Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 09:32



Απάντηση στο θέμα  [ 142 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμενο
Συστηματικός ερυθηματώδης Λύκος (ΣΕΛ) 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 10 Μαρ 2014, 22:16
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
Καλησπέρα ! λέγομαι Ναταλία . Είμαι 32 χρονών. Γραφώ πρώτη φορά στο φόρουμ αν κ δεν είναι η πρώτη φορά που διαβάζω όσα γράφονται εδώ. Διαγνώστηκα πρώτη φορά με ΣΕΛ στα 28 μου. πρώτη φορά σας βρήκα τυχαία όταν άρχισα να ενημερώνομαι για το Σελ καθώς δεν το είχα ακούσει ποτέ εκτός από μια σειρά στην tv . ότι είχα βρει κι διαβάσει σε διάφορα φόρουμ σε όλο το ιντερνέτ σε διάφορες γλώσσες που γνωρίζω τρόμαξα πολύ .έκλαιγα πάνω από το κάθε σας γράμμα κ κάθε λέξη. Τα έζησα αυτά που ζήσατε ,ποναγα στο σώμα κ στην ψυχή. η πρώτη μου σκέψη ήταν αυτό θα είναι η ζωή μου από δω κι περά ? φάρμακα, νοσοκομεία κ πόνοι ?? κ τότε απλά σταμάτησα να τα διαβάζω όλα αυτά εκτός από κάτι ενημερωτικά επιστημονικά άρθρα για να μάθω κάποια πράγματα. Θα σας πω την ιστορία μου αν δεν βαριέστε να την διαβάσετε. Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αλλά θα είναι μεγάλη, θέλω να τα πω όλα οσα πέρασα κ τι έμαθα από όλο αυτό. Ήταν καλοκαίρι κ είχα πάει για δουλεία σε ένα νησί. Μετά από δέκα μέρες της άφιξης μου με είχαν πιάσει έντονοι πόνοι στις αρθρώσεις σε όλο μου το σώμα .τα μεσημέρια που έπεφτα για ύπνο γιατί δούλευα το βράδυ έτρεμα από το κρύο. νόμιζα ότι είχε πολύ υγρασία ,ενώ μετά έμαθα ότι βαραγα πυρετούς 39-40 ..από μικρή έχω μικρό πρόβλημα στο πόδι που μου ειπανε ότι είναι ήπια μορφή ρευματοειδούς αρθριτιδας. χρονια τώρα όταν με έπιανε το πόδι μου έβαζα μια αλοιφή κ μετά από κάνα δυο μέρες μου πέρναγε. Για αυτό δεν τρόμαξα με την κατάσταση μου, έλεγα στον εαυτό μου ότι θα τελειώσει η δουλεία κ θα πάω στην Αθήνα να κάνω όλες τις εξετάσεις. Αργότερα έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. σέρνοντας το σώμα μου στα τέσσερα στην κυριολεξία έφτανα στο μπάνιο για να κάνω ένα καυτό ντους κ μετά από μισή ώρα αυτής της "αυτοθεραπειας" ήμουν κάπως καλύτερα . άρχισα να παίρνω voltaren που βοηθούσε λίγο. έφυγα από το νησί κ πήγα στο ιατρό παθολόγο να δω τι έχω..Mου έγραψε δυο σελίδες εξετάσεις να κάνω. Άρχισε να εμφανίζεται το εξάνθημα της «πεταλούδας » στο πρόσωπο μου, πολύ χαρακτηριστικό για λύκο . έκανα τις εξετάσεις ιδιωτικά κ καθώς έβγαιναν τα έστελναν στον ιατρό μου . όταν όλοι κατέληξαν ότι έχω λύκο με έστειλαν να πάω σε καλύτερο ρευματολόγο (μη σας πω Ελλάδος) όσοι έχουν λύκο τον γνωρίζουν. όταν έκλεισα ραντεβού μαζί του κ είδε τις εξετάσεις μου είπε ότι επειγόντως πρέπει να κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο . Κ εδώ ξεκινάει ο δικός μου Γολγοθάς. Το πρώτο που μου χτύπησε ο άτιμος ήταν τα νεφρά. Μου είπαν οι ιατροί ακόμα λίγο κάνα δυο εβδομάδες κ θα χρειαζόμουν μεταμόσχευση η αιμοκάθαρση. Αμέσως την επόμενη μέρα μου κανανε βιοψία νεφρού. Το λεύκωμα στα ουρά ήταν 6000 !! (αν κάποιος γνωρίζει από αυτά) .όποιος δεν ξέρει σημαίνει ότι τα νεφρά καταστρέφονται, αφού οι φυσιολογικές μονάδες στο λεύκωμα είναι από 0 μέχρι 200 . εκείνη την ημέρα μου είπαν ότι μετά την βιοψία έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι χωρίς να κουνηθώ τουλάχιστον 24-ρο κ έτσι κ έκανα. Προς το βράδυ άρχισα να αισθάνομαι πολύ άβολα (αφού πιάστηκα από την ακινησία) κ άρχισε η δύσπνοια , δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Μου βαλανε οξυγόνο. την επόμενη μέρα αλλες εξετάσεις, καινούρια φάρμακα κ θεραπείες. δεν ξέρανε τι έχω , με πυρετό 40 που σημαίνει ότι υπάρχει φλεγμονή . Όταν έκανα καμπόσες ακτινογραφίες είδαν ότι πίσω από τον πνεύμονα η κάρδια μου έχει μεγαλώσει. Αααλλο αυτό.. ξανά μανά.. κ να μην ξέρουν τι είναι πάλι. Με τα πολλά έκατσα 1 μήνα στο νοσοκομείο. Μετά από άπειρα φάρμακα ,ενδοφλέβια κ εξετάσεις (δεν είχα φλέβες πια, μου τις κάψανε όλες..ήμουν σαν πρεζόνι αν θα με έβλεπε κάποιος .. ) με άφησαν να πάω σπίτι. Μετά από δέκα μέρες ξαναγύρισα με ταχυπαλμία κοντά να πάθω έμφραγμα κι με χοληστερινη 520 . Πάλι μέσα.. το βράδυ με μετέφερε η ιατρός μου ( να΄ναι καλά η γυναίκα, το πήρε πολύ προσωπικά όλο το θέμα μου..) στην κλειστή μονάδα εμφραγμάτων. Μου βάλανε τα καλωδιακια κ είπαν να μη σηκώνομαι . ο αιματοκρίτης μου είχε φτάσει στο 27 κ η αιμοσφαιρίνη στο 9. Θυμάμαι μια μέρα να έχω ορούς κ στα δυο μου χέρια. Από το μεσημέρι μέχρι αργά την νύχτα μου άλλαζαν συνεχεία διαφόρους ορούς κ μου έκαναν μετάγγιση. Τότε πρώτη φορά ξεκίνησα βαρβατο φαρμακο σε ορο endoxan (κάτι σαν χημειοθεραπεία) για τα νεφρά. μετά από 5 μέρες είχε πέσει η ταχυπαλμία κ με μετέφεραν πάλι στην παθολογική. Ξεκίνησα να κάνω εξετάσεις καρδιάς αυτή τη φορά. Μαγνητική, σπινθηρογράφημα , στεφανιογραφια κλπ.. ευτυχώς δεν βρήκαν κάτι . Ήταν ανάμεσα σε μυοκαρδίτιδα κ περικαρδίτιδα, τελικά κατέληξαν στο δεύτερο. επίσης ο καρδιολόγος που μου έκανε υπέρηχο είδε ότι έχω χαλαρές βαλβίδες στην κάρδια με ασήμαντη απώλεια αίματος. Όσο τρομακτικό κ αν ακούγεται δεν είναι έτσι. Επίσης μου χορηγήσαν αντιπηκτικά γιατί ο λύκος μου χτύπησε κ το αίμα, από αυτό έγινε η πνευμονική εμβολή (βουλωσαν οι αρτηριες ) κ η περικαρδίτιδα (που η κάρδια πιεζόταν από τα πνευμόνια κ μάζεψε υγρό) Τώρα θα με ρωτήσετε τη φάρμακα παίρνω. Ξεκίνησα με 48 γ κορτιζόνη. Εννοείται πως πρήστηκα, βγήκαν σπυριά κ τριχοφυΐα. Sintrom κι σαλοσπιρ τα αντιπηκτικά, πλακενιλ που παίρνουμε όλοι, fosamax για να με προστατέψει από την οστεοπόρωση που έπαιρνα μεγάλη ποσότητα κορτιζόνης. Inegy για την χοληστερίνη που είχε πάει στα 520 ( αυτό είναι από τα νεφρά κ όχι από το φαγητό ).tildiem για τη καρδία , ideos για τα κόκκαλα,losec για στομάχι κι αζαθυοπρινη για τα νεφρά, μαζί με όλα αυτά έκανα 7 μήνες χημειοθεραπεία μαζί με ενδοφλέβια κορτιζονη(πέρα από τα χάπια ) Κάθε φορά μετά την θεραπεία ήμουν χάλια για 3 μέρες, πρηζόμουν λες κ ήμουν 100 κιλά, δεν είχα δύναμη να σηκωθώ, εχανα πολλα μαλλια . Δεν μιλαω για τις αλλαγές στην διάθεση μου. μια έκλαιγα , μια γελαγα, φώναζα, γκρίνιαζα. όλα αυτά δεν είμαι εγώ. Ήταν επίδραση της κορτιζόνης κ του εντοξαν.(χημ-α) . η αζαθυοπρινη δεν έκανε κ πολλά κ δεν με βοήθησε καθόλου , μου έριχνε το αίμα κ τα λευκά. Απλά είναι το πρώτο που δηνουνε επειδή είναι φτηνό κ σε όποιον πιάσει. Κ έτσι μου το άλλαξαν με cellsept. Είναι ένα φάρμακο πολύ καλό για τα νεφρά. Για να το πάρετε θα πρέπει ο ιατρός σας να κάνει αίτηση στον ΕΟΦ με τον φάκελο σας για να το εγκρίνουν. Δεν το πουλανε σε κοινά φαρμακεία, το παίρνετε μόνο με συνταγή ιατρού κ στο φαρμακείο του εοππυ μόνο ! μετά από 8 μήνες ταλαιπωρίας κ κατάθλιψης τύπου " αχ τι πάθαμε ", κλάμα κάθε φορά που έπρεπε να πάρω τα φάρμακα, 5 τρίχες στο κεφάλι μου ( Η στρώση από τα μαλλιά μου που πέφτανε ήταν σαν δεύτερο χαλί στο σπίτι, κ ας καθάριζα κάθε μέρα) ΕΙΠΑ ΦΤΑΝΕΙ !! Σηκώθηκα από τον καναπέ που ήμουν ξαπλωμένη όλη την ώρα κ κοιτούσα το ταβάνι.. Όλο αυτό είναι παρά μα παρά πολύ δύσκολο, αλλά όλα ξεπερνιούνται !! Σταμάτησα να σκέφτομαι εγωιστικά . επειδή το παραδέχομαι ότι δεν με ένοιαζε τι περνάνε μαζί μου οι γύρω μου. ΕΓΩ ήμουν η άρρωστη, με μένα έπρεπε να ασχοληθούν όλοι. ΕΓΩ πονάω.. αυτό το «εγώ» κι το «αχ τι πάθαμε» επρέπει να σταματήσει. Διάβασα ότι κάποιοι περνούν πλακενιλ κ κορτιζόνη. Δεν είναι το τέλος του κόσμου παιδιά, συνηθίστε το. Δεν είναι κάτι. Λίγα χαπάκια είναι που σας κάνουν καλά. Έτσι πρέπει να σκέφτεστε κ όχι μα πότε θα τα κόψω , αχ δεν αντέχω άλλο. Καλώς κακώς αυτά μας κάνουν να νιώθουμε καλύτερα. Έπαιρνα στην αρχή 16 χάπια την ημέρα. Μετά από σχεδόν 4 χρόνια παίρνω 10. Δεν ξέρω καν αν θα τα κόψω κ δεν με νοιάζει. Την κορτιζόνη δεν την έχω κόψει ακόμα , αλλά έφτασα στο σημείο να παίρνω 2 γ από 48 που έπαιρνα. Κ πάλι οι ιατροί δεν θέλουν να μου την κόψουν, γιατί ακόμα κ αυτό το ανύπαρκτο ποσοστό κρατάει την ασθένεια μου σε ύφεση. οπότε no problem.. Αυτή είναι η ρουτίνα σας, όπως να φτιάξετε ένα πρωινό, δεν είναι τόσο τραγικό. Κατά καιρούς κάνω αντιπηκτική ένεση στον εαυτό μου στην κοιλιά για να ρυθμίσω το INR ,ακόμα μου φαίνεται τρομακτικό, αλλά το συνήθισα. Κάντε τον λύκο κομμάτι του εαυτούς σας, αφού έτσι κ αλλιώς είναι μέσα μας κι δεν πρόκειται να φύγει. Αποδεχτείτε τον κ γίνετε «φίλοι». Κ τότε θα σας αφήσει στην ησυχία σας. όλοι τον έχουμε μέσα μας, καιρός να «κοιμηθεί» , γιατί εμείς είμαστε πιο δυνατοί από αυτόν κ εμείς τον κάνουμε ότι θέλουμε κ όχι αυτός. Αφού όλοι ξέρετε ότι η ψυχολογία είναι τα πάντα σε αυτήν την άτιμη ασθένεια , μόνο εσείς μπορείτε να κάνετε καλά τον εαυτό σας σε συνεργασία με τους ιατρούς. αν δεν μπορείτε ζητήστε βοήθεια από τους ειδικούς. Υπάρχουν κ ψυχολόγοι του δημοσίου που κάνουν συνεδρίες. βρείτε στο ιντερνέτ διάφορους συλλόγους που ασχολιούνται με σπάνιες παθήσεις (ο λύκος είναι μέσα σε αυτές), γραφτείτε, δραστηριοποιηθείτε. Μη κλείνεστε στο σπίτι, θα χειροτερέψετε. Βρείτε κάποιο χόμπι, κάτι να κάνετε. πάρτε ένα ζωάκι, χαρίστε του την αγάπη σας κι την φροντίδα σας . η ζωή είναι ωραία κ ειδικά εμείς θα πρέπει να την χαιρόμαστε πιο πολύ από όλους. Γιατί είμαστε δυνατοί ,έχουμε περάσει πολλά κ μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα. Η θέληση κ μόνο αρκεί !!
Εύχομαι σε όλους υγεία κ πολλά πολλά χαμογέλα.


10 Μαρ 2014, 23:16
Προφίλ

Εγγραφη: 15 Μάιος 2014, 21:05
Δημοσ.: 12
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
Black απάντησε μου τελικά έχεις λύκο ή όχι, και εγώ έχω πόνο στις αρθρώσεις ανεβασμένη CRK κατεβασμένη η C3, οι άλλες εξετάσεις βγήκαν καλές, ανησυχώ ακόμη δεν έγινε η διάγνωση


15 Μάιος 2014, 21:25
Προφίλ

Εγγραφη: 09 Ιουν 2014, 05:15
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
Καλησπερα σε ολους.....Ειμαι 22 χρονων και στα 15 μου ειχα ενα διαστημα πολυ υψηλους πυρετους πηγενα στους γιατρους και με διωχνανε λεγοντας μου ετσι απλα οτι δν εχω τιποτα...Καποια μερα ομως ανεβασα 41 πυρετο κι ετσι αναγκαστηκαν να με βαλουν μεσα....εμεινα μεσα κοντα 2 μηνες με ψα3ανε για τα παντα και στο τελος αφησανε αυτην την εναλλακτικη ειχα πα8ει κριση ,ειχε σταματησει η καρδια μου και μετα απο καποια λεπτα συνηλ8α μετα απο 2 3 μερες βρηκαν τι εχω και ειπαν στους δικους μου οτι αν αργουσαμε λιγο ακομα δν 8α αντεχε και οτι 8α ειχα φυγει απο την ζωη...ετσι απλα το ειπαν...γι αυτους? δεν ηταν τπτ απολυτως....για εμενα που το ζουσα και με τυραννουσαν τοσο καιρο ουτε λογος...Μεσα στο νοσοκομειο τοσο καιρο ειχα τρελα8ει εβριζα τα παντα και ολους πα8ενα κρισεις εως οπου καποια στιγμη μου φωνα3ανε ψυχιατρο τι εσουρα τοσα πολλα που πραγματικα με κοιτα3ε στα ματια και μου ειπε....Δεν βγαζω ακρη φευγω!!!! Οταν επιτελους βγηκα ειχα πα8ει κατα8λιψη δν μιλαγα δν η8ελα να φαω δεν η8ελα να κανω τιποτα....Και σαν να μην φτανει αυτο απεκτησα καταρακτη και στα 2 ματια λογω κορτιζονης ΤΕΛΕΙΑ!τι αλλο να 8ελει κανεις!.....Σιγα σιγα ολα αρχισαν να επανερχονται στο κανονικο τους...και πριν ενα μηνα τσαααακ ενω κοιμοταν για 3 χρονια απο το που8ενα 3υπνησε παλι και καταρακωσε ολο μου το ειναι....8α κανω παλι εισαγωγη και φοβαμαι τοσο πολυ....ειναι πολυ δυσκολο για εμας που το ζουμε αυτο...κανεις δν μπορει να μας καταλαβει...Κανεις!!!! Σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας παιδια ελπιζω να μου απαντησει καποιος σας πραγματικα το εχω μεγαλη αναγκη :)


09 Ιουν 2014, 05:29
Προφίλ

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2014, 15:23
Δημοσ.: 10
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
:D :D καλησπερα σας!!!!δεν ξερω αν υπαρχει καποιος να το διαβασει ελπιζω να ειστε ολα καλα!!!εχω πονους στις αρθρωσεις στα κοκκαλα στους τενοντες στο πηγουνι μουδιασμα στα χειλη 5 μηνες τωρα και μια ωχροκηλιδα στο ματι στα πλαισια του φυσιολογικου και εναν εντονο πονο στο ματι μμμ για να θυμηθω και γαστροεντερικα προβληματακια!!!εκανα μαγνητικη εγκεφαλου χωρις σκιαγραφικο καθαρη!και εναν ρευματικο ελενχο καθαρο.crp,tke,antidna,antism,ro,le,jo 1,anticcp,anca c-p,ANA,rf και ολα ειναι καθαρα...θα παω την τριτη στην ρευματολογο!!δεν ξερω τι να υποθεσω οτι ειναι αρχη και φενεται η κατι αλλο???? :o :o :o :o ευχαριστω!!!!!!


02 Ιούλ 2014, 15:32
Προφίλ

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2014, 15:23
Δημοσ.: 10
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
να προσθεσω και φοβερους μυικους σπασμους ελαχιστη κοπωση και απουσια περιοδου ολα αυτα εγιναν 5 μηνεσ μετα την γεννα!!!!


02 Ιούλ 2014, 15:35
Προφίλ

Εγγραφη: 15 Μάιος 2014, 21:05
Δημοσ.: 12
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
μαμάκα τελικά πως πάει η υγεία σου τι σου είπε η ρευματολόγος; Εύχομαι όλα να πηγαίνουν στο καλύτερο


17 Ιούλ 2014, 22:02
Προφίλ

Εγγραφη: 10 Οκτ 2013, 10:59
Δημοσ.: 6
Τοποθεσια: Αθήνα,
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
Καλημέρα σας,

Λόγω του ότι μελετάω το Γανόδερμα με ιδιαίτερη θέρμη, σήμερα "έπεσα" σε μία δημοσίευση του Dr. Teow Sun-Soo (PhD Genetic Engineering, Prof. of Medical Microbiology, MARA Inst. Tech.).

Tα ενδιαφέρονται ευρήματα του έχουν δημοσιευτεί στο paper “Effective Dosage of Ganoderma Lucidum in the Treatment of Various Ailments” (in MushWorld June 16/2004).

Εκεί αναφέρεται σε 16 + 1 περιπτώσεις, μεταξύ αυτών είναι και ο ερυθηματώδης λύκος ενώ συγκεκριμένα αναφέρει: Ganoderma extract has been shown to be very effective in treating autoimmune disease. Patients should take 3 capsules, 3 times daily.

Είναι ένα περιεκτικό αρχείο, το οποίο μπορεί κάποιος να το κατεβάσει εδώ : http://scholar.google.gr/scholar?q=Effe ... CB0QgQMwAA

ή εδώ: http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=& ... e%2520book)%2F17%2520Effective%2520Dosage%2520of%2520the%2520Extract%2520of%2520Ganoderma%2520lucidum%2520in%2520the%2520Treatment%2520of%2520Various%2520Ailments.pdf&ei=uvfQU5OvHOWj4gTowIDoBA&usg=AFQjCNF3dIKAWSMjBHHljk-gJ6dEQQyRsg&sig2=uZ5FTAmUcuCEsY83YN1Rtg&bvm=bv.71667212,d.bGE

_________________
Νους υγιής εν σώματι υγιεί


24 Ιούλ 2014, 15:13
Προφίλ WWW

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2014, 15:23
Δημοσ.: 10
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
δεν εχει βγει ακομα διαγνωση κ κοντευω να τρελαθω...οι εξετασεις ειναι καλες αλλα εχω ολα τα συμπτωματα...τωρα κ πληγη στο στομα....


24 Ιούλ 2014, 20:40
Προφίλ

Εγγραφη: 15 Μάιος 2014, 21:05
Δημοσ.: 12
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
μαμάκα εύχομαι να μην έχεις τίποτε το σοβαρό, και εγώ έχω 3 χρόνια αθραλγίες και ακόμα δεν γίνει διάγνωση οι εξετάσεις αίματος καλές ΑΝΑ: 1/80 anti DNA αρνητικό το C3:75 λίγο χαμηλό το ιδιο και το C4 οριακά χαμηλό , η crk πολύ υψηλή, αλλά μου είπανε ότι μάλλον είναι από την άσκηση επειδή γυμνάζομαι εσένα οι εξετάσεις σου τι δείχνουν;


28 Ιούλ 2014, 13:10
Προφίλ

Εγγραφη: 02 Ιούλ 2014, 15:23
Δημοσ.: 10
Δημοσίευση Re: Συστηματικός ερυθηματώδης λύκος
ελενη μου μονο αθραλγιες εχεις?????εγω εχω πληγες στο στομα αθραλγιες και πονο στο ματι!οι εξετασεις ειναι ολες φυσιολογικες πλην τησ α και β σφαιρινες που ειναι λιγο ανεβασμενες ελαχιστα κ ελαχιστα επισης χαμηλα την λευκωματινη με οριο το 55,8 εγω εχω 55,5..η ρευματολογος λεει εχω ηπια ρευματοειδη αρθριτιδα και μου εδωσαε πλανεκιν καπως ετσι το λενε παρολο που ολες μου οι εξετασεις ειναι μια χαρα α ανακαλυψα και συνδρομο χασιμοτο πληγες εχω μια βδομαδα που εβγαλα...πιστευω οτι εχω λυκο με τοσα συμτωματα...νομιζω δυσκαμψια δεν εχω..δεν ξερω τι να περιμενω...σε 3 μηνες ειπαν παλι εξετασεις αν δεν χειροτερεψω τα δαχτυλα των χεριων οι καρποι και οι αστραγαλοι μου εχουν το μεγαλυτερο θεμα...πως γινετε να ναι οκ οι εξετασεις?η ρευματολογος μου ειπε και πειτε μου αν ισχυει οτι για να δειξουν οι εξετασεις το προβλημα πρεπει να εχει προχωρησει πολυ και επισης η απτοσφαιρινη και η α και β σφαιρινη που ειναι λιγο αυξημενες με οριο το 200 εχω 285 δειχνουν οτι εχω ανοσολογικο αυτοανοσο και τωρα ξεκιναει...δεν το εχω ξεκινησει το χαπι μαλλον αρνουμαι την πραγματικοτητα!!!!!!


30 Ιούλ 2014, 00:23
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 142 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.