μου πει, αλλα θελει να δει πως θα παω με αυτα που μου εδωσε πρωτα. Μου ζητησε ακτινογραφια γονατου που ποναω και μπορει να μου δωσει και κολλαγο. Και γενικα ακουσα πραγματα απο αυτην που δεν τα εχω ξανακουσει, ειναι πολυ ενημερωμενη, ψαγμενη και προσεκτικη.

Η επισκεψη ειναι πολυ προσιτη, ενω καποιους αλλους τους χρυσοπληρωνουμε για να μας λενε οτι πρεπει να ειμαστε και ευχαριστημενοι με την κατασταση μας.

Α ξεχασα .....της ανεφερα οτι σκεφτομαι για εξωσωματικη και αν θα εχω προβλημα με την εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι υπαρχουν φαρμακα που μπορει να μου δωσει για να με βοηθησει και οτι θελει παρακολουθηση στενη ενω αλλοι ρευματολογοι που το ειχα αναφερει δεν ειπαν απολυτως τιποτα.

Πραγματικα εντυπωσιαστηκα, πρωτη φορα συνανταω ΓΙΑΤΡΟ με ολη την σημασια της εννοιας.

Πρωτη φορα ενιωσα οτι ενας γιατρος εκανε εναν πραγματικο ιατρικο έλεγχο και ότι δεν στεκεται μονο στα φαρμακα αλλα εχει την γνωση και την προθεση να δωσει και συμπληρωματα που μπορουν να βοηθησουν.

Μακαρι να ειχε πεσει στον δρομο μου πριν 20 χρονια, θα ειχα γλιτωσει απο πολλα δεινά.

Οποιος περναει γολγοθα με την υγεια του ας δωσει μια ευκαιρια σε αυτη την ρευματολογο, προσωπικα την συνιστω ανεπιφυλακτα.

Τα στοιχεια της ρευματολογου ειναι:

ΜΕΡΑΚΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ

Ειδικότητα: ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΟΣ
Διεύθυνση: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 118
Δήμος: Νέας Σμύρνης
Τηλέφωνο: 2109530777

Εχω στελει 3 ατομα στην ρευματολογο, αφου ειχαν ταλαιπωρηθει με αλλους και εμειναν πολυ ευχαριστημενοι.

Αυτη ηταν η προσωπικη μου εμπειρια και εκτιμηση για την κα Μερακου, αν καποιος θελει ας γραψει και την δικη του εκδοχη.


12 Ιούλ 2016, 01:40
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.