Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 29 Νοέμ 2022, 23:08

Απάντηση στο θέμα  [ 1 δημοσίευση ] 
χάπι επόμενης μέρας- καθυστέρηση στην επόμενη περίοδο 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 01 Οκτ 2013, 11:58
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση χάπι επόμενης μέρας- καθυστέρηση στην επόμενη περίοδο
Καλημερα,
στις 05/08 ειχαμε με την κοπελα μου ενα ατυχημα, και πολυ πιθανο να πεσαμε στις γονιμες μερες. Της ειπα να συμβουλευτουμε εναν γιατρο κι οπως καναμε. Τον ενημερωσαμε για τον κυκλο της κοπελας μου. Και μας ειπε οτι εχουν περασει η γονιμες μερες, κι αν ο κυκλος της ηταν παραπανω τοτε θα ηταν σε γονιμες μερες τοτε.

Μας λεει να παρει το χαπι και τον ρωτησαμε για ολες τις παρενεργειες. Ολα οκ, εγινε η ληψη του χαπιου. Η ληψη εγινε στις 21-22 ωρες μετα το συμβαν. 24 ωρες εκλεισε οταν ηταν ηδη 2-3 ωρες στο στομαχακι της.

Στις 14/08 ειχε κανονικα περιοδο οπως αναμενοταν, αλλα κρατησε μια μερα λιγοτερο ενω πριν δει αιμα ειχε και κατι καφε υγρα. Απο αναζητησεις μας στο ιντερνετ ειδαμε οτι αυτα τα καφε ειναι, συνεπεια του χαπιου.

14/09 εως 17/09 περιμενενα της ερθει κανονικα περιοδο, αλλα ακομα τιποτα.

Συμβουλευτικαμε και παλι τον γιατρο και μας ειπε να κανουμε ενα τεστ εγκυμοσυνης, τον ενημερωσαμε οτι απο της 05/08 μεχρι και 27/09 δεν ειχαμε ερθει σε επαφη. Και μας ειπε οτι δεν εγκυος, και μαλιστα για να συγουρευτω (και φυσικα να μην περασω την ανησυχια στην κοπελα μου) ξανα καλεσα τον γιατρο κρυφα και μου ειπε οτι αφου δεν ειχατε επαφη πως να ειναι εγκυος και μου ειπε οτι μπορει απλα να μην υπηρξε οωρηξια για τον κυκλο του σεπτεμβριου, κι οτι δεν ειναι συνεπεια του χαπιου απλα ειναι φυσιολογικο μια γονιμη γυναικα μεσα σε ενα ετος να υπαρξει ενας καυκλος χωρις οωρηξια.

Αυτο που θελω να ρωτησω εσας ειναι αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης, ξερω μετραει περισσοτερο η γνωμη ενος γιατρου, αλλα θα θελα και την δικη σας γνωμη και απο τις εμπειριες σας.

Φυσικα και δεν αναφερω τιποτα στην κοπελα μου για την ανυσηχια μου, γιατι γνωριζω οτι με το αγχος το στρες επιρεαζεται ο κυκλος της.

Προς χθες την κυριακη ειδε κατι υγρα στο εσωρουχο, αλλα μου λεει οτι δεν ειναι υγρα απο την οωρηξια (ξερετε τα υγρα που ειναι σαν ασπραδι αυγου, συγγνωμη για την περιγραφη) Και ειδε και επισης κατι ασπρα κομματια τα οποια ηταν στερεα. Αυτες τις μερες υπο κανονικες συνθηκες ειναι οι γονιμες μερες.

Ελπιζω να σας εδωσα αρκετα στοιχεια ωστε να μπορειτε να βγαλετε καποια ακρη, γιατι η αληθεια ειναι οτι ανησυχω οσο κι αν η απαντηση ενος γυναικολογου ηταν αρνητικη στο ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

Ειμαστε και οι δυο, 24 χρονων και εχουμε σχεση 1,5 χρονο.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

01 Οκτ 2013, 12:04
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 1 δημοσίευση ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση