Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Μαρ 2024, 08:28



Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 
Ψωρίαση και θεραπεία 
Συγγραφέας Μήνυμα
Global Moderator

Εγγραφη: 10 Φεβ 2010, 23:22
Δημοσ.: 204
Δημοσίευση Ψωρίαση και θεραπεία
Λόγω της ενασχόλησης μου με το δικό μου δερματικό θέμα, την λεύκη, βρήκα μία φυτική κρέμα για την ψωρίαση με καλα αποτελέσματα. Την εχω προτεινει σε ατομα με ψωρίαση και έχουν μείνει ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα. Την κρεμα την φτιαχνει ενας φαρμακοποιός (απο εκει παιρνω και εγω την κρεμα μου για την λευκη) που εχει και ο ίδιος ψωρίαση και φυσικά την εχει αντιμετωπίσει.
Τα στοιχεια του είναι:

Διεύθυνση: Τσούντα 43, Αγ. Ελευθέριος
Τηλ: 2102018538

Επίσης βρηκα ένα άρθρο πάλι για μια φυτική κρεμα βοτανων με συστατικό το Oregon Grape root, που βοηθαει σημαντικά:

http://www.dromostherapeia.gr/iatrika-n ... riasi.html

Τελος να συμπληρωσω ότι όλες οι δερματικές παθήσεις οφείλονται στην τοξίνωση του οργανισμού. Οτιδήποτε βοηθάει στην αποτοξίνωση σας σας κάνει καλό.


10 Φεβ 2015, 13:58
Προφίλ

Εγγραφη: 12 Μαρ 2015, 17:47
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: Ψωρίαση και θεραπεία
Ναι όντως, μια φίλη μου που έχει δοκίμασε γαϊδουράγκαθο σε συμπλήρωμα, που απομακρύνει τις τοξίνες από το συκώτι και την βοήθησε. Αλλά το πιο επιβλαβές είναι το άγχος! Επιβαρύνει πάρα πολύ τα δερματικά προβλήματα!


20 Μαρ 2015, 20:03
Προφίλ

Εγγραφη: 03 Σεπ 2018, 01:24
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: Ψωρίαση και θεραπεία
η ψωρίαση δείχνει οτι κάτι μέσα σου δεν παει καλά. μπορει να ειναι άγχος, στρες διάφορα προβλήματα, εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για βελονισμό και για ομοιοπαθητική.
στο youtube έχει διάφορα να δεις. είδα και αυτό και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Μπορεί τελικά να βοηθήσει η ομοιοπαθητική; ποιος ξερει...

http://www.biomedicus.gr/%CE%BF%CE%BC%C ... %83%CE%B7/


03 Σεπ 2018, 01:31
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 3 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.