Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 12 Ιουν 2021, 17:43

Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
Συνδρομο ευερεθιστου εντερου; 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 25 Απρ 2015, 02:59
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Συνδρομο ευερεθιστου εντερου;
Καλησπερα σας,
Ειμαι 30 χρονων.πριν απο ενα μηνα νοσηλευτηκα σε νοσοκομειο της Γερμανιας με πονους στην κοιλια κατω δεξια.Τις προηγουμενες μερες ομως ειχα πολυ εντονους πονους σε ολη την κοιλια.Εμεινα μεσα 4 μερες.Μου εκαναν 2 υπερηχους κοιλιας,εξετασεις αιματος,ουρων και κοπρανων και με ειδε και γυναικολογος και ηταν ολα φυσιολογικα.Το μονο που μου ειπαν ηταν για κοπροσταση.Μου εκαναν 2 κλισματα μου εδωσαν και ενα φακελακι σε σκονη να το αραιωσω σε νερο και να το πιω αλλα δεν μπορεσα να παω τουαλετα.Εγω ομως πηγαινα και πηγαινω τουλετα πολλες φορες την ημερα.Αλλοτε εχω διαρροια και αλλοτε δυσκοιλιοτητα,αλλα παντα με την αισθηση οτι το εντερο δεν αδειαζει πληρως.Επισης τα κοπρανα παντα ειναι λεπτα,λιγο πιο χοντρα απο το μεγεθος οδοντοκρεμας.Αυτο το διαστημα παλι ταλαιπωρουμε με πονους και πολυ δυσκοιλιοτητα και αρχιζω και ανησυχω,Η παθολογος εδω μου ειπε απλα να τρεχω και να αλλαξω διατροφη.Στο νοσοκομειο μου συστησαν μονο γαστροσκοπηση γιατι υποφερω πολλα χρονια απο το στομαχι μου.Τον τελευταιο χρονο νοιωθω πολυ αδυναμη με ζαλαδες,που μαλλον οφειλεται σε ψυχολογικους παραγοντες,λογω αλλαγης χωρας.Αυτο που με ανησυχει ειναι μηπως ειναι καρκινος.Θα ειχε φανει στις εξετασεις που μου εκαναν;η να κανω και κολονοσκοπηση;
Ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο...... :cry:

25 Απρ 2015, 03:35
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση