Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Ημερομηνία 13 Μάιος 2024, 04:12



Απάντηση στο θέμα  [ 13 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Γιώργος Πασχαλίδης: θεραπεύει ή κοροιδεύει; 
Συγγραφέας Μήνυμα

Εγγραφη: 24 Σεπ 2013, 14:42
Δημοσ.: 3
Δημοσίευση Re: Γιώργος Πασχαλίδης: θεραπεύει ή κοροιδεύει;
[quote="rubini"]Επιμενω!Υπαρχει καποιος που θελει να καταθεσει πραγματικα προσωπικη, και οχι συγγενων, εμπειρια?Να αφήσει κάποια στοιχεία επικοινωνίας (τηλεφωνικής, ηλεκτρονικής, προσωπικής κ.λ.π) μαζί του?[/quote]

Θεωρώ οτι δεν θα σας βοηθήσει σε τίποτα αυτό που πιστεύει κάποιος άλλος. Έχω προσωπική εμπειρία αλλά το μονο που θα σας ηταν χρησιμο απο τη δική μου περιπτωση είναι οτι με βοήθησε εκτος απο τον κ. Γιωργο, η διατροφή και η προσπαθεια μου να καταλάβω τα λάθη που εκανα ως β τύπος. Όση βοήθεια και να πάρετε εαν δεν διορθωσετε τον εαυτό σας δεν θα κρατήσει για πολύ.
Δεν θεραπευεται αυτός που αμφιβάλει, αυτός που χλευάζει, αυτός που υποτιμά, αυτός που δεν έχει πίστη κυρίως στον εαυτό του, αυτός που διαμαρτύρεται και παραπονιέται και γκρινιάζει, αυτός που ψάχνει να βρει που είναι "η απάτη", και φυσικά αυτός που δεν θέλει.

Ο κ. Γιωργος είναι εκεί για όλους χωρίς να ζητάει τίποτα. Οποίος θέλει να παει παρακάτω τον εαυτό του τοτε συνεχίζει αλλιως χλευάζει και κοροϊδεύει αυτό που δεν μπορεί να χωρέσει στο δικο του κεφαλι και δεν ξαναπατα.
Δεν είναι απλα ένας θεραπευτής . Είναι ολοκληρο σχολείο για την προσωπικότητα μας η οποία ευθύνεται για ΟΛΑ μας τα προβλήματα.
'Απιστος Θωμας' ειπατε οτι είστε . Μάλλον λοιπον β τύπος.
Αν αυτό δεν το "πεταξετε" άδικα θα πάτε.....δεν θα καταλαβετε τίποτα! Θα πάτε απλα για να κρινετε μετά τα όσα είδατε και θα παραπληροφορειτε στερώντας έτσι την ευκαιρία σε κάποιον να βρει βοήθεια.
Πρεπει να ξέρετε τι είναι αυτό που θέλετε και ζητατε εσείς και οχι τι εμπειρίες είχαν κάποιοι άλλοι.


15 Σεπ 2014, 14:40
Προφίλ

Εγγραφη: 23 Ιούλ 2014, 22:36
Δημοσ.: 2
Δημοσίευση Re: Γιώργος Πασχαλίδης: θεραπεύει ή κοροιδεύει;
rubini, αυτό που προτείνεις είναι σωστό αλλά μπορεί να αφεθεί στην κρίση του ασθενή ή των συγγενών/φίλων/γνωστών του να μας πει ποια θεραπεία ΠΙΣΤΕΥΕΙ ότι τον γιάτρεψε?

Ένα υποθετικό παράδειγμα: κάποια κυρία με όγκο στο συκώτι, όπως η σύζυγος του ξαδέρφου του φίλου που έγραψε πιο πριν. Πάει στον γιατρό, την υποβάλει σε ακτινογραφίες, αιματολογικές εξετάσεις κτλ και μετά της λέει θα κάνεις θεραπεία για τρεις μήνες με Adriamycin 100mg πρωί/βράδυ, 6-MP 20mg το πρωί και Cisplatin 60mg το βράδυ. Επίσης συστήνει φυσιοθεραπεία για να μην την πιάσει νευροπάθεια από τα φάρμακα.

Πάει και στον κυρ-Γιώργη, ο οποίος ακούει το πρόβλημα της, της λέει ότι είναι 92% Β τύπος με διασταύρωση 8% Γ τύπου άρα πρέπει να αποφεύγει το ψωμί, τα γλυκά, την ζάχαρη και να τρώει κάστανα κάθε πρωί και σαλιγκάρια κάθε βράδυ. Επίσης να πίνει πολύ νερό. Επιπλέον να αγοράσει τα βιβλία του (20 ευρώ το ένα) και να τα διαβάσει προσεκτικά. Και να πηγαίνει φυσικά και στις "συνεδρείες".

Η κυρία ακολουθεί και τις δυο θεραπείες. Ο κυρ Γιώργης μάλιστα της κάνει και μια δική του ειδική ενεργειακή θεραπεία με τα χέρια, τα οποία ως γνωστόν βγάζουνε ακτίνες.

Μετά από τρεις μήνες οι εξετάσεις δείχνουνε ότι ο όγκος υποχώρει.

Ρώταμε την κυρία, τι πιστεύεις ότι σε βοήθησε πιο πολύ? Λέει αυτή, ο κυρ-Γιώργης.

Μπορούμε να βασιστούμε στην γνώμη της για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα και αν ναι, γιατί?


24 Σεπ 2014, 19:55
Προφίλ

Εγγραφη: 13 Δεκ 2015, 16:35
Δημοσ.: 1
Δημοσίευση Re: Γιώργος Πασχαλίδης: θεραπεύει ή κοροιδεύει;
Διάβασα με πολυ προσοχή,όλα αυτά που γραφτηκάν για τον κυρ γιώργη μας.Δεν θέλω προσωπικά να κατακρίνω κανέναν,εγω είμαι απο αυτους που τον πιστευουν και ευχαριστώ και ευγνωμωνώ θεό,που αυτός ο γλυκυτατός άνθρωπος ήρθε στην ζωή μου.Αυτή η ανακάλυψή είναι επανάστασή για την αυτογνωσία,γιατί δεν είναι μόνο ο διαχωρισμός των τυπων τους οποίους,για τους δυσπιστους φίλους μας,είχαν ανακαλυψει κάτι οι αρχαίοι έλληνες μέσω του πλάτώνα και του σωκράτη,αναφερόμενοι σε τρείς κατηγορίες ανθρώπών στους άρχοντες(α τυποι),στους φυλακες(β τυποι)και στους εργάτες(γ τυποι),καθώς και η αγιουβέρδα μιλάει για τρείς τυπους ανθρώπων.Οπότε μιλάμε για μια πολυ εξελιγμένη ανακάλυψη του κυριου γιώργου που μπόρεσε και τελοιοποίησε αυτο που είχαν υποπτευθει εκείνοι.Η ανακάλυψή του αναλυει μέχρι και την λειτουργία του εγκεφάλου με κάθε λεπτομέρεια και το τι συμβαίνει στο σώμα μας και πόσο μπλοκαρισμένοι είμαστε.Όσο αναφοράγια τις θεραπείες μιάς και γίνετε ο περισσότερος λόγος,εγώ προσωπικά γλίτωσα απο εμφραγμα χάρις την έγκαιρη τηλεφωνική παρακαλώ παρέμβαση του κυριου γιώργου,που σημαίνεί ότι θεραπευει και εξ αποστάσεως.Όμως ρε παιδιά χάνεται την ουσία ο άνθρωπος δεν είναι εκεί μονο για να θεραπευει,είναι για να μας βοηθήσει βλέποντας και ακουγωντας και διαβάζωντας τα στραβα του τυπου μας να μπορέσουμε να ευτυχήσουμε,να αγαπήσουμε πρώτα εμάς και μετά τον διπλάνό μας,που είναι και αυτός μπλοκαρίσμένος απο τον τυπο του,απο την παντελή έλλειψη αγάπης που βιώνει μέχρί και απο τους ίδιους τους γονείς μας που ουτε αυτοί μπόρεσαν να μας παρασυρουν στην αγάπη.Αυτό είναι ο κυρ γιώργής η εκφρασή της αγάπης και της ευτυχίας όπως την βιώνει ένα μικρό παιδί.Σε αυτην θέλει να μας παρασυρει ο πασχαλίδης να ζουμε και να απολαυμάνουμε,ευτυχισμένοι,γιατι σε ένα ευτιχισμένο άνθρωπό δεν χωράει ασθενεία.Αγκαλιάστε τον πασχαλίδη και θα εκπλαγείτε ε το πόσο θα αλλάξει η ζωή σας,όπως αλλάζει μέρα με την μέρα η δική μου.


13 Δεκ 2015, 17:18
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  

Απάντηση στο θέμα   [ 13 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.